Z odvety s Kolínem se stala přestřelka, ze které ale lépe vyšli Středočeši. Ačkoliv kališníci několikrát vedli, kozli se vždy dokázali dotáhnout, a nakonec zápas otočit. Ke konečnému výsledku si pomohl i dvěma přesilovkami a Stadion tak v předposledním přípravném utkání padl 4:8.

přát.

4:8

2:1, 2:3, 0:4

HC Stadion Litoměřice - SC MARIMEX Kolín

Branky a nahrávky: 4. Kuťák (Bernovský), 14. Kordule (Bernovský, Sihvonen), 24. Kordule (Volevecký), 29. Bernovský (Bukač, Kordule) – 17. Hujer (Kolmann), 21. Lang (Dlouhý, Skořepa), 27. Krutil (Všetečka, Kloz), 34. Kolmann (Gardoň, Malínek), 48. Gajda (Kloz, Skořepa), 50. Gardoň, 53. Skořepa (Všetečka), 60. Gajda. Rozhodčí: Čamra, Čáp – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 502. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:8.

HC Stadion Litoměřice: Volevecký – Štibingr, Žovinec, Bukač, Klikorka, Tomek, Jebavý (A), Černohorský – Bernovský, Kuťák, Kordule – Chlubna (A), Koláček (C), Ton – Sihvonen, Žmola, Plos – Costa, Vitouch, Pajer – Krupička

SC MARIMEX Kolín: Málek – Kolmann, Sýkora, Křepelka, Hampl, Krutil, Husa, Tůma – Lang, Skořepa, Dlouhý – Ouřada, Kloz, Všetečka – Síla, Hujer, Pokorný – Gajda, Malínek, Gardoň.

Kališníci do odvety s Kolínem vlétli jako uragán. Už na konci 3. minuty měl obrovskou šanci Kale Costa, který ale střelou z levého kruhu pouze rozezvonil tyč Málkovy klece.

O minutu později už měla domácí střídačka důvod k radosti. Kolínskou rozehrávku vystihl na hranici soupeřova obranného pásma Jan Bernovský, jenž neváhal a přihrál na levý kruh Filipu Kuťákovi. Litoměřická třiačtyřicítka poté zacílila přesně nad lapačku hostujícího gólmana.

Po polovině první periody viděli diváci v Kalich Areně první vyloučení, nejprve na straně domácích, potom se ale provinil exkališník Michael Krutil a do čtyř šli kozli. Stadion první přesilovku v utkání bleskově využil a znovu u toho byl Jan Bernovský. Tentokrát křižnou přihrávkou našel u tyčky Pavla Korduleho, který poslal puk mezi betony Romana Málka.

Ve hře 4 na 4 se poprvé prosadili i hosté. Jakub Hujer mířil z levého kruhu ke vzdálenější tyči a puk zaplul nad lapačku Tomáše Voleveckého. Středočeši se tak dostali na dostřel jedné branky.

Z druhé dvacetiminutovky neuběhlo ani 30 vteřin a bylo vyrovnáno. Martin Lang nejprve vystřelil z hranice pravého kruhu, na to Volevecký ještě zareagoval, ale na dorážku téhož hráče už byl krátký.

Vyrovnaný stav pod Radobýlem dlouho nevydržel a v čase 23:23 se domácí opět ujali vedení. Pavel Kordule prosvištěl celou ledovou plochou a z mezikruží vystřelil přesně k pravé tyči. Asistenci na třetím gólu Stadionu si připsal brankář Tomáš Volevecký.

Krátce po vstřelené brance zamířili na trestnou lavici dva kališníci a Litoměřičtí tak museli do tří. Dvojnásobnou přesilovku využil Michael Krutil, který dostal nabito na levý kruh a přízemní střelou litoměřického gólmana překonal.

Přestřelka pokračovala i nadále. Bukačova střela od modré lajny se lehce otřela o Jana Bernovského a puk skončil znovu za zády Romana Málka. Kolín ale rychle odpověděl. Petr Kolmann se napřáhl u hranice útočného pásma, propálil vše, co mu stálo v cestě a bylo znovu vyrovnáno.

Ve 48. minutě se kozli poprvé ujali vedení, a to krátce po skončení přesilovky. V závaru před Tomášem Voleveckým se dostal k puku Petr Gajda, který litoměřického gólmana překonal. Krátce na to se Středočeši radovali znovu, Matěj Gardoň si najel na pravý kruh a bekhendem vystřelil nad rameno domácího maskovaného muže.

Krátce po inkasovaném gólu šli kališníci podruhé v utkání do tří a Kolín toho znovu využil. Všetečkovu ránu z kruhu domácí brankář vyrazil, ale na dorážku od Josefa Skořepy byl už krátký.

Kališníci to v posledních dvou minutách zkusili ještě bez brankáře a v přesilovce, ale do prázdné branky se trefil Petr Gajda a Stadion na domácím ledě padl s Kolínem 4:8.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Od nás dobrá první třetina, s tou jsme byli docela spokojení. Od druhé třetiny ale nastoupilo úplně jiné mužstvo, kdy jsme si šli zahrát bezbolestný, bezkontaktní, profesorský hokej a byli jsme po zásluze potrestaní. Doufám, že někteří hráči si uvědomí, že je to sice pořád příprava, ale ta už se blíží ke konci a budeme muset hrát ne dvacet minut, ale šedesát. Také si myslím, že někteří nebudou mít v týmu takovou roli, jakou si asi představují."

Jan Šťastný (SC Marimex Kolín): "Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, ale prvních 10 minut jsme hráli hrozně špatně a kdyby nám domácí dali o dva góly víc, tak jsme odjeli s debaklem. Vzpamatovali jsme se z toho, snížili jsme a od druhé třetiny jsme předváděli velmi dobrý výkon. Pro nás je výsledek určitě zajímavý a povzbuzující do další práce."