Litoměřičtí hráči dokázali v prvním utkání dokonale zaskočit velkého favorita z Písku a odvezli si od Otavy premiérové vítězství v play-off 3:2. Skvělý výkon předvedl nejen Martin Volke, ale i všichni ostatní hráči, kteří splnili taktické pokyny a hlavně v posledních minutách utkání nedovolili soupeři srovnat vývoj utkání. Vítěznou branku vsítil ve vlastním oslabení oslavenec Vlastimil Patzenhauer po přihrávce Martina Volkeho!

ČF1

2:3

0:1,0:1,2:1

IHC Písek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 46. Hovora (Bláha), 54. Mošovský (Mazanec) - 11. Šnajdr (Zuziak), 34. Horejsek (Patzenhauer), 53. Patzenhauer (Volke). Rozhodčí: Dundr - Andrejsek, Podracký. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 950. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

IHC Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Procházka Filip, Mazanec, Bílek, Martinka, Procházka Pavel, Kalečík - Bláha, Míka, Ježek, Novotný, Hovora, Slavík, Mošovský, Vondřich, Novák Vladimír, Kica, Kudrna.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Kaltenböck, Musílek, Jakl, Hillmich, Kolbaba, Vejvoda, Svoboda, Patzenhauer, Šnajdr, Procházka Petr, Husička, Horejsek, Zuziak, Petrus, Tvrzník, Zámečník, Novák Martin, Antoš, Buďa.

Zahájení play-off 2. hokejové ligy proběhlo ve slavnostním stylu. Před vhozením první buly zápasu si diváci a hráči vyslechli státní hymnu České republiky od místního nadaného muzikanta. Úvod do zápasu se lépe vydařil domácím hokejistům, kteří do tohoto utkání vstupovali v roli jasného favorita. Soupeř lépe bruslil a ukázal tak, že třetí místo po základní části soutěže jim patřilo oprávněně. Litoměřice však výborně bránily a jejich skvostná obrana dělala soupeři značné problémy. Skvělými zákroky se hned v začátku zápasu ukázal Martin Volke, který několik jedovatých střel kryl s přehledem a klidem. Do prvních vážnějších střel se dostáli hokejisté Litoměřic až při první přesilovce a brankář Pinkas měl poprvé vážnější problémy. Úvodní oslabení ještě Písek ubránil, ale při druhém už se mohli Severočeši radovat ze vstřeleného gólu. Ve skrumáži před brankářem Pinkasem se nejlépe zorientoval Martin Šnajdr a první trefou v play-off poslal Litoměřice do důležitého vedení. Hra Písku po obdržené brance uvadla, a tak se mohli hosté dostat do několika slibných šancí. Při jedné z nich se dostala dvojice Buďa a Procházka do přečíslení 2 na 1 a perfektně si pohráli s domácím obráncem a následně i brankářem. Odkrytou branku ale trefit nedokázali. Do šaten oba týmy odcházely po dobře odvedené práci a první třetina tak napověděla, že toto utkání ještě bude mít dramatický závěr.

Zájezd fanoušků z Litoměřic, kterým klub výlet do Písku zaplatil, byl po přestávce dosti spokojený. Jejich oblíbení hokejisté zaslouženě vedli a občerstvení na stadionu ocenili na výbornou. Nezbývalo tedy, než se opět pohodlně usadit a těšit se na další část napínavého a důležitého utkání.

Hned začátkem druhé třetiny se Litoměřice vrhly do tvrdého útoky a domácím zbývalo se jen perfektně bránit. Následně si však písecký Bláha pohrál s obranou a vyslal tvrdou střelu, kterou však Martin Volke opět s přehledem kryl. Šance střídala šanci a skupinky fanoušků obou týmů měly opravdu výbornou podívanou. Po několika odehraných minutách druhého dějství poslal písecký Novák svůj tým do oslabení, a tak Litoměřice měly opět obranné pásmo soupeře ve své moci. Brankář Pinkas však svůj tým držel, občas se značnou dávkou štěstí. Ale ani dvě minuty přesilové hry nestačily Stadionu na vstřelení branky, a tak se stav utkání neměnil. Písečtí hokejisté následně přitvrdili svoji hru a svými zákroky za hranicí trestu masakrovali litoměřické hráče. Rozhodčí se však neodhodlal k vyloučení, a tak litoměřičtí hráči často končili bezmocně na ledě s bolestmi. Odplata za nečistou hru přišla ve 34. minutě, kdy litoměřický kapitán Vlastimil Patzenhauer vyslal do samostatného nájezdu Jaroslava Horejska a ten precizně provedeným blafákem překonal brankáře Pinkase. Ten zůstal ještě dlouho ležet na ledě zdrcen obdrženou brankou. Stadion vedl 2:0 a hostující fanoušci byli u vytržení. Do druhé přestávky odcházely Litoměřice s jasným cílem - udržet vedení a odvézt si domů cenné vítězství.

Písek si byl vědom toho, že prohrává a musí v poslední třetině zabrat na plné obrátky. Hned od úvodu tlačil hosty a snažil se zvrátit utkání se svůj prospěch. Rozhodčí také začal více vylučovat, a tak se častěji hrálo 4 na 5, ale hráči obou týmů bojovali nadále. Písek se dočkal prvního gólu ve 46. minutě, kdy zblízka prostřelil brankáře Volkeho Radek Hovora. Domácí kotel fanoušků se hned začal dožadovat vyrovnání a písecký tým se dostál opět do varu. Obránci Stadionu bránili své území zuby nehty, bohužel rozhodčí tyto zákroky posuzovali jako nepovolené. Na jeden z takovýchto zákroků doplatil litoměřický Vejvoda a musel si odpykat trest za hru vysokou holí. Při tomto oslabení se kapitánovi Litoměřic povedl opravdu pěkný kousek. Dokázal překazit přihrávku soupeře, zmocnit se puku a v samostatném nájezdu nastřelit tyčku písecké brány. Halou zavládl hlasitý šum a domácí brankář byl rád, že tyče jeho brány ho zachránily od třetího gólu. O několik minut později se Stadion znovu musel bránit ve čtyřech. Tentokrát ovšem tato přesilovka přinesla gól oběma týmům. Jako první vstřelily branku Litoměřice. Chytrou přihrávku Martina Volkeho zužitkoval v samostatném nájezdu Vlastimil Patzenhauer a blafákem Pinase překonal. Písek však vzápětí odpověděl. Střelou od modré čáry snížil stav utkání Karel Mošovský. Na víc se však písečtí hokejisté nevzmohli, a tak si Litoměřice domů odvezly zaslouženě vybojované vítězství. V souboji hraném na dvě vítězná utkání vedou 1:0 a postup do čtvrtfinále mohou potvrdit už ve čtvrtek doma v Lovosicích.