Kališníci nestačili na pražskou Slavii a z Prahy se vrací alespoň s bodem. Se Stadionem to vypadalo dobře, když ve 32. minutě vedl už 3:1, avšak poté si vzal slovo domácí Martin Novák, který třemi góly rozhodl zápas ve prospěch sešívaných.

13. kolo

4:3pr

0:1, 1:2, 2:0 – 1:0

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 24:47 Knotek (Novák, Kočí; 5/4), 47:23 Novák (Přikryl; 5/5), 47:43 Novák (Knotek, M. Beran; 5/5), 62:50 Novák (Gaspar, Přikryl; 3/3) – 11:00 Costa (Eberle, Štibingr; 4/5), 25:50 Bernovský (Klikorka, Peterek; 5/5), 31:41 Kordule (5/5). Rozhodčí: Bejček, Petružálek – Kokrment, Pěkný. Diváci: 1078. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:31 (11:12, 11:14, 10:4). Zblokované střely: 21:14. Vhazování: 30:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

HC Slavia Praha: Cichoň – Gaspar, Kočí, Hrdinka, Holý, Stejskal, Veber, V. Beran – M. Beran, Přikryl, Strnad – Šťovíček, Knotek, Novák – Průžek, Polák, Slavík – Havrda, Slavíček, Zvagulis – Smola.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomov, Tůma, Černohorský – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Arnošt, Peterek, Chlubna – Plos, Pajer.

Na první větší příležitost se v Edenu čekalo do desáté minuty. Při domácí přesilovce si na levý kruh najel Holý, ale Michajlov se bleskurychle přesunul k pravé tyči a skvělým zákrokem puk vyrazil. O pár vteřin později se kališníci dostali ve vlastním oslabení do vedení. Eberle našel pěknou žabičkou na hranici brankovišti Kalea Costu, jehož teč skončila za brankovou čárou. Celou akci nakonec potvrdilo i video.

Závěr první třetiny okořenila bitka domácího Vebera s litoměřickým Tomovem. Souboj skončil nerozhodně. Kališníci si ještě zahráli přesilovou hru, avšak po střelách Kuťáka s Kordulem kotouč skončil těsně vedle domácí branky.

V čase 24:47 využili sešívaní přesilovku. Novák přihrál rozjetému Tomáši Knotkovi, který si sjel až na dolní hranici pravého kruhu a bekhendem zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Vyrovnané skóre však nemělo dlouhého trvání a o 63 vteřin později si Stadion znovu vzal vedení. Klikorka našel mezi kruhy volného Jana Bernovského, jenž si puk zpracoval bruslí a následně poslal po ledě mezi betony Cichoně.

Ve 32. minutě se projevilo známé pravidlo nedáš dostaneš. Nejprve v samostatném úniku neuspěl Strnad. Naopak na druhé straně se do brejku dostal Pavel Kordule, který krásnou střelou pod horní tyč rozradostnil početnou skupinku litoměřických fanoušků.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky mohl zvýšit Costa, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Cichoň vyrazil. O pár minut později Slavia snížila. Přikryl našel zpoza branky u levé tyče Martina Nováka, jenž se před prázdnou brankou nemýlil.

O dalších dvacet vteřin později sešívaní vyrovnali. Střelu Knotka od modré tečoval před brankou znovu Martin Novák a puk skončil v brance. Šedesát minut o vítězi nerozhodlo a následovalo prodloužení. Martin Novák dostal nabito na levý kruh, zamířil přesně ke vzdálenější tyči a přisoudil bonusový bod Slavii.

Aleš Totter (HC Slavia Praha): V první třetině jsme byli všude druzí, prohrávali jsme souboje. Litoměřice měly dobrý pohyb, zaslouženě jsme prohrávali. Ve druhé třetině, kdy jsme se nadechli vyrovnávacím gólem, jsme pustili v dalším střídání soupeře znovu do vedení. Pak jsme byli pod tlakem, ale se štěstím jsme se dostali do samostatného úniku, jenže jsme ho neproměnili. A hned za deset sekund jsme dostali gól na 3:1 a soupeř měl momentum. Ačkoliv tam byly nějaké záchvěvy, třetinu jsme dohráli v útlumu. Ve třetí periodě jsme zlepšili pohyb, byli jsme aktivnější a dostali jsme soupeře pod tlak. Zaslouženě jsme vyrovnali. V prodloužení jsme byli víc na puku, ale první vyloženou šanci měl soupeř, kterou neproměnil. My jsme se následně dostali do situace dvou proti jednomu, kterou jsme vyřešili úspěšnou střelou a bereme dva body se silným soupeřem. Další obrat týmu svědčí o tom, že máme silný a odolný tým. Nepůjde to ale donekonečna. Hned v neděli nás čeká největší výzva – suverénní Zlín. Musíme na vítězství hned zapomenout a soustředit se na tento zápas.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): Přijeli jsme na Slavii s tím, že chceme být aktivní a budeme se snažit dostat soupeře pod tlak. Povedlo se nám to a čtyřicet minut jsme se drželi plánu. Někteří jednotlivci ale za stavu 3:1 kvůli uspokojení začali hrát jiný hokej. Dostali jsme se vlastními chybami i soupeřovým přičiněním pod tlak a Slavia nás potrestala. Využila našich zaváhání, nepozorností a nedorazů. Zbytek zápasu se dohrál zaslouženou remízou. V prodloužení jsme mohli dát gól, ale nedali jsme, zatímco soupeř ano. Nejsem spokojený s tím, jak jsme odehráli všech 63 minut.