Stadion zkrotil bezzubé Lvy a v prvním utkání zvítězil 3:1

Zveřejněno 01.08.2013 | Alexandr Stys

Litoměřice ve svém prvním přípravném utkání přivítaly na domácím ledě Ústecké Lvy. Hosté se dostali do vedení hned v první minutě utkání, když Přeučil dokázal tečovat kotouč mezi Přikrylovy betony. Stadion poté v utkání dominoval a nedal soupeři šanci. Vyrovnání zařídil Doležal a vedení na domácí stranu strhl Opava. V poslední třetině přidal Luděk Škop třetí trefu domácích a Litoměřice zaslouženě vyhrály 3:1.

1. kolo, čtvrtek 1.8.2013, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

3:1

(1:1, 1:0, 1:0)

Ústí n.L.

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 15. Doležal (Novák), 30. Opava (Čurda), 53. Škop (Kolář) – 1. Přeučil (Budínský, Holomek). Rozhodčí: Vrzáček – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 630. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Litoměřice

Přikryl (30. Lavinger) – Míka, Drábek, Husák, Opava, Kolář, Müller, Smetana, Skřivánek – Brandejský, Brém, Brzobohatý, Čermák, Čurda, Doležal, Hašek, Chabada, Merta, Novák, Racek, Rubeš, Škop

Ústí n.L.

Dlouhý (30. Petrásek) – Grin, Sklenička, Vobořil, Holomek, Brož, Pour, Procházka, Černý – Kloz, Havlíček, Rod, Budínský, Alinč, Přeučil, Vávra, Dostálek, Pořický, Kuchynka, Meidl, Boháč
 

Reportáž

První Severočeské derby začalo v Kalich Areně v rychlém tempu. Lvi se domácím utrhli hned ze své první šance, kterou si vypracoval Petr Přeučil. Jeho rychlé proskočení domácí obranou a pohotové zakončení mezi Přikrylovy betony skončilo gólem. Litoměřice se z rychlé branky rychlé oklepaly a začaly soupeři hrozit pohotovými výpady. Ústecká obrana však odolávala ze všech sil a Slovan držel nadále hubený náskok. Vyrovnání přišlo v 15. minutě. Slovanu se nevydařila rozehrávka a po následném přečíslení 2 na 1 využil Novákovu přihrávku přesnou střelou mezi betony Zdeněk Doležal.

Vedení na litoměřickou stranu mohl strhnout deset vteřin před koncem Smetana, který se dostal sám před hostující branku, ale jeho střelu Dlouhý za svá záda nepustil. Domácí se po přestávce vrhli na soupeře s ještě větší vervou. V jedné z šancí Čurda vyjel od levého mantinelu a z kruhu pro vhazování vypálil. Trefil však jen střed branky a připraveného brankáře Lvů. V polovině utkání mohli domácí fanoušci opět slavit. Z přesilové hry se prosadil litoměřický obránce Daniel Opava, který svižnou střelou trefil pravý horní růžek ústecké brány. Na obou stranách poté došlo k vystřídání brankářů a ústecký gólman Petrásek se ihned předvedl skvělým zákrokem proti střele Nováka.

Na druhé straně Kloz nebezpečně tečoval před brankou nahození od modré čáry do protipohybu brankáře Lavingera. Ten se jen marně natahoval, ale s úlevou mohl sledovat kotouč skákající kolem pravé tyče. Velké problémy ústecké obraně dělali mladící Merta se Škopem. Ke konci druhé třetiny se tato litoměřická dvojka dostala do přečísleni 2na1, ale Merta nedokázal zblízka prostřelit Petráska. V další šanci Chabada projel po levém křídle, dostal se až k brance a nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování do prázdné branky Rubeše, tomu ale zablokoval vracející ústecký obránce hůl.

Efektivní zákrok lapačkou předvedl Petrásek v 50. minutě utkání. Hašek nahazoval před branku na zcela volného Nováka. Ten pouze nastavil hůl a usměrnil puk směrem do pravého růžku, tam se však zjevila rukavice ústeckého brankáře. Poté se štěstěna ke hráčům Slovanu otočila zády, když Kolářovu střelu od modré tečoval za Petráska Luděk Škop. Stadion nakonec ve svém prvním přípravném utkání porazil Slovan rozdílem dvou branek 3:1.

 

Ohlasy po utkání

Jiří Doležal: HC Stadion Litoměřice

Jak byste shrnul dnešní utkání?

Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli. Klukům jsem to po té dřině, kterou jsme měli, přál. Je to takové krásné uvolnění. Měli jsme ale špatné začátky do obou prvních třetin. Hned v první minutě jsme inkasovali, což nás možná trochu přibrzdilo. Překvapilo mě, že Ústí hrálo hodně dozadu. V průběhu první třetiny jsme s tím měli trochu problémy, pak se to ale rozjelo, dali jsme gól na 1:1. Měli jsme více šancí, takže jsme mohli dát ještě více než tři branky. Ve třetí třetině jsme měli utkání pod kontrolou. Překvapivě přišlo i hodně lidí, takže jim patří poděkování za to, že přišli fandit.

Přípravná utkání bývají hlavně bojem nových hráčů o místo v sestavě. Jak se vám dnes hráči v tomto směru jevili?

Je pravda, že musí bojovat o to místo a v těchto zápasech nám dávají důležité indicie. Proto hrají i přesilovky a všechno. Je už pouze na nich, jestli u toho vydrží a ty indicie budou kladné nebo záporné. Doufám, že se ta konkurence ještě navýší, boj o sestavu bude gradovat a bude to vypadat tak nějak jako dnes.

 

Fotogalerie