12. 2. 2024 | Filip Hulín

Přesilovky pět na tři musíme proměňovat, říká po prohře s Jihlavou Tomáš Chlubna

Stadion v předehrávce 46. kola nestačil na Jihlavu a prohrál 3:4. Jedním z litoměřických střelců byl i odchovanec Dukly Tomáš Chlubna. ,,Jihlava nás v první třetině ve všem přehrávala, ale poté jsme se zlepšili a bylo to o tom, kdo udělá méně chyb. Bohužel jsme udělali o jednu víc jak oni,“ okomentoval průběh zápasu mladý forvard.

Proti Jihlavě jste nezískali ani bod. Jak bys zápas zhodnotil?

Utkání jsme nezačali dobře. Chtěli jsme do něj nastoupit jinak než v Kolíně, ale to se nám nepovedlo. Po první třetině byl i tak výsledek pro nás příznivý. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a bylo to takové tahání o gól. Bohužel to pro nás nedopadlo dobře.

V čem si myslíš, že byl největší rozdíl mezi oběma týmy?

Jihlava nás v první třetině ve všem přehrávala, ale poté jsme se zlepšili a bylo to o tom, kdo udělá méně chyb. Bohužel jsme udělali o jednu víc jak oni.

Za stavu 1:1 jste nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři. Jak důležité to bylo pro další vývoj zápasu?

To musíme proměňovat. Možná bychom tím Duklu zlomili, ale dvojnásobná přesilovka nám nevyšla a oni se tím nakopli.

V první dvacetiminutovce padly hned čtyři góly. Byl cíl to ve druhé třetině trochu zklidnit?

Po první třetině jsme byli rádi za dva góly, protože šancí jsme moc neměli. Naopak jsme ve druhé dvacetiminutovce chtěli přidat a vytvářet si více šancí.

Na konci druhé třetiny vás Jihlava dlouho tlačila. Začaly vám docházet síly?

Měli jsme hodně vyloučených a kluky co chodí na oslabení to stojí síly a je možné, že se to promítlo do konce druhé třetiny.

Ty jsi odchovancem Jihlavy a v klubu jsi strávil mnoho let. Jsou zápasy s Duklou pro tebe speciální?

Je to pořád speciální. Většinu kluků z Jihlavy znám a s některými jsem stále v kontaktu. Na zápase jsem navíc měl i rodiče, ale bohužel to nevyšlo.

Ve středu vás čeká rozjetý Přerov. Co bude potřeba zlepšit?

Do následujícího zápasu musíme lépe vstoupit, udržet nasazení a více se držet na puku.