Zápas v Prostějově byl divácky velmi atraktivní. Ačkoliv domácí nejprve vedli 2:0, kališníci ve druhé třetině nastříleli pět branek a vypracovali si solidní náskok. Do třetí periody ale Jestřábi vlétli a utkání ještě zdramatizovali. Nakonec ale Stadion přece jen zvítězil a navlékl na vítěznou nit sedmý korálek.

15. kolo

5:6

2:1, 0:5, 3:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 09:04 Račuk (Drtil; 5/5), 15:34 Illéš (Račuk, Šidlík; 5/5), 43:34 Krejčí (Illéš, Burian; 5/5), 47:22 Račuk (Veselý, Illéš; 5/5), 59:22 Veselý (Fronk, Illéš; 5/5) – 18:05 Cikhart (Koláček, Costa; 5/5), 26:56 Krutil (Guman; 5/3), 27:28 Kuťák (Husák, Chlubna; 5/4), 34:22 Kordule (5/5), 35:18 Chlubna (Černohorský; 5/5), 39:36 Sihvonen (Chlubna, Kuťák; 5/5). Rozhodčí: Pilný, Vrba – Vašíček, Peluha. Diváci: 976. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 40:30 (12:10, 12:17, 16:3). Zblokované střely: 8:15. Vhazování: 35:39. Průběh utkání: 2:0, 2:6, 5:6.

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (35. Pavelka) – Pěnčík, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman – Fronk, Ostřížek, Burian – Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Doležal – Maruna, Venkrbec, Jiránek – Hašek.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Chlubna, Kuťák, Sihvonen – Korkiakoski, Toman, Guman – Cikhart, Costa, Koláček – Svoboda, Vitouch, Kordule.

Ačkoliv jako první prověřil pozornost brankáře Vojtěch Kloz, do první větší šance se na druhé straně dostal Kale Costa, který bekhendem mířil pouze do betonů Marka Štipčáka. Po něm zahrozil Zděněk Doležal, ale Cichoň puk nepustil. Poté byl ve velké šanci Jakub Černohorský, vypálil z mezikruží a vyražený kotouč se snažil za ležícího gólmana zasunout Filip Kuťák, ale domácímu celku pomohlo i štěstí a stav byl stále bez branek.

Necelou minutu před polovinou první třetiny jestřábi otevřeli skóre. Marek Račuk po výměně s Tomášem Drtilem pálil z mezikruží, trefil litoměřického obránce, ale z dorážky bekhendem zavěsil puk za Oldřicha Cichoně.

V 16. minutě se domácí radovali znovu. Po kališnické rozehrávce se Prostějov usadil v útočném pásmu, v mezikruží se dostal ke střele Petr Šidlík, jehož střela skončila na betonu severočeského brankáře, ale bekhendovou dorážku proměnil Jakub Illéš.

Necelé dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky poprvé v utkání propukla radost na hostující střídačce. Josef Koláček šel s Janem Cikhartem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný dostal puk přesně na hokejku a dorazil ho za záda domácího brankáře.

Ve 26. minutě se dvakrát provinili proti pravidlům domácí, Stadion tak měl k dispozici více než minutovou přesilovku 5 na 3. Zde kališníci potvrdili, že jsou v těchto situacích právem nejúspěšnějším mužstvem. Těsně před koncem dvojnásobné početní výhody dostal puk na levý kruh Michael Krutil, jenž propálil domácího brankáře.

Na vyrovnávající gól navázal po dvaatřiceti vteřinách Filip Kuťák, který se z pravého kruhu z voleje trefil ke vzdálenější tyčce. Litoměřice se tak poprvé v utkání ujaly vedení. V čase 33:41 měli obrovskou šanci Prostějovští, když bylo po faulu na Illéše nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný hráč se nájezdu chopil, ale Cichoně nepřekonal.

Pravidlo „nedáš – dostaneš“ na sebe nenechalo dlouho čekat. Netrvalo ani minutu a Stadion mohl znovu jásat. Pavel Kordule ujel sám na bránu a trefil prostor mezi tělem a vyrážečkou domácího brankáře. To byl poslední inkasovaný gól Marka Štipčáka, kterého mezi třemi tyčemi nahradil Jaroslav Pavelka.

Neuběhlo ani šedesát vteřin, a i druhý gólman lovil puk ze sítě. Tentokrát ujel domácím bekům Tomáš Chlubna, jenž navýšil litoměřický náskok na tři góly. Čtyřiadvacet vteřin před koncem prostření části se kališníci prosadili znovu. Chlubna unikl podél pravého mantinelu a nahrál před branku na Rika Sihvonena, jenž přehodil Pavelkův beton.

Do poslední třetiny Jestřábi doslova vlétli. Nejprve měli velké šance Jiránek s Burianem, kteří ale klec minuli. Jakub Illéš přihrál zpoza branky na Petra Krejčího, který zakončil z blízkosti k levé tyčce. Ve 48. minutě se domácí radovali znovu. Jakub Illéš vymyslel skvělou přihrávku na Marka Račuka, který byl rázem před Cichoněm a rozvlnil síť za jeho zády.

Necelé dvě minuty před koncem se trenér Martin Štrba rozhodl odvolat Jaroslava Pavelku a Prostějov to zkusil v šesti. Devětatřicet vteřin před koncem domácí snížili na jednobrankovou ztrátu. Po nahození do brankoviště se prosadil Jan Veselý a snížil na konečných 5:6.