Stadion se dočkal a poprvé v letošní sezoně zvítězil v domácím prostředí za tři body. Kališníci museli skóre otáčet a už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení. Krásnou trefou pod horní tyčku se ale blýskl Kale Costa a rozhodl o vítězství Litoměřic.

7. kolo

3:2

0:0, 0:1, 3:1

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 41:03 Hauser (Peterek, Chlubna; 5/5), 44:55 Kuťák (Bernovský, Sihvonen; 5/4), 58:57 Costa (Žovinec, Štibingr; 5/5) – 23:07 Krejčí (Veselý, Illéš; 5/5), 46:07 Jenyš (Veselý, Illéš; 5/5). Rozhodčí: Petružálek, Barek – Maňák, Pěkný. Diváci: 632. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:36 (10:10, 16:18, 12:8). Zblokované střely: 14:15. Vhazování: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Vráblík, Tomov, Tůma, Pavlák – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Peterek, Hauser – Redlich, Plos, Sihvonen.

LHK Jestřábi Prostějov: Kavan – Zdráhal, Babka, Klimíček, Poledna, Krejčí, Šidlík – Pilař – Jenyš, Illéš, Veselý – Jiránek, Kindl, Tomeček – Slanina, Kučera, Karabáček – Jenčovský, Honejsek, Ekrt – Skuhrovec.

Úvodní dvacetiminutovka v Kalich Areně nepřinesla ani jednu branku a o větší šance byla také nouze. O vyrovnaném průběhu svědčil i počet střel, který byl po první třetině 11:10. Největší příležitost měl Jan Bernovský, který mířil na prázdnou branku. Puk ale prostějovskou klec těsně minul.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Ve 24. minutě vyhráli v útočném pásmu vhazování a Petr Krejčí od modré trefil přesně horní roh domácí svatyně. Martin Michajlov měl zakrytý výhled a letící projektil vůbec neviděl.

Změna skóre nakopla obě strany. Nejprve se o překonání domácího gólmana snažil nadvakrát Jan Kučera, ale nepovedlo se mu to. Na druhé straně vystihl rozehrávku Jestřábů Petr Hauser, ale v samostatném nájezdu Kavana nepřelstil.

Do třetí třetiny kališníci doslova vlétli a brzy se radovali z branky. Jonáš Peterek zadovkou našel Petra Hausera, jehož střela se odrazila od Jana Kavana do branky. O necelých pět minut později se Stadion radoval z vedení. Po vyloučení Jana Kučery následovala přesilovka, kterou domácí využili za pouhých 7 vteřin. Filip Kuťák dostal přesnou přihrávku před branku a nemýlil se.

Litoměřice těsný náskok udržely pouze 72 vteřin. Střelu Veselého z pravého kruhu Michajlov ještě vyrazil, ale Pavel Jenyš před odkrytou brankou nezaváhal a vyrovnal.

Minutu před koncem Kalich Arena propukla v jásot. Kale Costa ze středního pásma vybruslil až do mezikruží a nechytatelnou střelou pod horní tyč překonal soupeřova brankáře a rozhodl o výhře Stadionu. Litoměřice tak poprvé v sezoně získaly na domácím ledě tři body.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): "Vítězství se nerodilo lehce. Už bylo na čase, abychom doma vyhráli za tři body. Předchozí zápasy jsme mohli vyhrát, ale nepovedlo se to. Proti Prostějovu se to konečně povedlo, takže já myslím, že klukům to dodá velkou sebedůvěru. Věřili jsme našemu hernímu plánu. Netrápila nás herní disciplína, za mě velký posun. Musíme vydržet u zodpovědného výkonu a budeme vyhrávat."

Martin Janeček (LHK Jestřábi Prostějov): "Myslím si, že zápas byl z obou stran velmi dobrý. Bruslilo se, bylo spousta šancí, spousta střel. Odjet bez bodů je pro nás hořká pilulka, dostat v dobře rozehraném zápase minutu před koncem gól, je špatné. Myslím si, že jsme si závěr dobře hlídali, ale jedna akce nás stála všechny tři body. Musím uznat, že ta střela byla nádherná. Musíme se od toho výkonu odrazit, v sobotu hrajeme doma a nutně už potřebujeme bodovat."