Kališníci nestačili na Jihlavu a s Duklou padli na domácím ledě po více než třech letech. Stadion začal utkání skvěle a už ve 25. minutě vedl o tři branky, avšak Jihlava se nevzdala, před druhou pauzou vyrovnala a ve třetí třetině otočila utkání na svou stranu.

15. kolo

4:5

1:0, 2:3, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 07:56 Plos (5/5), 23:30 Tůma (Tomek, Vildumetz; 5/5), 24:15 Kordule (Kuťák, Bernovský; 5/5), 57:20 Kuťák (Kordule; 5/4) – 29:30 Jungwirth (Vrhel, Jansons; 5/4), 30:14 Harkabus (Chvátal, Kulda; 5/5), 37:05 Menšík (Havránek, Dundáček; 5/5), 52:41 Vrhel (Menšík, Jungwirth; 5/4), 55:24 Pořízek (Štefančík, Vrhel; 5/5). Rozhodčí: Horák, Jechoutek – Beneš, Teršíp. Diváci: 773. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 40:23 (13:6, 10:14, 17:3). Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 27:36. Průběh utkání: 3:0, 3:5, 4:5.

HC Stadion Litoměřice: Král – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Tomov, Tůma, Tomek, Černohorský – Kordule, Kuťák, Bernovský – Vildumetz, Eberle, Costa – Plos, Hrabík, Ton – Jelínek, Peterek, Sihvonen.

HC Dukla Jihlava: Zhukov – Dundáček, Ozols, Bilčík, Strejček, Mareš, Jansons, Koštoval – Čachotský, Toman, Cachnín – Harkabus, Kulda, Štefančík – Havránek, Menšík, Jungwirth – Vrhel, Pořízek, Chvátal.

Na první gól se v Kalich Areně dlouho nečekalo. Na konci osmé minuty Lukáš Plos obral hostující hráče o puk ve středním pásmu, najel si až do mezikruží a přesnou ranou k pravé tyči překonal Žukova. Jihlava mohla o pár chvil později vyrovnat, avšak Čachotský trefil z pravého kruhu pouze tyč.

Jihlavští si následně zahráli přesilovku, ale žádnou výraznější šanci si nevypracovali. Na konci třetiny se v dobré pozici ocitl Sihvonen, který vystřelil ostrého úhlu a Žukov už si sahal za záda, ale puk skončil pouze za brankou.

Kališníci začali druhou třetinu skvěle. V čase 23:30 si na vrchol pravého kruhu sjel Jakub Tůma, který střelou po ledě k levé tyči překonal hostujícího brankáře. O dalších 45 vteřin později přidali domácí třetí gól. Kuťák našel rozjetého Pavla Korduleho, jenž si v samostatném úniku hodil puk do bekhendu a poslal ho do branky.

Dukla se však rozhodně nevzdala. Ve 30. minutě se puk při přesilovce odrazil na levý kruh k Jonáši Jungwirtovi, který našel místo ve výstroji Daniela Krále. Za dalších 44 vteřin Jihlava snížila na rozdíl jediné branky. Chvátal přihrál zpoza branky Tomáši Harkabusovi, jenž z bezprostřední blízkosti umístil puk pod horní tyč.

Následně mohli hosté vyrovnat, ale střely Havránka a Strejčka v síti neskončily. Ještě před druhou pauzou se jim to však povedlo. Po krásné kombinaci zůstal před brankou úplně osamocený Matouš Menšík a kotouč znovu skončil v šibenici.

Stadion si na začátku poslední dvacetiminutovky zahrál přesilovku, ale i přes dobrý tlak skórovat nedokázal. V čase 52:41 Dukla otočila skóre, když využila přesilovku. Menšík na hranici brankoviště ještě skórovat nedokázal, avšak puk se odrazil k Stanislavu Vrhelovi, který před prázdnou brankou nezaváhal.

Po další nevyužité domácí přesilovce vstřelili hosté pátý gól. Na brankovišti se nejrychleji zorientoval Radek Pořízek, jenž se chopil vyraženého puku a poslal ho do branky. V závěru zápasu Litoměřice odvolaly brankáře a snížily na rozdíl jednoho gólu. Filip Kuťák vystřelil z pravého kruhu a puk prošel Žukovovi nad levým betonem. Kališníci to v závěru znovu zkusili v šesti, vyrovnávací gól však nevstřelili a s Jihlavou padli.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Je to pro mě nepochopitelné, ale třetí zápas v řadě dostaneme dva góly během půl minuty. Za stavu 3:0 pro nás jsme soupeře dostali do hry, i když ten první gól byl hodně smolný, zblokovali jsme střelu přímo na hokejku hráče, který dával gól do prázdné branky. Pak přišel blackout a několik špatných rozhodnutí na ledě. Z 3:0 bylo během chvíle 3:3, přitom do té doby jsme hráli velmi slušně. Třetí třetinu jsme měli nějak pod kontrolou, tedy do toho sporného vyloučení. Bohužel v oslabení jsme inkasovali na 4:3, tam se ten zápas zlomil. Jihlavě jsme darovali výhru, zároveň mají ale kvalitu. My se musíme poučit z chyb, které jsme v posledních zápasech udělali."

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): "My jsme měli vůbec problém dostat se na stadion kvůli překopanému městu a i v tomhle stylu mi přišlo, že jsme začali. Hledali jsme se a domácích byl plný led, naprosto dominovali a padl jim nějaký gól. My jsme dávali tyčky, nebo jsme netrefovali branku. Za stavu 3:0 to začalo smrdět exhibicí, ale pořád jsme kluky burcovali, že už jsme hru vyrovnali a je potřeba dát jen góly. Dobrou práci odvedly speciální týmy, kromě poslední branky v oslabení, kdy byli domácí ve dvojnásobné přesile, jsme dokázali bránit i ta oslabení. Dali jsme nějaké góly v přesilovkách, což jsme potřebovali. Pro tým je takový obrat velká vzpruha. Já věřím, že si tu energii i ten závěr, kdy jsme byli obětaví, přeneseme do dalšího zápasu."