Informace o lize

Herní model pro sezonu 2024/2025

Druhá nejvyšší soutěž zná herní podobu pro soutěžní ročník 2024/2025.

Chance liga se po minulé sezoně, kdy sestoupilo Znojmo, pokračuje v tradičním modelu. Nový ročník čítá čtrnáct týmů, a to včetně Chomutova, který se po čtyřech sezonách vrací do první ligy.

Jednotlivé celky proti sobě budou hrát čtyřkolově (dvakrát doma, dvakrát venku) ve dvaapadesáti zápasech základní části, které určí, kdo se podívá do play-off, jaké týmy si zahrají předkolo a který celek sestoupí.

Tabulka po základní části rozhodne o dalších zápasech. Týmy na 1. až 6. místě postoupí přímo do čtvrtfinále. Týmy ze 7. až 10. místa budou válčit v předkole play-off o další dvě místa pro vyřazovací část. Předkolo se bude hrát na dva vítězné zápasy. Následné čtvrtfinále je plánováno na tři vítězná klání.

Semifinále a finále se bude hrát tradičně na čtyři vítězné zápasy. Tým, který skončí na posledním čtrnáctém místě, sestupuje z Chance ligy. Celek, jenž zvítězí ve finále play-off, nastoupí do baráže o Tipsport extraligu. A to s klubem, co skončí v nejvyšší hokejové soutěži na 14. příčce po základní části a na čtyři vítězné duely.

Hlavními hracími dny Chance ligy zůstávají středy a soboty, vložená kola budou na programu v pondělí. V období Vánoc se odehrají dvě kola. V neděli 29. prosince Stadion od 17:00 přivítá Prostějov. Základní část pak skončí 1. března.