Z Frýdku bohužel bez bodu, Stadion v náročné bitvě na rysy nevyzrál

Zveřejněno 26.01.2019 | Vít Trubička

Tvrdá bitva proti Frýdku-Místku neměla bohužel pro kališníky pozitivní rozzuzlení. Litoměřičtí hokejisté se bili do posledního momentu o příznivější gólový stav, na Lukáše Danečka ale v mnoha případech nevyzráli. Zejména díky tomu zůstaly tři body ve Slezsku. Povedený byl rovněž výkon Vadima Schegolkova, který se blýskl první trefou v kališnickém dresu.

50. kolo, sobota 26.1.2019, 17:00

Frýdek-Místek

DOMÁCÍ

5:2

(2:0, 2:1, 1:1)

Litoměřice

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Novotný, Husák), 19. Christov (Hladonik, Haman), 28. Kofroň (Christov), 34. Novotný (Rudovský, Bartko), 57. Martynek – 31. Šik (M. Kadlec), 49. Schegolkov (M. Kadlec, Korkiakoski). Rozhodčí: Fiala, Obadal - Novák, Kučera. Vyloučení: 2:5, navíc Klimša (FRM) - 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1232. Střely na branku: 40:22. Zblokované střely: 7:3. Vhazování: 46:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Frýdek-Místek

Daneček – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, Stránský – Martynek, Novotný, Mikulík – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša – Kaukič, Motloch, Kalus.

Litoměřice

Král – Smetana, Pavlas, Marcel, Strejček, Jebavý, Rulík, Málek, Dluhoš – Schegolkov, Kloz, Merta – Šik, Korkiakoski, Kadlec – Dvořák, Sklenář, Jirásek - Eret, Kropáček.
 

Reportáž

Do samotného utkání vstoupil domácí Frýdek-Místek o něco aktivněji. Tomáš Král hned v úvodu musel čelit dvěma povedeným frýdecko-místeckým střeleckým pokusům. Hra se ale velmi brzy usměrnila a i kališníci ukázali něco ze svého útočného umu. Na což plynule navázali ukázkou toho nejlepšího z obranné fáze, když v oslabení nepustili rysy téměř ke slovu.

Domácí celek ale i nadále pokračoval ve svém střeleckém snažení a po přečkaném oslabení se dočkal první trefy díky povedenému úprku Milana Mikulíka. Oba týmy se posléze ještě více střelecky probudily, ovšem gól padl opět do litoměřické branky. Na dělovku Víta Christova totiž Tomáš Král i přes veškerou snahu nestačil. Litoměřičtí se sice ještě do závěru třetiny pokoušeli o úpravu výsledku, leč snaha byla víceméně symbolická a domácí Frýdek-Místek odcházel po první třetině do kabin s dvoubrankovým náskokem.

I počátek druhé třetiny zvládli rysi o něco aktivněji. Litoměřická obrana se ale po dlouhou dobu držela, až narazila na dorážku Davida Kofroně mezi Královy betony. Tím začala vzájemná přestřelka. Nejprve se povedlo snížit Otakaru Šikovi, jemuž se obdobně podařilo procedit kotouč mezi betony Lukáše Danečka. Následně ve dvojnásobné početní výhodě střelou z dálky vymetl Královu branku Štěpán Novotný.

V aktivnějším tempu posléze pokračovali litoměřičtí hokejisté, šanci na vyrovnání měli Aleš Pavlas a Vadim Schegolkov, ovšem ani jeden z nich z blízkosti kotouč za Danečka prostrčit nedokázal, čímž Frýdek-Místek vstupoval do závěrečné periody za celkem jednoznačného vedení 4:1.

Úvod závěrečné periody patřil Stadionu. Pro Lukáše Danečka to znamenalo trochu větší množství práce, se kterým si ale dokázal poradit. Velmi brzy se však hra přetvořila do podoby mnoha zakázaných vyloučení Litoměřic v řadě. Oba celky se poté přetahovaly ve střeleckých příležitostech na obě branky.

Kališníci ho ale dokázali využít ke snižovací trefě! Po dvou nahozeních od modré čáry se napřáhl k dalšímu po vhazování Vadim Schegolkov. Ruský útočník využil zakrytého Danečkova výhledu a připsal si první trefu v barvách Stadionu! Rysi měli ale vzápětí velkou šanci na další zvýšení rozdílu ve skóre. Příležitost v podobě trestného střílení ovšem Christov proměnit nedokázal.

Tlak hostujících Litoměřic ale s přibývajícím časem ještě více narůstal. Ve všech případech byl ale Lukáš Daneček v zakončení úspěšný. Naproti tomu Slezané ve vlastním oslabení vstřelili další branku. Rostislav Martynek se po chybě Stadionu vydal do samostatného úprku, z něhož precizně vyzrál na Krále.

Domácímu Frýdku tím pádem evidentně stouplo sebevědomí a zbytek utkání už dohrával tak nějak v poklidu. Díky tomu se dotáhl na svého soupeře na rozdíl dvou bodů. Naopak Litoměřice se musí dělit o sedmou pozici s Přerovem, který vyzrál v hanáckém derby na Prostějov.