Skvěle! Kališníci ovládli důležitý duel s Přerovem a uhájili tři body. Zápas byl dlouho vyrovnaný a v první třetině gól nepadl, poté se Zubři dokonce dostali do vedení. Stadion se ale nezalekl a i díky dvojnásobné přesilovce zápas nakonec dovedl do vítězného konce.

47. kolo

3:1

0:0, 1:1, 2:0

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 38:20 Svoboda (Ton, Tůma; 5/5), 52:46 Kuťák (Svoboda; 5/3), 54:05 Sihvonen (Tomek, Koláček; 5/5) – 33:45 Goiš (Dobša; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Sýkora, Dědek. Diváci: 846. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Střely na branku: 6:5 (6:5, 0:0, 0:0). Zblokované střely: 0:2. Vhazování: 4:3. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý (C), Husák (A), Černohorský, Tůma, Tomek, Pavlák – Kordule, Jícha, Hauser – Ton, M. Vitouch, P. Svoboda – J. Koláček, Kuťák (A), Chlubna – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

HC ZUBR Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Chroboček, Zeleňák, Krisl, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, Mácha – Chludil, Nemec, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Zembol, Dobša.

Do utkání nastoupili lépe hosté, kteří hned zkraje vyzkoušeli pozornost brankáře Cichoně. Ve čtvrté minutě se k dorážce dostal Chludil, ale velkou šanci na změnu skóre neproměnil. V deváté minutě se v oslabení dostal do úniku Svoboda s Tomkem, ale Postava vytěsnil Tomkův bekhendový pokus mimo svou bránu.

Z kraje druhé poloviny úvodní části utkání v Kalich Areně zazvonila tyčka po střele Lukáše Plose. Necelé dvě minuty před první přestávkou byli ve stoprocentní šanci hosté. Na hranici brankoviště našel Pšurný Pechance, ten ale beton Cichoně přehodit nedokázal a skóre zůstalo nezměněné.

V čase 33:45 se přerovští hráči ujali vedení. Po chybě Tůmy v útočném pásmu se k puku dostal Jiří Goiš, který chtěl v přečíslení najít spoluhráče, ale jeho přihrávku si do vlastní branky nešťastně srazil Černohorský.

Netrvalo dlouho a kališníci skóre vyrovnali. Necelé dvě minuty před koncem prostřední periody vystřelil na Postavu z pravého kruhu Ton, jeho pokus hostující gólman vyrazil, ale trefil se přesně na hůl Přemysla Svobody, který se nemýlil a umístil puk do odkryté svatyně.

Třetí třetinu otevřeli aktivněji hráči Stadionu, kteří trénovali pozornost hostujícího brankáře. Žádný z pokusů o změnu stavu ale úspěšný nebyl.

V 53. minutě se domácí radovali znovu. Kališníci využili dvojnásobnou přesilovku, Filip Kuťák si sjel na pravý kruh a zamířil přesně nad beton hostujícího gólmana. Dvě vteřiny po uplynutí klasické přesilovky domácí tribuny burácely znovu. Tomáš Tomek našel na levém kruhu Riku Sihvonena, jehož střela z první skončila v síti.

Hosté krátce po inkasovaném gólu odvolali brankáře a zkoušeli to v šesti. To jim ale nepomohlo a kališníci v domácím prostředí zvítězili 3:1.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Důležité utkání. Obě mužstva potřebovala body, první třetina tomu nasvědčovala a byla z obou stran taková plachá. Nebyla špatná, ale něco tomu chybělo. Ve druhé periodě jsme malinko přidali na důrazu, což byl asi klíč k úspěchu. Získávali jsme kotouče, dostávali jsme se do šancí. Soupeř se sice dostal do vedení, ale nás to nezlomilo a ve třetí třetině se naše práce projevila i ve skóre a zaslouženě jsme vyhráli."

Michal Mikeska (HC Zubr Přerov): „Dobrý, rychlý zápas. Domácí jsou velmi ofenzivní, měli i dobře vyladěnou sestavu. Poměrně dlouho jsme odolávali, nakonec to rozsekla za nás zbytečná přesilovka pět na tři. Udělali jsme tam zbytečné zákroky, které bychom dělat neměli a rozhodlo to utkání. Co bych vypíchnul pozitivního je to, že jsme vydrželi víc jak pět minut hrát bez gólmana a neinkasovali jsme. Soupeře jsme zavřeli v pásmu ale tlak byl malý. Jsme spokojení s určitými částmi zápasu, ale odjíždíme s nulou, nedá se nic dělat."