Kališníci potvrdili roli favorita a v generálce nasázeli Vrchlabí deset branek. Sedmi asistencemi přispěl k výsledku Filip Kuťák. Stadion se tak vysokou výhrou naladil na blížící se start Maxa ligy.

přát.

10:0

3:0, 4:0, 3:0

HC Stadion Litoměřice - HC Stadion Vrchlabí

Branky a nahrávky: 4. Bernovský (Kuťák, Klikorka), 16. Pospíšil (Krupička, Klikorka), 20. Bernovský (Kordule), 27. Kordule (Kuťák), 30. Žovinec (Kordule, Kuťák), 32. Sihvonen (Kuťák), 38. Pajer (Černohorský), 45. Krupička (Bernovský, Kuťák), 52. Costa (Kuťák, Krupička), 52. Costa (Kuťák, Klikorka). Rozhodčí: Glanc, Domský – Macel, Tuháček. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 10:0.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Kalista) – Žovinec, Tomek, Klikorka, Černohorský (A), Jebavý, Beran, Červenka – Kordule, Kuťák (C), Bernovský – Plos, Pajer, Sihvonen (A) – Ton, Arnošt, Costa – Krupička, Pospíšil.

HC Stadion Vrchlabí: Tichý (Červinka) – Srnský, Fiala, Hladík, Kynčl, Gurjevskij, Kerekanič, Barták – Turek, Šlaicher, Poul – Moník, Chalupa, Jirků – Mach, Kozák, Jakubec.

Do souboje Stadionů vyrazil lépe ten litoměřický, který v podstatě okamžitě uzamkl hostující celek v jeho pásmu. Tlak Litoměřic přinesl brzy své ovoce, když Filip Kuťák přihrál křížem přesně na levý kruh na Jana Bernovského, jehož střela z první skončila v síti.

Dominance Severočechů pokračovala i nadále, Vrchlabí se vůbec nedostalo ke střele, na druhé straně se naopak prosadil Jiří Pospíšil, jenž z vrcholu levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyči a rozvlnil síť hostů podruhé.

Krátce před sirénou kališníci vedli už 3:0. Stalo se tak znovu zásluhou Jana Bernovského, který sice pálil z velkého úhlu, ale trefil se přesně nad rameno Jakuba Tichého.

Na začátku druhé třetiny byl na trestnou lavici odeslán Karel Klikorka, a to byla první šance pro mužstvo z Podkrkonoší. K dorážce se dostal Štěpán Turek, ale proti jeho střele z blízkosti předvedl Martin Michajlov skvělý zákrok. V vlastním oslabení ujel sám na branku Arnošt, ale na Tichého nevyzrál.

Další branku viděli fanoušci v Kalich Areně ve 27. minutě, kdy se domácí prosadili ve vlastním oslabení. Filip Kuťák zpoza branky nahrál na Pavla Korduleho, jehož přízemní střela zaplula mezi betony vrchlabského gólmana.

Těsně před polovinou základní hrací doby se domácí Stadion prosadil popáté. Dušan Žovinec vystřelil z pravého kruhu, tento pokus sice Tichý vyrazil před sebe, ale puk se od brusle některého z hráčů odrazil za záda hostujícího brankáře.

Neuběhly ani dvě minuty a na světelné tabuli svítil stav 6:0. Asistentem byl znovu Filip Kuťák, který nabil na levý kruh Riku Sihvonenovi, jehož střela se od tyčky odrazila za brankovou čáru.

Jelikož Jakubovi Tichému upadl nůž z brusle, muselo dojít ke střídání a do akce se dostal Jakub Červinka. Ani tomu se ale nedařilo odolávat litoměřickým střelám a brzy lovil puk z branky. Lukáš Pajer předvedl krásnou individuální akci, při které si po převzetí puku za brankou najel před bankáře a ranou pod břevno navýšil skóre na 7:0.

Ani vysoké vedení domácí neuspokojilo a ti přidávali další branky. Z levého kruhu se tentokrát prosadil Jan Krupička. V 52. minutě Litoměřice vsítily devátou branku. Kale Costa se ujal vyraženého puku a nekompromisně ho uklidil do odkryté klece.

Desátý gól Severočechů dal znovu australský útočník Kale Costa. Filip Kuťák v samostatném úniku neuspěl, ale litoměřická čtrnáctka se znovu dostala k dorážce, která byla úspěšná. Litoměřice se tak vysokým vítězstvím naladily na blížící start Maxa ligy.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): "Poslední přípravný zápas před začátkem ligy, původně to měl být Chomutov, který zvolil přípravu s Karlovými Vary, takže nakonec to bylo Vrchlabí. Věděli jsme, že budeme lepší. Bylo vidět, že jsme na něčem pracovali, na zlepšení ofenzivy, kluci všechno splnili na sto procent. Rádi bychom si toto pozitivní nastavení udrželi do začátku Maxa ligy."

Ondřej Poul (HC Stadion Vrchlabí): "V první řadě, my jsme sem přijeli bez osmi hráčů, měli jsme tu kluky, kteří hrají regionální ligu juniorů, což jsou ročníky 2006 a 2007. Byla vidět kvalita soupeře, tlačili nás prakticky 60 minut a ty šance co jsme měli, jsme promarnili. Pro nás pozitivní, že jsme hráli týmově, i za stavu 10:0 jsme skákali do střel. Negativní je to, že jsme přišli o dva hráče asi na delší dobu. Gratulace Litoměřicím a snad si spolu ještě někdy zahrajeme."