Kališníci na tříbodovou výhru v Kalich Areně stále čekají. Ačkoliv po prvním prvoligovém gólu Dominika Pavláka vedli, hostům se podařilo vyrovnat, a dokonce průběh zápasu přiklonit na svou stranu. Stadion s Frýdkem-Místkem prohrál 2:3.

6. kolo

2:3

1:0, 0:1, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

První příležitost v zápase si vytvořili hosté, ale přihrávka Vladimír Svačina do brankoviště nebyla úspěšná. Vzápětí se do rychlého protiútoku dostal Riku Sihvonen, s jehož tvrdou ránou si Patrik Švančara poradil. I další šanci měli domácí. Roman Vráblík měl u levého kruhu hodně prostoru, vybíral si, kam umístí svou střelu, ale frýdeckého gólmana opět nepřekonal.

Na druhé straně se snažil o otevření skóre Oskar Haas, který ale pouze rozezvučel tyčku Voleveckého svatyně. Úvodní branka tak padla na konci 13. minuty a radovali se z ní kališníci. První gól v litoměřickém dresu a zároveň v Maxa lize vstřelil dělovkou ze středu modré Dominik Pavlák.

Do druhé periody Litoměřice vstoupily přesilovkou, která se jim ale vůbec nevydařila. Tvořili tak hostující rysi, nejprve Marek Pacalaj trefil rameno domácího brankáře, o pár minut později chyboval při rozehrávce Štibingr a využít toho mohl Macháček. Tomáš Volevecký ale puk udržel před brankou.

V polovině zápasu hosté vyrovnali. Vladimír Svačina pálil z levého kruhu, puk sice netrefil úplně přesně, ale do odkryté branky ho přesto dostal. V další nepovedené domácí početní výhodě se do velké příležitosti dostali hosté. Štěpán Maháček dostal přihrávku k levé tyčce, ale Voleveckého nepřekonal.

Na přelom druhé a třetí třetiny se konala čtyřminutová litoměřická početní výhoda. Speciálně v její druhé polovině si kališníci vytvořili souvislý tlak a Filip Kuťák dokonce trefil tyčku, ale skóre se nezměnilo.

V 50. minutě se hosté poprvé v utkání ujali vedení, a to poměrně nevšedním způsobem. Tomáš Šilar z poloviny hřiště nahodil kotouč na domácí klec, ten ještě rukavicí zpomalil jeden z domácích obránců, ale skákavý kotouč Volevecký nezachytil a inkasoval.

Stadion se ale rychle oklepal a znovu vyrovnal. Roman Vráblík obdržel přihrávku na levý kruh a zakončil přesně do vzdálenějšího růžku Švančarovy svatyně. Ani stav 2:2 ale v Kalich Areně dlouho nevydržel. Rostislav Marosz dostal přihrávku před branku, ale ještě posunul puk na Adama Cedza, který se zblízka snadno prosadil.

Rysi nakonec vyloupili Kalich Arenu a zvítězili 3:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Bohužel, ty domácí zápasy jsou jako přes kopírák. Nemůžeme říct, že jsou špatné, ta hra má slušné parametry. Ale hoříme v koncovce a nedáváme góly a ne jeden, dva, se těžko ty zápasy budou vyhrávat. Až na krátký výpadek ve druhé třetině jsme byli lepší. Soupeř ale potrestal každou naší chybu a my jsme trefili dvě tyčky, měli jsme několik šancí, ale nejsme schopní dát gól. Ani přesilovky nám tentokrát nepomohly a bohužel jsme za to trestaní. Domácí utkání prostě výsledkově nezvládáme, což je velká škoda."

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): „Po šesti hodinách v autobuse vyhrát v Litoměřicích, které působí velmi dobrým bruslařským dojmem, 3:2 je velký úspěch. Až na pár chyb jsme celý zápas zvládli velmi dobře, i v útoku, i v obraně. Dali jsme dva krásné góly, jeden šťastný, který nám ten zápas asi i rozhodl. Jsme spokojení nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Musíme ale zůstat nohama na zemi a pokračovat v tvrdé práci."