Kališníci nestačili na vedoucí celek Maxa ligy Zlín a vrací se bez bodů. Berani šli do vedení v závěru druhé třetiny zásluhou Suhrady. Stadion však vyrovnal po trefě Bernovského, ale Zlín si znovu vzal vedení, které udržel až do konce.

11. kolo

2:1

1:0, 0:1, 1:0

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 18:23 Suhrada (Válek, Kverka; 5/5), 47:51 Holík (Paukku, Salmio; 5/5) – 32:27 Bernovský (Tomov, Kuťák; 5/5). Rozhodčí: Kubičík, Micka – Otáhal, Bartoň. Diváci: 2911. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Střely na branku: 31:23 (9:6, 13:9, 9:8). Zblokované střely: 13:19. Vhazování: 31:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Suhrada, Čáp, Urbanec, Kolář, Pohl, Riedl – Paukku, Holík, Süss – Válek, Kverka, Šlahař – Sedlák, Gago, Salmio – Köhler, Sadovikov, Sedláček.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomov, Brůna – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Peterek, Pospíšil – Plos, Pajer, Sihvonen.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a žádná ze střel neměla gólové parametry. Oba týmy si v prvních deseti minutách vyzkoušely přesilovky, ale obě zůstaly nevyužity. První výraznější ohrožení branky zaznamenal Válek, jehož dorážka z hranice brankoviště skončila na boční síti.

V závěru úvodní dvacetiminutovky měl Stadion další početní výhodu. Nejprve pálil Vildumetz a po něm i Sihvonen, avšak ani jeden na Hufa nevyzrál. Po skončení trestu ujeli Berani do přečíslení a Paukku to vzal na sebe, ale Michajlov zasáhl. O pár chvil později už Zlín skóroval. Jiří Suhrada vystřelil od modré a puk skončil nad betonem litoměřického brankáře, který měl zakrytý výhled.

Hned v úvodu druhé třetiny byl úplně sám před brankou Šlahař, jehož dorážka však neskončila v brance. V polovině zápasu měl Zlín velký tlak. Nejprve dvakrát střílel Šlahař a následně i Kverka, avšak Michajlov si připsal několik skvělých zákroků.

V čase 32:27 kališníci vyrovnali. Tomovovu střelu vyrazil Huf k pravé tyči, kde stál Jan Bernovský, který nejprve trefil brankovou konstrukci, ale napodruhé už poslal puk do sítě. O pár chvil později měl velkou šanci znovu Bernovský. V samostatném uniku zvolil kličku do bekhendu, avšak Huf se vyznamenal.

Berani začali třetí třetinu aktivně. Nejprve měl obrovskou šanci Šlahař, který měl před sebou téměř prázdnou branku, ale Michajlov se bleskurychle přesunul a chytil jasný gól. Ve 48. minutě už se Zlín prosadil. Po střele Paukka se na brankovišti nejrychleji zorientoval Petr Holík, jenž doklepl kotouč do branky.

Stadion to ještě v závěru zkusil bez brankáře, avšak bez úspěchu a ze Zlína se vrací bez bodů.