Každá série jednou končí a Litoměřice se poprvé v letošní sezoně vrací z výjezdu bez bodů. Horácká Slavia se dostala na dvoubrankový náskok a ani premiérová branka Jana Eberleho na zisk bodů tentokrát nestačila.

9. kolo

2:1

1:0, 0:0, 1:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 16:06 Svoboda (Karafiát, Vodný; 5/5), 43:08 Malý (Karafiát, Mareš; 5/5) – 45:36 Eberle (Vildumetz, Peterek; 5/4). Rozhodčí: Mejzlík, Hacaperka – Vašíček, Augusta. Diváci: 429. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:22 (6:4, 6:10, 11:8). Zblokované střely: 5:8. Vhazování: 46:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: J. Brož – Kroupa, Stehlík, Bořuta, Vandas, Štebih, Mareš, Vodička, Furch – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Karafiát, Vodný, Svoboda – Kuba, Lichanec, Malý.

HC Stadion Litoměřice: Volevecký – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomov, Brůna – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Ton, Peterek, Chlubna – Plos, Pajer, Sihvonen.

Do první třetiny vstoupili aktivně domácí a jako první střílel exkališník Jakub Kroupa, který ale branku minul. První příležitost hostů měl dvougólový střelec minulého zápasu Pavel Kordule, jenž ale také mířil mimo.

Hra se přelévala ze strany na stranu a k vidění byl energický a rychlý hokej. Na začátku 17. minuty se poprvé změnilo skóre. Jiří Karafiát vystřelil z levého kruhu, ale letící puk ještě tečoval litoměřický odchovanec Tomáš Svoboda a srazil puk za záda Tomáše Voleveckého.

Prostřední perioda začala mnohem živěji. Tomáš Chlubna se dostal k zakončení, ale odkrytou branku netrefil. Dalším střelcem byl bek Jan Štibingr, ale jen rozezvonil tyčku Brožovy klece.

Ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení Kale Costa s Filipem Kuťákem, mladý Australan ale ještě vracel přihrávku svému spoluhráči, který to nečekal a zakončit už se mu nepovedlo.

V početní výhodě Stadionu měl několik příležitostí Pavel Kordule, ale trefa do odkryté branky nebyla Litoměřicím v tomto utkání souzena.

Na konci druhé třetiny sáhl realizační tým Severočechů k nezvyklému kroku. Dvě vteřiny před koncem prostřední části se mělo vhazovat před domácí brankou. Trenéři odvolali Tomáše Voleveckého, ale ačkoliv kališníci buly vyhráli, vystřelit nedokázali.

Litoměřičtí odstartovali třetí třetinu v oslabení a i když opět potvrdili, že v těchto situacích jsou nejlepší z Maxa ligy, Třebíč z vytvořeného tlaku přece jen těžila. Ve 44. minutě z pravého kruhu vypálil Jakub Malý a přesně trefil vzdálenější šibenici kališnické klece.

Stadion ale skvěle sehrál početní výhodu a rychle odpověděl. Tomáš Vildumetz přihrál z pravé strany křížem na Jana Eberleho, který se z předbrankového prostoru poprvé v letošní sezoně prosadil.

Necelé tři minuty před koncem to hosté zkusili bez brankáře a ke konci základní hrací doby dostali i početní výhodu, ale vyrovnat se jim nepodařilo a poprvé v letošní sezoně na ledě soupeře padli.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): „Zaspali jsme první třetinu, v ní byli domácí lepší, hráli víc s pukem. My jsme byli pasivní, do ničeho jsme se nedostávali nebruslili jsme a soupeř dal gól. Šťastný, ale dal, protože byl víc na puku a hráli s ním víc, než my. Proto dali gól zaslouženě. Od druhé třetiny jsme se probudili, odehráli jsme výbornou periodu, ve které jsme měli dát dva góly. Ty jsme nedali a chtěli jsme to zlomit ještě ve třetí třetině, ale inkasovali jsme branku na 2:0. Pak už jsme to nedotáhli. Sice jsme se přiblížili jedním gólem, ale ten druhý gól jsme už neměli dostat. Byla tam chyba, detail v bránění. Už pár zápasů zpátky jsme faulovali podobně zbytečně. Nic neřešícími fauly v útočném pásmu jsme si prohráli zápas. Teď to dva zápasy vypadalo dobře, těchto chyb jsme se vyvarovali, ale dnes se k tomu někteří jednotlivci zase vrátili. Nejsme připravení na buly a pak to řešíme tím, že zezadu místo soubojového postavení faulujeme. V power play před koncem druhé třetiny šlo o to vyhrát buly a vystřelit. To se povedlo, ale střela byla zblokována. Nejvíc se mi z našeho pohledu líbila druhá třetina. Ve třetí třetině jsme chtěli nefaulovat, to se nám nepovedlo. A vyrovnat, to se nám taky nepovedlo.“

Roman Erat (SK Horácká Slavia Třebíč): „Odehráli jsme dobré utkání, myslím si, že navrch jsme měli v první třetině, škoda, že jsme nevyužili nějaké další šance. Ve druhé části jsme přestali hrát, tam jsme měli velké štěstí a díky výbornému výkonu brankáře jsme to ustáli. Odehráli jsme i super třetí třetinu kromě těch dvou situací, které vedly k oslabením. Před koncem druhé třetiny jsme viděli, že si hosté dvě vteřiny před sirénou berou power play a hráče jsme na to upozornili. Takovou situaci už jsme zažili. Prohráli jsme tam buly a měli jsme štěstí, že znovu přišel výborný zákrok gólmana. Jsem rád, že jsme třetí třetinu zvládli, odehráli jsme ji tak, jak jsme si představovali. Hosté měli šance prakticky jen v těch dvou oslabeních. Myslím, že nasazení jsme měli dobré i v předchozích zápasech, ale trápilo nás proměňování šancí. Dnes jsme podali výborný výkon. Poděkování patří i výborným divákům za to, jak hráče podpořili.“