Stadion na domácím ledě porazil Přerov a zapsal druhou domácí výhru za tři body v sezoně. Kališníci rozhodli o osudu utkání na přelomu první a druhé třetiny, kdy se nejprve trefil Eberle a poté Vildumetz. Třetí branku zapsal v polovině střetnutí Chlubna a Litoměřice si dokráčely pro tři body.

10. kolo

3:0

1:0, 2:0, 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 19:32 Eberle (Costa, Jebavý; 4/5), 24:00 Vildumetz (Bernovský, Kuťák; 5/5), 29:27 Chlubna (Peterek, Jebavý; 5/5). Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Beneš, Teršíp. Diváci: 703. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:28 (10:8, 15:8, 13:12). Zblokované střely: 12:14. Vhazování: 29:29. Průběh utkání: 3:0.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomov, Brůna – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Peterek, Pospíšil – Plos, Pajer, Sihvonen.

HC ZUBR Přerov: Němeček – Černý, Krisl, Hanák, Hryciow, Pěnčík, Němec, Cubo – Březina, Jáchym, Zabusovs – Hotěk, Pechanec, Kratochvil – Chludil, Nemec, Mácha – Ozollapa, Pšurný, Buršík.

Začátek byl opatrný z obou stran a oba celky si v prvních deseti minutách vyzkoušely přesilové hry, avšak ani jedna úspěšná nebyla. První velkou šanci zápasu měl ve 12. minutě Zabusovs, jehož střelu v situaci jeden na jednoho zblokoval Brůna. O pár chvil později měl lotyšský útočník další šanci, ale ani tentokrát Michajlova nepřekonal.

Stadion šel v závěru úvodní dvacetiminutovky do čtyř, avšak v početní nevýhodě udeřil. Costa vyslal pěknou zadovku, odclonil dva hráče a Jan Eberle se z pravého kruhu trefil přesně pod horní tyč.

Kališníci začali druhou třetinu skvěle. Tomáš Vildumetz se od pravého mantinelu protáhl až před branku a propálil Němečka mezi betony. Přerov si následně zahrál přesilovku a pořádně provětral domácí obranu, avšak dorážky Pechance ani Máchy v brance neskončily.

Ve 30. minutě mohl svůj druhý gól v zápase zapsat Eberle, který prohodil puk mezi nohama obránce, ale trefil pouze masku hostujícího brankáře. O několik vteřin později se Stadion radoval potřetí. Němeček vyrazil střelu od modré před sebe, kde se nacházel Tomáš Chlubna, jemuž stačilo pouze přehodit beton ležícího brankáře.

Třetí třetina začala domácí přesilovkou. V jejím závěru dostal mezi kruhy nabito Costa, ale Němeček puk vyrazil. O pár minut později vystřelil z levého kruhu Pavlák, avšak orazítkoval pouze tyč. Stadion si tak v poklidu dokráčel pro tři body a Martin Michajlov pro první čisté konto v letošní sezoně.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "S Přerovem jsou to vždy hrozně těžké zápasy. Hrají hodně fyzický hokej, mají silné hráče, těžko se dostává do předbrankového prostoru. V první třetině se nám to nedařilo, naštěstí jsme dali na konci třetiny gól v oslabení. Ve druhé třetině už jsme se dostali k dorážkám, ke druhým pukům. Bylo důležité, že jsme dali dva takové odpracované góly. Za stavu 3:0 už jsme byli v třetí třetině zbytečně pasivní, ale důležité tři body."

Michal Mikeska (HC Zubr Přerov): "Prvních dvacet minut jsme odevzdali, ve druhé třetině jsme odevzdali deset minut. Za stavu 0:3 jsme začali hrát, třetí třetina byla fajn, ale nepodařilo se nám vstřelit branku. Pokusíme se na ni v dalším zápase navázat."