11. 2. 2024 | Filip Hulín

Stadion vyráží do Pelhřimova, kde se v důležitém zápase utká s Jihlavou

Kališníci v předehrávce 46. kola míří do Pelhřimova, kde hraje své zápasy Jihlava. Dukla v minulém zápase zastavila čtyřzápasovou sérii bez výhry a porazila Znojmo. V nedělním utkání půjde o hodně. Jihlava je sedmá a na Stadion ztrácí pouze pět bodů. Odčiní Litoměřičtí porážku na ledě Kolína?

Porovnání týmů

7. místo (65 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (70 bodů)
Skóre
Tomáš Havránek (12+22)
Nejproduktivnější hráč
Přemysl Svoboda (16+21)
Šimon Jelínek (15 gólů)
Nejlepší střelec
Přemysl Svoboda (16 gólů)
Filip Dundáček (4+12)
Nejproduktivnější obránce
Jakub Černohorský (5+10)
Adam Beran (92,01 %)
Filip Maláč (87,59 %)
Úspěšnost brankářů
Oldřich Cichoň (91,60 %)
Lukáš Pařík (91,39 %)
Oliver Šatný (81,58 %)
Jihlava – Znojmo 4:2
Poslední utkání
Kolín - Litoměřice 3:2pp.

Po prohře v Kolíně čeká na Stadion další venkovní zápas. Tentokrát míří do Pelhřimova, kde má azyl Jihlava. Souboj je pro oba celky velmi důležitý. Dukla je momentálně v tabulce sedmá s pětibodovou ztrátou na kališníky, kteří stále bojují o udržení první šestky.

Poslední zápas Jihlavě vyšel na jedničku, když porazila Znojmo 4:2. Orli sice v úvodu šli do vedení, ale Dukla třemi góly ještě v první dvacetiminutovce utkání otočila a dokráčela si pro pohodlnou výhru.

Nejproduktivnějším hráčem Jihlavy je Tomáš Havránek se 34 body. I ve dvaačtyřiceti letech podává stále skvělé výkony Tomáš Čachotský, který vstřelil jedenáct branek a přidal osmnáct asistencí. Mezi obránci se nejvíce daří Filipu Dundáčkovi. Do Dukly se v průběhu sezony přesunul i litoměřickým fanouškům dobře známý Jan Strejček, jenž odehrál třiadvacet zápasu a zaznamenal třináct bodů.

Brankoviště Dukly v letošní sezoně střeží hlavně Adam Beran, který odchytal třicet zápasů s úspěšností 92 %. Poslední dva zápasy však odchytal Filip Maláč, jehož průměr obdržených branek je více jak tři.

Všechny tři letošní vzájemné zápasy vyhráli kališníci, kteří na domácím ledě zvítězili 7:2 a 4:2. Na ledě Jihlavy došlo utkání až do prodloužení, které rozhodl Pavel Kordule.

Poslední vzájemný duel,
3. kolo, 29. prosince 2023

HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 00:28 Costa (Jícha, Sihvonen), 05:58 Svoboda (Kuťák), 38:39 Svoboda (Jícha), 59:40 Černohorský (Jícha) – 17:55 Harkabus (Dvořák, Havránek), 28:13 Havránek (Dundáček, Šik). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kokrment, Pěkný. Diváci: 1110. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:33 (10:6, 9:14, 8:13). Zblokované střely: 5:21. Vhazování: 38:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Černohorský, Jebavý, Pavlák, Aubrecht, Tůma, Husák – Costa, Jícha, Sihvonen – Korkiakoski, Hrabík, Cikhart – Ton, Plos, Senčák – Kordule, Kuťák, Svoboda.

HC Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Strejček, Dundáček, Chvátal, Koštoval, Ozols, Dvořák – Čachotský, Bartoš, Cachnín – Harkabus, Havránek, Jelínek – Štefančík, Kupriianov, Šik – Krajc, Pořízek, Brož.

Utkání na Zimním stadionu v Pelhřimově startuje v neděli v 16:30. Přímý přenos tradičně poskytne Hokejka TV, textový komentář bude k dispozici na webu Onlajny.com.