Stadion si po dvou prohrách v řadě spravil chuť a proti Ústí vybojoval vítězství 4:1. Triumf se začal rodit už v úvodní třetině, kdy kališníci srazili soupeře dvěma góly. Do střelecké listiny se postupně zapsali Vitouch a Houdek. Domácím se sice povedlo díky Roubíkovi snížit, poté už na ledě dominovali opět Litoměřičtí. Zásluhou Jánského a Kropáčka navýšili náskok na tři góly a příznivé skóre až do závěrečné sirény dokázali udržet. Zpoza Střekova si tak odvážejí další cenný skalp.

Příprava

1:4

(0:2, 1:0, 0:2

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 37. Roubík (Severa) – 3. Vitouch (Arnošt), 7. Houdek (Dvořák), 42. Jánský (Kropáček, Kadlec), 46. Kropáček (Jindra). Rozhodčí: Novák, Volf – Biedermann, Zítka. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Slovan Ústí n.L.: Stahl – Brož, Veber, Zukal, Zdvořáček (C), Hes, Mareš, Zich, Müller – Severa, Roubík, Vildumetz, Bláha O., Wojnar, Maršoun, Krliš, Merta, Kordule, Kalaj, Bláha M., Filip

HC Stadion Litoměřice: Král (49. Sklíba) – Procházka, Marcel, Váchal, Strejček, Kukla – Houdek, Dvořák, Korkiakoski, Kangas, Kadlec (C), Štohanzl, Jánský, Grim, Hajšman, Kropáček, Jindra, Arnošt, Vitouch

Kališníci se do dalšího zápasu přípravy vrhli s velkou vervou a hned zkraje první třetiny se mohlo měnit skóre. Houdek prokličkoval útočné pásmo a prudce vypálil. Stahl jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde číhal Marcel. S povedenou dorážkou si však ústecký brankář poradil a udržel čisté konto.

Bezbrankový stav však nevydržel dlouho. Ve 3. minutě se k puku dostal na hranici kruhů David Vitouch a jeho nahození na soupeřovu svatyni skončilo k překvapení všech diváků v síti. Domácí se z inkasované trefy vzpamatovali rychle. Následně se totiž musel na druhé straně hřiště vyznamenat Král, jenž zneškodnil nebezpečnou sóloakci Severy. Stejný hráč ohrozil litoměřickou svatyni ještě několikrát, na gólmana ani obranu Stadionu si ale nepřišel.

V čase 06:29 rozjásala hostující fanoušky dvojice Dvořák-Houdek. Prvně jmenovaný svému spoluhráči nabil na modrou čáru a litoměřický nováček Dominik Houdek vyslal tvrdý přízemní projektil na ústeckou klec. Puk zajel až za Stahlova záda a Stadion navýšil vedení na 2:0.

Ani Ústí nezůstalo v útočném snažení pozadu. Zukal vyslal v 11. minutě parádní přihrávku na Maršouna, jenž okamžitě zacílil. Jeho dělovku však zastavila tyčka. Chvíli po startu prostřední periody vyskočil Veber z trestné lavice, dostal nahrávku do jízdy a hnal se na Krále. Ten ale včas sklapl betony.

Ofenzivní snahy domácích vyvrcholily v čase 39:19, kdy všem protihráčům ujel Jaroslav Roubík a samostatný únik zakončil blafákem do bekhendu. Těsné manko však Ústeckým vydrželo jen přes přestávku. Stejně tak, jak se domácí radovali před pauzou, totiž mohli jásat kališníci hned po ní. Jednačtyřicátá minuta patřila Peteru Jánskému, který se po závaru před ústeckou svatyní zorientoval nejlépe a bezchybně umístil kotouč do odkryté branky.

O čtyři minuty později ještě vylepšil průběžné skóre Vojtěch Kropáček. Litoměřická jednadvacítka si najela do mezikruží, odkud po Jindrově pobídce vypálila. Puk se zatřepetal v síti a Stadion vedl 4:1. Mezi střelce se chtěl zapsat i Martin Kadlec, který si v dobré pozici v brankovišti položil gólmana a mířil za brankovou čáru. Stahl však vytáhl rychlý zákrok lapačkou a jeho snahy překazil.

Víc už se toho na ledové ploše do konce základní hrací doby nestalo, a tak si Stadion zpoza Střekova odváží vítězství.