Utkání na domácím ledě bylo stejně jako v sobotu velmi vyrovnané. Fanoušci si na první branku počkali téměř do poloviny základní hrací doby, kdy se trefil Jan Bernovský. To byla ale také jediná branka Stadionu. Poruba vyrovnala a v prodloužení rozhodla. Litoměřice tak berou z duelu s loňským vítězem základní části jeden bod.

5. kolo

1:2pr

0:0, 1:1, 0:0 – 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Branky a nahrávky: 29:43 Bernovský (Kuťák; 5/5) – 30:13 Střondala (Razgals, Šoustal; 5/5), 60:57 Westlund (Roman, Střondala; 3/3). Rozhodčí: Kostourek, Čáp – Beneš, Baxa. Diváci: 654. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Střely na branku: 32:32 (14:11, 9:3, 9:17). Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Žovinec, Tomov, Klikorka, Vráblík, Tůma, Pavlák, Brůna – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Toman, Hauser – Pajer, Žmola, Sihvonen.

HC RT Torax Poruba: Bláha – Doudera, Nilsson, Westlund, Gutwald, Ježek, Bartko, Voráček – Hašek, Roman, Šedivý – Střondala, Šoustal, Razgals – Christov, Krenželok, Berisha – Gřeš, Vachovec, Klímek.

Zápas 5. kola v Kalich Areně v podstatě začal přesilovkou domácího týmu. V ní se o rychlou změnu skóre pokusil z blízkosti Tomáš Chlubna, ale mířil těsně vedle Bláhovy klece.

V 5. minutě by odeslán na trestnou lavici Dušan Žovinec a i Poruba si vypracovala solidní šance. Nejprve se po chybě Vráblíka dostal na pravém kruhu k zakončení Ondřej Roman. Po něm ze stejného místa hrozil ještě Vít Christov, ale Paříka neprostřelil.

Litoměřická branka byla ve velkém ohrožení i v 9. minutě, kdy k Paříkovi ujel osamocen Tomáš Šoustal. Jeho dělovka ale pouze proletěla okolo domácí svatyně.

Obrovskou šanci měl Lukáš Pajer, který se u levé tyčky nadvakrát snažil překonat porubského gólmana. Ten ale předvedl výborný zákrok a puk za záda nepustil. Na druhé straně se od levého mantinelu prodral před branku Ondrej Šedivý, ale ani jeho akce neskončila gólem.

Na začátku druhé periody zakončoval přízemním pokusem Tomáš Vildumetz, ale Ondřej Bláha předvedl další povedený zákrok. Krátce po této šanci zkusil vystřelit do horní části branky Tomáš Chlubna, ale znovu bez výsledku.

Téměř v polovině základní hrací doby se fanoušci dočkali změny skóre. Filip Kuťák vyhrál vhazování a přihrál Janovi Bernovskému, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Kališníci se ale radovali z vedení pouze 30 vteřin. Bývalý hráč Litoměřic Vojtěch Střondala dostal nahrávku na pravý kruh a měl před sebou úplně prázdnou branku, kterou neminul.

Poslední dvacetiminutovka byla znovu velmi vyrovnaná. První větší šanci této periody měl Tomáš Vildumetz, který vyslal puk po ledě, ale Bláha betony včas zavřel.

Na druhé straně střelu od modré tečoval Lukáš Krenželok, ale pouze rozezněl tyčku domácí klece. V základní době se v Kalich Areně znovu nerozhodlo a pokračovalo se do prodloužení. V něm hostům stačila necelá minuta, aby rozhodli. Wilhelm Westlund dostal přihrávku na levý kruh a vymetl horní roh domácí klece. Stadion tak v duelu s Porubou získal jeden bod.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): "Poruba je kvalitní, zkušený soupeř. Každý rok potvrzuje kvalitu, byl to těžký zápas. Kluci se k tomu postavili výborně. Bojovali, v některých fázích soupeře i přehrávali. V zakončení nám chyběla zkušenost, abychom za stavu 1:1 odskočili. Ve druhé třetině jsme měli velké šance, kde jsme mohli odskočit. Teď to dopadlo v prodloužení lépe pro Porubu. Chtěl bych poděkovat všem hráčům i Lukášovi Paříkovi, který nám přijel vypomoct z Vítkovic. Byl to dobrý výkon."

Jiří Režnar (HC RT Torax Poruba): "Pro nás důležité dva body. Litoměřice hrají výborný hokej, mají mladý tým. Výborně hrají do defenzivy i ofenzivy. První třetina byla z naší strany výborná, ve druhé periodě měly Litoměřice tlak a my nehráli dobře. Hodně nás podržel gólman. Potom už bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje. Byl to výborný zápas."