Kališníkům to na domácím ledě tentokrát nevyšlo a s pražskou Slavií prohráli 0:3. I když byl Stadion celý zápas aktivní, nedokázal prolomit slávistickou obranu a nevsítil jediný gól. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, a tak musejí Litoměřičtí kousat porážku.

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky:7. Všetečka (Hejda, Knotek), 26. J. Brož (Všetečka, Knotek), 56. Knotek (Poletín). Rozhodčí:Wagner, Valenta – Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 4:0. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1570. Střely na branku: 18:28. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 20:27. Průběh utkání: 0:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Němec – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Chlubna, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.

HC Slavia Praha: Málek – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Němeček, Hejda, Szathmáry – Mrňa, Žejdl, Simon – Všetečka, Knotek, Brož – Havrda, Kern, Strnad – Pšenička, Poletín, Houška.

Stadionu se úvod duelu proti Slavii příliš nepovedl, po necelých sedmi minutách totiž soupeř otevřel skóre. V čase 06:18 přihrál Hejda k pravému mantinelu Robinu Všetečkovi, který napřáhl z vrcholu kruhu a zacílil přesně do horního růžku Královy svatyně.

Vyrovnat mohl krátce před sirénou Lukáš Válek, jenž se dostal za hostující obranu a vypálil. Jeho projektil z levého kruhu však Málek výborně vyrazil. Když běžela na časomíře 26. minuta, domácí inkasovali podruhé. Knotkovu dělovku z mezikruží Král vyrazil jen k Jaroslavu Brožovi, a ten se ranou z dorážky nemýlil.

O pár okamžiků později měli kališníci velkou šanci k tomu, aby se dostali Slavii na dostřel. Poté, co byl faulován Svoboda, totiž rozhodčí nařídili trestné střílení. K jeho exekuci se postavil matador Kracík, Málek ho však vychytal a skóre se ke smůle napěchované Kalich Areny neměnilo.

Litoměřickou trefu měl následně na holi i Filip Kuťák, který otečoval Jebavého projektil od modré. Puk však zamířil těsně vedle. Poté se prokličkoval až před Málka Lukáš Válek, kde si puk málem srazil do vlastní sítě Klikorka, maskovaný muž v červenobílých barvách si však se situací poradil.

V závěrečném dějství měli slávisté možnost zvýraznit náskok, když se do puku opřel mezi kruhy Houška. Král ale jeho bombu vyrazil do ochranné sítě. V 56. minutě si vzali kališníci oddechový čas a na led se vrátili v šesti a bez Tomáše Krále. Ani v početní výhodě však nedokázali vsítit kýženou branku. K puku se naopak dostal Tomáš Knotek a ranou do osiřelé klece definitivně zpečetil výsledek. Slavia tak vyhrála v Litoměřicích 3:0.

Ohlasy k utkání

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Musím říct, že pro nás to bylo proti Slavii od začátku až do konce absolutně nevydařené utkání. Na soupeře jsme se připravovali, chtěli jsme si vytvořit větší tlak, ale bohužel to vypadalo tak, že jsme se přišli zahrát a ne vyhrát.“

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): „Uhrát nulu na půdě nejofenzivnějšího soupeře je skvělé. Roman Málek si to za poslední zápasy zasloužil, ale byla to práce celého týmu. Spousta zblokovaných střel, vyhraných soubojů. Myslím si, že zasloužené tři body.“

Statistiky hráčů

# jméno g a b tm