Na den přesně po dvou letech nezvládly Litoměřice úvodní domácí duel sezóny a se Sokolovem po velké bitvě padly 2:3. Stadion v utkání hned dvakrát vedl, ale nakonec rozhodla branka necelých osm minut před koncem třetí třetiny.

1. kolo

2:3

1:1, 1:1, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 11:56 Bernovský (Kordule, Kuťák; 5/4), 21:28 Hauser (Koláček, Pavlák; 5/5) – 14:39 Vracovský (Šik, Pulpán; 5/4), 25:57 Kofroň (Klejna, M. Rohan; 4/4), 52:12 Kofroň (Procházka; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Hradil, Jindra. Diváci: 899. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:30 (9:14, 11:12, 17:4). Zblokované střely: 19:16. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomek, Tomov – Kordule, Kuťák, Bernovský – Ton, Eberle, Costa – Chlubna, Koláček, Hauser – Plos, Vitouch, Sihvonen.

HC Baník Sokolov: Hamalčík – Pulpán, Tureček, M. Rohan, Šedivý, Rulík, Klejna – Vracovský, Šik, Tomeček – Kupčo, Kofroň, Procházka – Kopta, Osmík, Kern – Šlechta, T. Rohan, Křemen.

Utkání začalo v oťukávacím tempu a oba celky čekaly na příležitost. Do první šance se dostal hostující Otakar Šik, který v přesilovce ujel, ale po ledě se mu nepovedlo prostřelit Michajlova. Naopak Stadion ze své první početní výhody skóroval.

Na konci přesilovky se dostal ve skrumáži před brankou kotouč na hůl Jana Bernovského, který i s pomocí brankáře Hamalčíka otevřel gólový účet Stadionu v ročníku 2024/25 – 1:0. Sokolov mohl srovnat o necelé dvě minuty později, Kofroň dostal přihrávku před branku, ale Michajlov se proti pokusu po ledě zaskvěl betonem.

Pak už se ale skóre měnilo. Obrana Stadionu nezachytila další rychlý útok a Tomáš Vracovský dostal přihrávku z levé strany do odkryté části branky a hostující forvard se nemýlil – 1:1. Stadion se vrátil do vedení ve druhé třetině, na startu se od modré čáry prosadil Petr Hauser, jehož rána propadla mezi betony Hamalčíka – 2:1.

Vedoucí stav ale moc dlouho nevydržel. O pár minut později kapituloval Michajlov, stejně jako Hamalčík si nepohlídal prostor mezi nohama a střelu Davida Kofroně – 2:2. Těsně před polovinou duelu mohl Stadionu navrátit vedení druhou trefou Hauser, ale u levé tyčky ho na čáře vychytal Hamalčík.

Poté se začalo hrát vyrovnaně a dlouho se nic nedělo. Kalich Arenu mohli rozjásat Kordule či Hauser, ale ani jeden z nich v dobrých šancích neuspěli. A litovali toho. Osm minut před koncem zavezl kotouč do útoku Procházka a bekhendovou přihrávkou před branku našel Davida Kofroně, který se trefil přes chumel hráčů a podruhé v utkání skóroval – 2:3. Západočeši se tak dostali do prvního vedení v zápase.

Čtyři minuty před koncem měl na hokejce gól opět Petr Hauser, zakončoval do odkryté části branky, ale nastřelil pouze brankovou konstrukci. Obrovskou šanci na vyrovnání měl při powerplay Jan Štibingr, ale devět sekund před koncem trefil břevno. Úvodní duel sezóny tak ovládl Sokolov.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): „Soupeř vstoupil do utkání lépe, byl živější a měl více ze hry. Překvapili nás nějakými signály a měli navrch. My jsme se pak vyrovnali a zápas se mohl překlopit na obě strany. Ve třetí třetině jsme byli jednoznačně lepší, ale z velkého tlaku jsme nedali gól. Byla tam tyčka i břevno. Přisuzuji to nedůrazu ve finálním zakončení, stále jsme čekali, že gól dáme lehce. Na gól se budeme muset více nadřít, musíme zlepšit i disciplínu a kratší střídání, abychom souboje před brankou vyhrávali. Mohli jsme mít bod, ale nemáme. Musíme se polepšit a jít dál.“

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): „Věděli jsme, že na start soutěže nás čeká velmi ofenzivně silný soupeř, což prokázal v přípravě i v utkání. Šli jsme do utkání s jistou taktikou a hráči se jí snažili maximálně plnit. Dostávali jsme se občas pod velký tlak, ale zvládli jsme to i díky brankáři Hamalčíkovi a dobrému obětavému výkonu. To nám přineslo kýžené body, i když se k nám přiklonilo štěstíčko. Asi jsme nebyli lepším, ale spíše šťastnějším týmem.“