Stadion zaskočil favorita a ze Vsetína veze tři body! Dvěma brankami se zaskvěl Pavel Kordule, trefil se i Tomáš Vildumetz a do prázdné branky zakončoval oslavenec Dušan Žovinec. Litoměřice jsou prvním týmem v letošním ročníku Maxa ligy, který vyhrál Na Lapači a porazil Valachy v základní hrací době.

8. kolo

1:4

0:0, 1:3, 0:1

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 39:37 Jandus (Hrňa, Prokeš; 5/5) – 31:57 Kordule (Klikorka, Eberle; 5/5), 32:28 Vildumetz (Bernovský, Kuťák; 5/5), 37:57 Kordule (Sihvonen, Klikorka; 5/4), 57:44 Žovinec (5/5). Rozhodčí: Maršálek, Rapák – Otáhal, Tvrdý. Diváci: 2590. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:21 (6:5, 10:13, 10:3). Zblokované střely: 12:13. Vhazování: 29:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

VHK ROBE Vsetín: Lukáš – Zahradníček, Stříteský, Staněk, Teper, Jenáček, Smetana, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob – Jandus, Prokeš, Hrňa – Šmerha, Dědek, Brož – Bláha, Matějček, Hořanský.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Tůma, Tomov, Vráblík – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Peterek, Toman – Plos, Koláček, Sihvonen.

Hned na úvod utkání dostal Stadion početní výhodu, kterou se mu ale nepovedlo využít. Poté na trestnou lavici podíval Roman Vráblík a ačkoliv si Valaši vytvořili slibné šance, gól nevstřelili. Několik příležitostí měl Tomáš Šmerha, jeho pokusy z předbrankového prostoru si Martin Michajlov pohlídal.

Před koncem první periody pálil znovu Šmerha, tentokrát od modré čáry. Letící puk ještě tečoval Matyáš Dědek, ale kotouč nakonec podél brankové čáry vyklouzal mimo litoměřickou branku.

Do prostřední dvacetiminutovky domácí vstoupili přesilovkou, ale kališníci znovu ukázali perfektní oslabení. Velkou příležitost k otevření skóre měl Tomáš Jandus, který pálil z mezikruží. Na poslední chvíli mu ale do střely sáhl ještě Matěj Toman a litoměřický brankář měl jednoduchou práci.

Na konci 32. minuty viděl Lapač první branku. Karel Klikorka skvěle vystihl rozjetého Pavla Korduleho, který si ještě objel Klhůfka a švihem umístil kotouč přesně do pravé šibenice domácí klece.

O 31 vteřin později se hostující střídačka radovala znovu. Tomáš Vildumetz po přihrávce od Jana Bernovského vystřelil z prostoru mezi levým kruhem a modrou lajnou a dělovkou propálil Jana Lukáše.

V čase 37:57 to byli znovu kališníci, kteří vsítili branku. Stadion hrál přesilovou hru, když od modré vyslal dělovku Karel Klikorka. Tu ještě před brankou tečoval Pavel Kordule a navýšil vedení hostů na 3:0.

23 vteřin před koncem druhé třetiny se poprvé zaradovali i Vsetínští. Erik Hrňa se rychle zorientoval mezi kruhy a přihrál na hranici pravého kruhu Tomáši Jandusovi, jenž se trefil pod víko Michajlovovy svatyně a snížil na 1:3.

Vstřelený gól domácí hodně nabudil a ve třetí třetině si tvořili hodně šancí. Nejblíže byli gólu ve 46. minutě, kdy rozezvonili tyčku litoměřické branky. Poté díky vyloučení Tomana měli k dispozici přesilovou hru, kterou ale opět nevyužili.

Početní výhodu dostali i kališníci a Pavel Kordule byl velmi blízko zkompletování hattricku. Litoměřická třiadvacítka se dostala k dorážce u levé tyčky, ale odkrytou branku netrefila.

Vsetín to necelé tři minuty před koncem základní hrací doby zkusil v šesti. Jakub Teper vyslal tvrdou střelu od modré, ale přestřelil. Skvělou práci odvedl oslavenec Dušan Žovinec, který přes celou ledovou plochu trefil prázdnou klec a zpečetil litoměřickou výhru.

Stadion je tak prvním týmem, který v letošním ročníku Maxa ligy vyhrál Na Lapači a porazil Vsetín v základní hrací době.