Třebíč prodloužila vítěznou šňůru na pět zápasů, Stadion odjíždí s prázdnou

Zveřejněno 21.11.2012 | Michaela Luňáčková
Litoměřice nevstoupily do utkání zrovna šťastně, když hned ve 3. minutě lovil Petr Přikryl puk ze své sítě. Postupně náskok Třebíče narostl až na 3:0 a Stadion měl před sebou těžký úkol. V posledních vteřinách 2. třetiny snížil Patrik Husák a ještě bylo o co hrát. Proti byl ale domácí Tomáš Fořt, takže gól Pavla Mrni v poslední vteřině zápasu už znamenal jen korekci na konečných 4:2. Katem Litoměřic se se dvěma góly, stejně jako v Kalich Areně, stal Tomáš Vondráček.
24. kolo, středa 21.11.2012, 17:30

Třebíč

DOMÁCÍ

4:2

(2:0, 1:1, 1:1)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Dolníček, Malena), 20. Vondráček (Rangl), 37. Ostřížek, 46. Fořt (Kaut, Ostřížek) - 40. Husák (Gerhát, Lapšanský), 60. Mrňa (Žálčík). Rozhodčí: Humpolíček - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1370. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Třebíč

Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Sláma, Dlapa, Sobotka M. - Vondráček, Dolníček, Burian - Čuřík, Nahodil, Šlahař - Ostřížek, Kaut, Fořt - Přibyl, Moučka, Kadela. Trenér: Pokorný.

Litoměřice

Přikryl - Žovinec, Evan, Husák, Kolář, Martinka, Veselý, Kříž, Sobotka D. - Rudovský, Rubeš, Novák - Mrňa, Gerhát, Šinágl - Kafan, Slížek, Tvrzník - Lapšanský, Simon, Žálčík. Trenér: Vrzal.
 

Reportáž

Horácká Slavia vstoupila do utkání nejlepším možným způsobem. Po vzájemném oťukávání přišla první vážnější příležitost a hned se z ní zrodila branka. Tomáš Vondráček zůstal osamocený před Přikrylem a jím vyražený kotouč bez problémů dorazil – 1:0. Domácí pak i nadále udávali prim utkání. Čiliak musel být ale pozorný po střele Žovince z mezikruží. Litoměřického brankáře ohrozil nahozením i Nahodil, Přikryl chvíli nevěděl, kde má puk. Rudovský pak zle dotíral na Čiliaka. Přikryl se nenechal pro změnu překvapit střelou Nahodila z otočky v předbrankovém prostoru. Kloudnou příležitost pro hosty chtěl vymyslet Lapšanský, Čiliak však pohotově přerušil hru.

Efektní zákrok vyrážečkou musel pak předvést po ráně Nováka. Aktivní hosté volali po brance ve dvanácté minutě, třebíčský brankář si ale poradil se stahovačkou Rudovského. Následná dorážka pak skončila na horní síťce domácí svatyně. Třebíč však znovu převzala otěže utkání a skórovat mohl Kaut, Přikrylovi pomohla při tomto tlaku domácích dokonce tyč. Branku nevstřelili ani forvardi čtvrté formace, ani aktivitou hýřící Nahodil. S koncem třetiny pak přišla pohledná hokejová akce. Za modrou čarou napřáhl Rangl, nespěchal však se střelou a záhy našel u pravé tyče stojícího Tomáše Vondráčka a ten se nemýlil - 2:0.

Litoměřičtí do druhé třetiny vlétli, napomohla jim k tomu i přesilová hra. Zakončení však nebylo natolik důrazné, aby mohlo dojít ke změně stavu. Stoprocentní brankovou příležitost pak spálil Burian, když ho našel před poloprázdnou brankou Dolníček. A když se neprosadil ani Nahodil, přišla pasáž s minimem šancí na obou stranách. Namísto toho se bojovalo o každý touš. Čiliaka nedokázal více ohrozit při častějším držení kotouče hosty Gerhát. Pak se ukázal navrátilec do sestavy, uzdravený David Ostřížek. Vybojoval v útočném pásmu puk, položil si Přikryla a s přehledem zavěsil – 3:0. Hosté dokázali snížit ještě před přestávkou. V čase 39:47 prostřelil Čiliaka Patrik Husák - 3:1.

Na začátku třetí periody si zahrála přesilovou hru pro změnu Třebíč. Tlak si vynutil zejména Nahodilův útok, Vondráček však mířil jen do náruče Přikryla. Jedovku z kruhu vyslal na Čiliaka Žálčík, třebíčský brankář měl plné ruce práce. Tlak Litoměřic sílil a Čiliak se musel ohánět, z mezikruží to zkoušel dvakrát Rudovský. Slavistický brankář však v těchto chvílích svůj tým podržel a Horácká Slavia mohla navýšit brankový rozdíl. Z rychlého protiútoku vystřelil přesně švihem Tomáš Fořt - 4:1.

Další těžký zákrok musel vytáhnout třebíčský brankář po ráně Žálčíka, kterému namazal domácí obránce. Přikryla nedokázali překonat Dolníček, ani Burian o chvíli později. Teoretická šance na snížení přišla poté, co museli hrát domácí ve třech proti pěti, hosté se však prosadili gólově až v poslední minutě při vyloučení Dolníčka. V čase 59:59 snížil na konečných 4:2 z bezprostřední blízkosti Pavel Mrňa.

 

Ohlasy po utkání

Daniel Tvrzník – HC Stadion Litoměřice: Utkání dala ráz první třetina, ve které jsme chtěli hrát něco jiného, než to, co jsme v ní předvedli. Bohužel jsme ji zase chtěli hrát na krásu, ale k tomu je třeba vyhrát nějaký osobní souboj a my jsme v našem obranné pásmu nevyhráli asi ani jeden. Soupeř nás za to potrestal, v první třetině byl aktivnější . Od druhé třetiny jsme zvýšili aktivitu, hráli jsme na větší riziko a byli jsme aktivnější. Bohužel naše trápení v koncovce pokračuje. Na to, že jsme hráli venku, jsme si šancí vypracovali celkem dost, ale neproměnili jsme je. Třebíč dobře bránila, hrála na brejky, což jí vyhovovalo a ta první třetina si rozhodla celý zápas.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Strašně důležité bylo, že jsme v zápase šli do vedení. Víme, že Litoměřice umí hrát hokej a jsou konstruktivní v útočné fázi. Nám vyhovovalo to, že jsme mohli bránit a chodit do brejků. Myslím si, že první třetinu jsme měli vyhrát mnohem větším rozdílem, měli jsme tam další minimálně čtyři tutovky, které jsme nedali. Ve druhé třetině se nám podařil jeden kontr, zvýšili jsme na tři nula a podržel nás v ní brankář Čiliak. V závěru druhé části jsme dostali hloupý gól, který ale naštěstí s mužstvem moc nezamával . Ve třetí třetině hrál soupeř na riziko a my jsme měli dát z brejků víc gólů, což se nám ale nepovedlo. Soupeř hrál kvalitně v útočné fázi, my jsme se chvílemi ztráceli, ale naštěstí nás znovu podržel Čiliak. Zápas to byl velice těžký, proto jsem rád, že jsme ho zvládli.