Fanoušci v Sokolově čekali na první branku téměř do poloviny utkání. To se ale domácí prosadili dvakrát v rychlém sledu a kališníkům se dlouho nedařilo překonat Jana Hamalčíka. Úspěšný byl v 55. minutě Jan Bernovský, ale ani závěrečná hra v šesti vyrovnávající trefu nepřinesla. Stadion se ze západu Čech vrací s prázdnou.

14. kolo

2:1

0:0, 2:0, 0:1

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 29:18 Kružík (Kofroň, Vracovský; 5/5), 29:46 Kern (5/5) – 54:06 Bernovský (Kuťák, Kordule; 5/5). Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík – Malý, Baxa. Diváci: 423. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 16:33 (6:9, 8:18, 2:6). Zblokované střely: 3:14. Vhazování: 24:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Baník Sokolov: Hamalčík – Pulpán, Rulík, M. Rohan, Šedivý, Klejna, Krajčík – Vracovský, Kofroň, Kružík – Kupčo, Kern, Šik – Křemen, Osmík, Csamango – Šlechta, Adámek, T. Rohan – Váňa.

HC Stadion Litoměřice: Volevecký – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Tomov, Tůma, Tomek, Černohorský – Vildumetz, Kuťák, Bernovský – Kordule, Eberle, Costa – Chlubna, Peterek, Arnošt – Plos, Hrabík, Ton.

První větší šance přišla v 5. minutě, kdy ujeli kališníci do přečíslení. Ondřej Hrabík přihrával od pravého mantinelu na střed na Petra Tona, ten ještě předal kotouč volnému Lukáši Plosovi. Litoměřická čtyřka vypálila z levé strany, ale Hamalčík jeho střelu dobře viděl.

Zhruba tři minuty před první sirénou dostal na pravý kruh nabito obránce František Klejna, který mířil na bližší tyč litoměřické klece. Tomáš Volevecký měl sice zakrytý výhled, ale puk skončil mimo tři tyče.

Další příležitost si utvořil znovu obránce Lukáš Plos, který šikovně zachytil rozehrávku domácích a pohotově vystřelil z levého kruhu. Petr Hamalčík tuto dělovku tak tak vyrazil. Na druhé straně hrozil Lukáš Pulpán, ale také bez úspěchu a skóre se v první dvacetiminutovce nezměnilo.

Na začátku prostřední části si Litoměřice vytvořily tlak, ve kterém měl největší šanci Pavel Kordule, který z pravého kruhu mířil pouze do brankáře Hamalčíka. Do protiútoku vyrazili Csamangó s Kupčem, ale pokus druhého jmenovaného hostující gólman vyrazil.

První branku viděli fanoušci v Sokolově ve 30.minutě, kdy Daniel Kružík vystřelil z pravého kruhu a Tomáši Voleveckému kotouč propadl. Netrvalo ani půl minuty a domácí se radovali podruhé. Jan Kern si nikým nebráněn přejel od pravého mantinelu do mezikruží a vypálil na rameno litoměřického brankáře, od kterého se puk odrazil do sítě.

Do třetí třetiny znovu vstoupil Stadion tlakem, ale Petr Hamalčík opět odolal všem střelám. Kališníci měli k dispozici i několik přesilovek, ve kterých se Baníku nedařilo osvobodit. Litoměřice ale branku nevsítily.

Střeleckou smůlu Severočechů prolomil jejich nejproduktivnější hráč Jan Bernovský, který z brankové čáry dostal nabito k pravé tyči a z první poslal puk do odkryté branky.

Stadion to v závěru zápasu zkusil bez brankáře a ačkoliv strávil poslední dvě minuty v útočném pásmu, další branku nepřidal a ze Sokolova odjel s prázdnou.