16. 9. 2023 | Filip Hulín

Střelec Ton: Skvělý týmový výkon! V závěru jsme se semkli a bojovali do poslední sekundy

Stadion zvládl i druhý zápas sezony a nadále zůstává stoprocentní. Jedním ze střelců byl i Petr Ton, který vstřelil svůj druhý gól v sezoně. ,,Určitě jsem spokojený a doufám, že mi to tam bude padat dál, ale hlavně ať se vyhrává." Mladý útočník i uvedl, proč hraje s netradičně zatmaveným plexisklem. ,,Je to z důvodu světloplachosti, protože mi vadí odrazy světel od ledu, takže mám od doktora napsanou výjimku, abych s tím mohl hrát."

Druhý zápas, druhá výhra. Jak bys zápas zhodnotil?

Byl to dobrý zápas. Podali jsme skvělý týmový výkon. V závěru utkání jsme se semkli a bojovali do poslední sekundy.

První gól jste vstřelili už ve 2. minutě. Jak důležité to pro vás bylo?

Určitě je lepší dát rychlý gól, protože poté bylo vidět, že máme hned větší klid na hokejkách.

Ve druhé třetině jste šli do vedení 2:1, ale Prostějov za několik sekund vyrovnal. Byla to nekoncentrovanost po vstřeleném gólu?

Neřekl bych úplně nekoncentrovanost. Občas se to stává. Na chvíli nás to srazí, ale důležité bylo jít do šaten za stavu 3:2.

V utkání jste měli pouze tři vyloučení. Bylo to klíčové?

Věděli jsme jaké mají na přesilovce hráče. Snažili jsme se vyvarovat zbytečných faulů a naštěstí se nám to povedlo.

Je důležité, že jste hned v úvodu sezony dvakrát vyhráli a nemusíte cítit tlak?

Je pro nás důležité, že se nám hned v úvodu soutěže daří vyhrávat a doufám, že na vítězné vlně budeme pokračovat.

Ty jsi v obou zápasech vstřelil gól, takže zatím asi spokojenost s individuálními výkony?

Hraješ se zatmaveným plexisklem na helmě. Jaký je důvod?

Ve středu vás čeká jeden z favoritů ligy Vsetín. Co od zápasu čekat?

Připravíme se na ně jako na každý zápas a jedeme tam vyhrát.