Regionální liga juniorů

Junioři nastupují do stejného formátu soutěže jako v minulém ročníku. Jedinou změnou je jiný název soutěže. To souvisí s celkovou proměnou názvů všech českých juniorských soutěží, kdy ze z Juniorské ligy akademií stala Extraliga juniorů, z Extraligy juniorů Liga juniorů a z Ligy juniorů Regionální liga juniorů. Svěřenci Milana Budi a Ondřeje Hříbala tak budou nastupovat v Regionální lize juniorů.

Herní systém juniorské soutěže se v první fázi skládá ze dvou souběžných skupin. Kališníci odehrají čtyři vzájemné zápasy s týmy z vlastní skupiny 1, kde se kromě Litoměřic ještě nachází Děčín, PZ Kladno, Slaný, Bílina a Most. Vždy dvakrát nastoupí na domácím ledě a dvakrát na kluzišti soupeře. Další jeden zápas pak sehrají s celky ze skupiny 2. Čekat tak na ně budou duely s Ostrovem nad Ohří, rezervou Chomutova, Kadaní, Chebem a béčkem karlovarské Energie.

První dva týmy z každé skupiny pak postupují do nadstavbové části. Rozděleni budou do čtyř skupin po šesti účastnících a utkají se každý s každým tříkolově. Vítězové těchto skupin pak postupují do play-off, hraného na dva vítězné zápasy. Vítěz play-off pak postupuje do baráže o Ligu juniorů, kde s posledním týmem vyšší soutěže sehraje opět bitvu na dva vítězné zápasy.

Týmy, které skončí v základní části na horším než druhém místě, pak budou rozděleny do skupin po čtyřech až osmi týmech. Přičemž ve skupinách, kde budou čtyři celky, se bude hrát tříkolově, ve skupinách s vyšším počtem účastníků pak dvoukolově.