Nábor mládeže

Letošní NÁBOR mládeže proběhne 18. 1. 2024 v 16:00 v Kalich Areně. Veškeré informace se dozvíte u trenéra přípravky Milana Boříka – tel: 604 472 288, mail: m.borik@hcstadion.cz

Omezený počet velikostí

Rádi bychom Vás informovali, že některých velikostí výstroje pro děti, zejména bruslí, máme u nejvíce žádaných velikostí bohužel omezený počet kusů. Může se tedy stát, že nebudeme mít možnost půjčit danou velikost každému zájemci.

Pokud nedisponujete potřebným vybavením, rádi Vám ho zdarma zapůjčíme , pokud ho budeme mít na skladě.

Pokud chcete začít hrát hokej, neváhejte navštívit tréninky PŘÍPRAVKY, v níž se připravují děti ve věku od 4 do 8 let.

Tréninky přípravky každé pondělí a čtvrtek od 15:15 do 16:15

Hráči a hráčky, kteří tréninků nemají dost a chtějí si vylepšit bruslení, mohou navštěvovat KURZ BRUSLENÍ.

Ten probíhá každou sobotu a neděli od 8:00 do 9:00 a věkově není omezený.

Proč začít hrát hokej?

• Důvodů je mnoho. Naučím se bruslit, získám sílu, vytrvalost, rychlost, zlepším koordinaci
  • Zvýším si sebevědomí, naučím se soupeřit a osvojím si pravidla fair play.
  • Naučím se zvládat i mnoho dalších sportovních aktivit jako je běhání, skákání, speciální obratnost, plavání.
  • Hry jako je fotbal, basketbal, florbal, hokejbal a další jsou běžnými sporty, kterým v tréninku věnujeme pozornost, doplňujeme tak hokejové dovednosti a rozvíjíme všestrannost.
  • Nejdůležitější je však zábava, kterou hokej poskytuje.
  • Dovednosti, které se naučím, podpoří to, co se učím doma a ve škole.
  • Týmová spolupráce, rozdělení úkolů, vzájemná podpora, to jsou vlastnosti, které uplatním ve svém životě.
  • Pravidla fair play a respekt vůči ostatním patří mezi základní hodnoty v rámci ČSLH. ČSLH se snaží neustále tyto hodnoty propagovat, jak mezi hráči, funkcionáři, rozhodčími, tak i rodiči a fanoušky.
  • Děti se učí mnoha novým a zábavným dovednostem.
  • Hokej je nejrychlejší týmová hra na světě.

Hokej je kolektivní sport.
Být součástí mužstva je nádherný pocit. Hokejisté jsou kamarádi a učí se zároveň disciplíně a zodpovědnosti, hráči musí spolupracovat a vzájemně se podporovat.

Hokej je bezpečná hra.
Žákovský hokej není profesionální kontaktní sport. V žákovských kategoriích se nehraje do těla, ke zranění dochází jen velmi zřídka. Hráči jsou oblečeni do kvalitní výzbroje, která je ochrání. Výzbroj se dá pořídit i za velice rozumnou cenu.

Hokej baví celou rodinu.
Hokej je nádherný sport na dívání a fandění, během zápasů je mnoho příležitostí poznat nové lidi a spřátelit se. Hokej hrají holky i kluci. I rodiče si hokejové zápasy svých dětí užívají, přátelí se a společně fandí…

Hokej není drahý sport.

Výzbroj si u nás lze půjčit. Příspěvky se platí od druhé třídy. Nábor je celoroční, ideální věk pro začátek je 4-6 let. Tréninky jsou 2x až 3x týdně ve všední dny a o víkendové kurzy bruslení.

Bořík Milan hlavní trenér kurzu bruslení 604 472 288
Bořík Milan zapůjčení výstroje (pondělí 17:45)
604 472 288

Již několik let spolupracujeme s mateřskými školami při základní výuce bruslení.

Milan Hnilička, Michal Birner nebo třeba Martin Škoula. Tito tři hokejisté mají společného víc než jen M na začátku křestního jména. Všichni tři totiž nastartovali své úspěšné kariéry v dresu litoměřického Stadionu.

Hokej v Litoměřicích má tradici již téměř 70 let. Nicméně za tu dobu klub prodělal nespočet podstatných změn. Od změny názvu, až po povedenou rekonstrukci místní Kalich areny. Ta byla dokončena v roce 2010 a nutno říct, že díky ní arena pěkně prokoukla. „Zázemí je tady skvělé, v létě tady trávím hodně času,“ pochvaluje si český reprezentant Michal Birner.

Kromě ledové plochy, která je v provozu od července do dubna, mají hráči k dispozici tréninkové centrum sloužící k funkčnímu posilování, víceúčelovou tělocvičnu nebo třeba umělou plochu pro nácvik střelby. Není tedy divu, že místní arenu nevyužívají jen hráči Stadionu. „Hostili jsme zde například finále extraligy juniorů, reprezentační zápasy a soustředění nebo třeba Slovan Bratislava,“ vyjmenovává ředitel klubu Jan Fišera.

Moderní zázemí litoměřické arény momentálně využívá kromě A-týmu hrající Chance ligu i jedenáct žákovských a mládežnických týmů. „V současné době se staráme o více než 200 dětí,“ vypočítává Fišera. „Máme tady vyškolený tým odborníků a trenérů, kteří se o děti starají. A to nejenom na ledě, ale i mimo něj se jim snažíme připravit ucelený program,“ doplňuje trenér mládeže Vladimír Domin.

O děti v Litoměřicích pečují kvalifikovaní trenéři, kteří mají za úkol zasvětit děti do tajů hokeje stejně tak dobře, jako před lety naučili hokejovému řemeslu Michala Birnera. „Jsem pyšný, že jsem tady odsud a že jsem hokej začal hrát právě tady. Hokej se tu dělá dobře a na to, jak je to malé město, je tu o něj velký zájem,“ zdůrazňuje na závěr český reprezentant a mistr extraligy s Libercem.