Generálka se nepovedla, Stadion těsně padl se Sokolovem

Zveřejněno 05.09.2019 | Filip Hulín
V posledním přípravném utkání kališníci nestačili na sokolovský Baník. Se Stadionem to v úvodu zápasu nevypadlo vůbec dobře, když se Sokolov dostal již do tříbrankového vedení. Litoměřice se nevzdaly a ve druhé třetině zásluhou Střondaly snížily. Ve třetí třetině se ještě trefili Jícha a Jánský, na vyrovnání to ale nestačilo. Kališníci v posledních vteřinách inkasovali a s Baníkem padli 3:4.
0. kolo, čtvrtek 5.9.2019, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

3:4

(0:1, 1:2, 2:1)

Sokolov

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 40. Střondala, 44. Jícha (Střondala, Voženílek), 49. Jánský (Dajčar, Korkiakoski) – 16. Zadražil (Kuběna, Vodička), 23. Vrána, 36. Kovařík (Kverka, Rohan), 60. Rulík (Švec). Rozhodčí: Luczków, Folk – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 2:8. Využití: 3:2. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Litoměřice

Král – Marcel, Kukla, Mlčák, Pavlas, Dajčar, Strejček, Procházka – Kadlec, Korkiakoski, Jánský, Voženílek, Střondala, Kangas, Jícha, Štohanzl, Svoboda, Kropáček, Vitouch, Sklenář, Šik, Grim.

Sokolov

Kuchař – Přindiš, Vodička, Michálek, Tomeček, Rulík, Přibyl, Kubka – Bečvář, Vracovský, Rohan, Kovařík, Kuběna, Zadražil, Osmík, Čurda, Kverka, Stříbrný, Švec, Vrána, Čejka.
 

Reportáž

Do utkání vstoupili lépe domácí, ti hned ze začátku vyslali na Kuchařovu branku několik pokusů. V 5. minutě si první šanci vypracoval Stříbrný, sokolovský hráč unikl obraně Stadionu, jeho střela ale letěla nad branku. O minutu později se do brejku dostal i domácí Jícha, jeho střelu ale hostující gólman vyrazil. Ve 14. minutě si další šanci vypracovali kališníci, Ondřej Kuchař ale výborným zákrokem hokejkou zabránil domácím ve skórování.

V čase 15:35 se radoval Baník, Matěj Zadražil se zmocnil kotouče na pravém kruhu, nerozpakoval se a poslal kotouč za Králova záda. Po chvíli se Stadion dostal do útočného pásma, hostující brankář všechny domácí pokusy kryl.

Druhou třetinu začal lépe Sokolov, z čehož pramenil i jeho druhý gól. Jakub Vrána se zmocnil odraženého kotouče a pohotově zasunul za bezmocného Krále. V nabídnuté přesilové domácích se do šance vřítil aktivní Jícha, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale dokázal Kuchař vyrazit.

Ve 28. minutě dostal Markus Korkiakoski nabito na pravý kruh, střelu finského forvarda ale Kuchař opět vyrazil. O chvíli později si nebezpečnou střelu připsal i Marcel, hostující gólmán však stále držel svůj tým. Vzápětí se v přesilové hře ocitl v šanci Josef Jícha, domácí hráč dostal nabito mezi kruhy, Kuchař jeho střelu lapil.

Ve 36. minutě už to bylo 0:3, Král první střelu ještě dokázal vyrazit, skrumáž před domácím brankářem však dokázal využit Lubomír Kovařík. Po konci přesilové hry si další šanci připsali kališníci, Ondřej Kuchař tečovanou střelu lapil, a tak stále držel čisté konto.

V čase 39:16 se poprvé trefili i domácí, Vojtěch Střondala využil chybu v obraně Baníku, dostal se až před Kuchaře a střelou nad rameno dokázal snížit.

Na začátku druhé třetiny byla Stadionu nabídnuta početní výhoda, odraženého kotouče se nejrychleji zmocnil Josef Jícha, který poslal kotouč do odkryté klece Ondřeje Kuchaře. Litoměřice však stále nepolevovaly ve svém tlaku.

Ve 49. minutě už bylo vyrovnáno. Tomáš Dajčar vystřelil od modré čáry a Peter Jánský jeho střelu tečoval za bezmocného Kuchaře. Kališníci do konce základní hrací doby obléhali branku Ondřeje Kuchaře, hostující brankář však několika zákroky dokázal udržet remízový stav.

Na úplném konci zápas rozhodl sokolovský obránce Adam Rulík, který svou střelou překonal Krále. Stadion zkoušel ještě hru v šesti, avšak neúspěšně. Litoměřice si tak v generálce připsal prohru.

 

Ohlasy po utkání

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): S naší předehrou nejsme spokojeni. První dvě třetiny jsme odehráli velice laxně a byli jsme daleko horší než soupeř. Podle našich představ jsme začali hrát až třetí třetinu, což na vítězství nestačilo a myslím si, že vzhledem k tomu, jak jsme odehráli první dvě třetiny, je výsledek 4:3 v náš neprospěch spravedlivý.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Myslím si, že jsme narazili na velmi kvalitního soupeře. V první třetině jsme předvedli dobrý výkon, drželi jsme se svého konceptu a v této periodě to byl velmi dobrý zápas. Od druhé třetiny jsme bohužel svou nedisciplinovaností nabídli soupeři 16 minut přesilové hry, čehož využili. Zápas jsme na svoji stranu se štěstím zvrátili až v poslední minutě, ale to si nemyslím, že by se mnohokrát opakovalo, tudíž je to pro nás velké poučení, že tudy cesta nevede.