Kališníci zvládli domácí utkání proti Chomutovu a vyhráli 3:2. Stadion položil základ výhry už v první třetině, kterou vyhrál o dvě branky. V úvodu závěrečné dvacetiminutovky ještě zvýšil skóre svým druhým gólem v zápase Bernovský. Piráti se však nevzdali a snížili na rozdíl jediné branky, avšak Stadion v závěru přečkal tlak a zvítězil 3:2.

12. kolo

3:2

2:0, 0:0, 1:2

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 04:39 Žovinec (Chlubna, Peterek; 5/5), 18:43 Bernovský (Kuťák, Klikorka; 5/4), 40:53 Bernovský (Kuťák, Klikorka; 5/4) – 54:06 Havel (Fronk; 5/5), 58:14 Hejcman (Zygmunt, Fronk; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Hradil, Baxa. Diváci: 1081. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 25:29 (13:9, 4:9, 8:11). Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 34:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Volevecký – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Tomek, Tomov, J. Tůma – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Žmola, Eberle, Costa – Chlubna, Peterek, Koláček – Plos, Pajer, Sihvonen.

Piráti Chomutov: Jekel – Baláž, Kadeřávek, Eliáš, Němec, Ulrych, Husinecký, Havel – Zygmunt, Koblížek, Svoboda – Maštalířský, Eret, M. Tůma – Guman, Hejcman, Fronk – Lukeš, Hübl, Král – Mála.

Chomutov začal utkání aktivně a už v úvodních minutách mohl jít do vedení. Maštalířského střelu z pravého kruhu však Volevecký vyrazil. V čase 4:39 se kališníci ujali vedení. Dušan Žovinec vystřelil od modré a puk zapadl do levého horního rohu hostující branky.

Ve 14. minutě mohl zvýšit Koláček, jehož střelu od modré skvěle vykryl Jekel. Dvě minuty před koncem první třetiny šli Piráti do čtyř, čehož kališníci využili. Kuťák našel křižně na pravém kruhu úplně volného Jana Bernovského, který puk zavěsil pod horní tyč.

Druhá třetina nenabídla tolik hokejového umění jako ta první. Ve 29. minutě si Tadeáš Svoboda najel na pravý kruh, ale Volevecký předvedl dobrý zákrok. Následně si Chomutov zahrál přesilovku a celé dvě minuty se udržel v útočném pásmu, avšak žádnou výraznější šanci nezaznamenal.

Piráti byli ve zbytku třetiny i nadále aktivnějším týmem a Volevecký se musel činit. Krátce před pauzou si početní výhodu vyzkoušel i Stadion, ale střely Peterka ani Vildumetze v brance neskončily.

Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky se Litoměřice prosadily potřetí. Kuťák přiťukl puk na modrou Janu Bernovskému, jehož dělovka skončila pod horní tyčkou. Ve 48. minutě Piráti konečně dostali kotouč do sítě po střele Lukeše od modré, avšak po kontrole u videa bylo zjištěno, že jeden z hostujících hráčů stál v brankovišti a branka tak nebyla uznána.

Pět minut před koncem základní hrací doby přišel domácí brankář o čisté konto. Radek Havel vypálil od pravého mantinelu a jeho dělovka skončila v šibenici. Chomutov se nevzdal a necelé dvě minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky, když se nejrychleji na brankovišti zorientoval Darek Hejcman, jenž poslal puk do odkryté branky. Stadion v závěru přečkal hru Pirátů v šesti a zvítězil 3:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Nevstoupili jsme do utkání moc dobře a Tomáš Volevecký na startu chytil tři góly. Z první střely jsme pak odskočili do jednobrankového rozdílu, ale byl to těžký zápas. Jestli si někdo myslel, že když přijede poslední Chomutov a bude to něco jednoduchého, tak to v žádném případě. Stálo proti nám dobré mužstvo, prezentovali se skvěle a nám zafungovaly speciální týmy. Dali jsme dva góly z přesilovky a super ubráněné oslabení, což rozhodlo. Byl tam zbytečně hektický závěr, ale důležité tři góly."

Martin Pešout (Piráti Chomutov): "My jsme vstoupili výborně do utkání, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Dostali jsme náhodného plachťáka a pak dva góly z přesilovky. Přestože se to pro nás nevyvíjelo dobře, tak si kluci za druhou a třetí třetinu zasloužíme pochvalu za bojovnost a za to, že to nevzdali. Nakonec rozhodla neuznaná branka."