Po vyrovnaném úvodu se z první branky utkání radovali kališníci a i když se Dukle podařilo vyrovnat, tak Severočeši zápas dovedli k vítězství 5:2. Dvěma brankami se na první výhře sezony podílel Riku Sihvonen. První trefu v litoměřickém dresu zapsal i nováček Tomáš Vildumetz.

2. kolo

2:5

0:1, 1:3, 1:1

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 20:35 Pořízek (Menšík; 4/5), 50:52 Vrhel (Cachnín, Čachotský; 5/5) – 14:38 Kuťák (Kordule; 5/5), 29:53 Vildumetz (Tomek, Eberle; 5/4), 34:57 Sihvonen (Tomek; 5/5), 37:44 Sihvonen (Vildumetz, Chlubna; 5/4), 56:12 Costa (5/5). Rozhodčí: Skopal, Šico – Smetková, Kráľ. Diváci: 578. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 24:29 (8:14, 6:10, 10:5). Zblokované střely: 8:13. Vhazování: 40:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Dukla Jihlava: Beran (40. Zhukov) – Bilčík, Strejček, Ozols, Jansons, Dundáček, Mareš, Vovsík – Čachotský, Kulda, Cachnín – Půček, Vrhel, Štefančík – Harkabus, Menšík, Havránek – Jungwirth, Toman, Pořízek.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Tomov, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomek, Černohorský – Kordule, Kuťák, Bernovský – Vildumetz, Eberle, Costa – Ton, Pajer, Chlubna – Plos, Žmola, Sihvonen.

První perioda byla dlouhou dobu velmi vyrovnaná a diváci byli svědky rychlého a poměrně atraktivního hokeje. Ačkoliv Dukla měla k dispozici dvě přesilové hry, nevyužila ani jednu. Nejblíže ke gólu měl Pořízek s Havránkem, ale ani jeden z nich Michajlova nepřekonal.

Za rovnovážného stavu zahrozil Tomáš Čachotský, jenž se prokličkoval až k levé tyčce a mířil nad rameno litoměřického brankáře. Puk ale letěl příliš vysoko.

První změna skóre přišla v Pelhřimově v 15. minutě a byl to Adam Beran, kdo lovil puk ze sítě. Nejprve vypálil z prostoru mezi pravým kruhem a modrou lajnou Nino Tomov, jehož pokus jihlavský gólman vyrazil před sebe. Mezi kruhy ho ale zachytil Filip Kuťák, který nekompromisně zacílil nad lapačku domácího brankáře.

Jihlava mohla v závěru třetiny vyrovnat. Filip Dundáček se pokusil uklidit puk k tyčce, ale Martin Michajlov špičkou betonu kotouč vykopl.

Druhá třetina začala litoměřickou přesilovkou, ale jihlavským gólem. Ve vlastním oslabení byl na levém kruhu zcela osamocený Radek Pořízek, který zasunul kotouč mezi betony hostujícího brankáře.

Obrovskou příležitost měl Tomáš Čachotský, když se v útočném pásmu srazili dva kališníci. Jihlavští ukořistili puk a uháněli tři na gólmana. Právě legenda domácích měla puk na holi, mezi kruhy naznačila střelu, ale poté si kotouč přehodila do bekhendu. U pravé tyčky ho ale nezvedla do vzduchu, a pokus po ledě Michajlov zneškodnil.

Neuběhla ani minuta, a potvrdilo se pravidlo „nedáš – dostaneš“. Na trestnou lavici usedl Patriks Ozols a Litoměřicím stačilo k využití početní výhody 5 vteřin. Tomáš Vildumetz dostal nabito na pravý kruh a bez přípravy vystřelil.

Ve 35. minutě hosté poprvé odskočili na dvougólové vedení. Riku Sihvonen byl sám u levého mantinelu, vyjel si až mezi kruhy a střelou nad Beranovu lapačku rozvlnil jihlavskou síť.

Krátce po třetí brance Stadionu dostali svěřenci trenérů Nedvěda a Tvrzníka další přesilovou hru, kterou opět zužitkovali a opět řádil finský útočník. Riku Sihvonen byl na levém kruhu, když dostal přesnou přihrávku od nováčka Vildumetze. Poté zamířil na bližší tyč a puk proklouzl pod betonem domácího strážce svatyně. Celou situaci ještě zkoumali rozhodčí, ale nakonec branku uznali.

Do třetí třetiny nastoupil mezi tři tyče na straně Dukly Maxim Žukov. Poslední dvacetiminutovka se nesla ve znamení mnoha vyloučení a týmy si kromě přesilovek vyzkoušeli i hru 4 na 4. Jihlava si dokonce zahrála přesilovku 4 na 3, ale nevyužila ji.

V 53. minutě dostali jihlavští fanoušci naději. Tomáš Čachotský přihrál k levé tyčce na Stanislava Vrhela, který bez problémů trefil odkrytou klec a snížil na 2:4.

Celek z Vysočiny krátce po vstřeleném gólu hrál v početní výhodě, když ale k Maximu Žukovovi vyrazil Tomáš Chlubna. Ten byl faulovaný a rozhodčí nařídili trestné střílení. K nájezdu se rozjel Filip Kuťák, který ale domácího brankáře nepřekonal.

Do konce základní doby zbývaly více jak čtyři minuty, když se domácí rozhodli pro power-play. Ta neměla dlouhého trvání, Jihlavští špatně rozehráli a kotouč ve středním pásmu zachytil Kale Costa, který zacílil do prázdné klece.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „My jsme si byli vědomi toho, že soupeř ztratil doma body se Sokolovem. Když jsme se na zápas dívali, tak to bylo podle nás hodně šťastné vítězství pro Baník, určitě nebyl lepším týmem. Víme i z loňské sezony, jaké jsme měli problémy se hrou Litoměřic. Snažili jsme se na to připravit, ale zápas v sezoně už je něco jiného, než příprava. My jsme dnes byli opravdu trochu přibrždění, o krok později. Musím pochválit soupeře, hrál výborně a hodně aktivně, což nám dělalo velké problémy. My jsme si mysleli, že máme čas si s pukem pohrát, ale nebyl čas na nic. I tak si myslím, že bychom takové zápasy měli zvládnout, ale na druhou stranu jsme si bohužel nepomohli v přesilovce a nebyli jsme produktivní z šancí, které jsme tam měli. Dnes jsme si vyhrát nezasloužili a já gratuluji soupeři k výhře.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Pro mě je i po dnešním zápase Jihlava jedním z favoritů ligy, má letos skvěle postavený tým. My jsme chtěli využít naší rozehranosti, přece jen jsme věděli, že dlouho nehráli, měli odložené první kolo. Vždy ten první zápas je takový specifický, toho jsme chtěli využít, že jsme rozehranější, a to se nám povedlo. Do zápasu jsme dobře vstoupili. Sice jsme si to zkomplikovali gólem ve druhé třetině při vlastní přesilovce, ale naštěstí jsme byli dostatečně produktivní. Znovu, za stavu 4:1, kdybychom měli zkušenější mužstvo, tak to dohrajeme jinak, takhle jsme se klepali až do konce. Zaplaťpánbůh i s podporou výborného Martina Michajlova jsme to zvládli za tři body a jsme za to moc vděční.“