Litoměřice do nového roku vstoupily gólem, který vsítil Filip Kuťák a poslal kališníky do vedení. Přerov ale vyrovnal a v základní hrací době se o vítězi nerozhodlo. K vítězství jednoho z týmů nepomohlo ani prodloužení a zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich hráči Stadionu Michala Postavu nepřekonali a o zisku dvou bodů Přerova rozhodl Jakub Svoboda.

34. kolo

2:1sn

0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 1:0

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 23:52 Lednický (Indrák, Březina; 5/4), rozh. náj. J. Svoboda – 03:25 Kuťák (Kordule, Černohorský; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štěpánek, Dědek. Diváci: 730. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:25 (7:8, 8:7, 5:8). Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

HC ZUBR Přerov: Postava – Němec, Kudělka, Chroboček, Talafa, Krisl, Cubo, Hanák – Březina, Pechanec, Pospíšil – J. Svoboda, Hejcman, Indrák – Doležal, Ministr, Lednický – Mácha, Nemec, Goiš.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Černohorský, Husák, Aubrecht, Kroupa, Tůma – Costa, Jícha, Sihvonen – Cikhart, Ton, Poppel – Korkiakoski, Plos, Senčák – Kordule, Kuťák, P. Svoboda.

Hned v prvních třiceti vteřinách hry se oba celky blýskly dobrými šancemi. Nejprve vyjel vstříc Oldřichu Cichoňovi Oldřich Němec. Na jeho příležitost odpověděl Kale Costa, který mířil na lapačku domácího Postavy. Následně hráli Zubři přesilovou hru, kterou ale nezužitkovali a litoměřickou branku ani neohrozili.

Kališníci na nevyužitou početní výhodu odpověděli v čase 3:25. Filip Kuťák ujel domácím obráncům, kličkou si položil přerovského gólmana a úspěšně za něj zasunul kotouč. Krátce na to se snažil dělovkou z levého kruhu vyrovnat Vojtěch Lednický, jenž trefil tyčku litoměřické klece.

Zhruba pět a půl minuty před koncem první třetiny nahrával zpoza branky hostí Pechanec, kotouč se odrazil od tyčky litoměřické klece přesně na hůl Tomáše Pospíšila, který ale trefil pouze severočeského brankáře. Další šanci Stadionu měl znovu Filip Kuťák, který střelou ze středu levého kruhu tentokrát domácího strážce branky nepřekonal.

Ve 23. minutě sehrál Přerov další početní výhodu, která byla tentokrát úspěšná. Nová posila domácích Vojtěch Lednický dostala dobrou přihrávku na pravý kruh, odkud vymetla levý růžek Cichoňovy branky a vyrovnal na 1:1.

Skvělou souhru předvedli kališníci ve 34. minutě, kdy si před branku najel Přemysl Svoboda, kterého tak dobrým pasem našel jeden z jeho spoluhráčů. Nejproduktivnější hráč Litoměřic ale zakončil pouze do betonu roztaženého brankáře. O pár minut později se hosté už radovali z gólu, ale puk se u tyčky zastavil o Michala Postavu a nepřejel brankovou čáru.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe kališníci. Krátce po začátku periody se ocitl sám před domácí svatyní Přemysl Svoboda, který ale trefil pouze vyrážečku Michala Postavy. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby by znovu v šanci Vojtěch Lednický, který se prokličkoval okolo tří soupeřů až před Cichoně, kterého ale nepřekonal.

V šedesáti minutách se o vítězi nerozhodlo a následovalo pětiminutové prodloužení. Dva důležité zákroky si hned ze začátku nastavení připsal Oldřich Cichoň, který nejprve zlikvidoval střelu Lednického a poté tu od Jakuba Svobody. Ačkoliv ve druhé polovině prodloužení měli kališníci početní výhodu, nevyužili ji a utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V nich Stadion Michala Postavu ani jednou nepřekonal a utkání tak rozhodl úspěšným nájezdem Jakub Svoboda.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Po těžkém čtyřboji, který jsme měli, jsme proti Stadionu očekávali, že budou vidět nějaké změny ve hře. Bez despektu k Litoměřicím, už jsme nastoupili proti soupeři, se kterým bychom měli hrát minimálně vyrovnaně. Přišli noví hráči, kteří očekávání beze zbytku naplnili. Nehráli jsme špatně, ale bohužel pořád hoříme na špatných přesilovkách. Trápí nás. Na tréninku vypadají fantasticky, ale do zápasu to ještě neumíme přenést – tam je to trochu rychlejší. Také hoříme na šancích. Měli jsme pár tutovek, které jsme trestuhodně zahodili, nejsme v tom ještě dobří. Dostali jsme jeden gól, což je do obrany dobré, nicméně produktivita je stále slaboučká. Vyhráli jsme a vážíme si toho. U některých hráčů vidím obrovský progres. Je potřeba, aby se strhl celý tým, trhlin tam totiž zatím vidím také dost. Pochválil bych kluky, kteří jeli nájezdy, proměnili je velmi dobře. Kaňkou bohužel je, že jsme přišli stoprocentně o jednoho, dost možná o dva klíčové útočníky. Kromě toho, že jsme mínus dva beci, jsme teď ještě minimálně mínus dva útočníci. V tomto se nám zatím lepí smůla na paty, ale nezoufáme, pracujeme, jezdíme a makáme.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Zápas jsme začali hezky, dali jsme gól a vypadalo to v uvozovkách jednoduše. Věděli jsme ale, že jednoduché to nebude. Domácí dobře bránili, nikam se v moc netlačili a snažili se čekat na naši chybu. V závěru rozhodla dovednostní soutěž. Gratuluji soupeři, my si odvážíme bod a můžeme být spokojení.