Litoměřičtí hráči v přípravných utkáních vybojovali první výhru, a navíc před domácími fanoušky. V Kalich Areně se proti Sokolovu dařilo Tomáši Chlubnovi a dvojnásobně se prosadil Filip Kuťák. Stadion tak opětoval Sokolovu porážku a poprvé se radoval.

přát.

4:2

1:0, 2:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 16. Chlubna (Ton, Koláček), 27. Kuťák (Tomov), 40. Kuťák (Costa) – 25. Křemen (Osmík, Kopta), 52. Kupčo (Adámek, Kern), 60. Sihvonen (Hrabík, Tůma). Rozhodčí: Hacaperka, Domský – Kurtin, Janíček. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 561. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Volevecký) – Pavlák (A), Štibingr, Klikorka, Tomov, Jebavý, Tůma, Tomek – Kordule, Kuťák, Bernovský – Ton, Koláček, Chlubna – Vitouch, Hrabík (C), Sihvonen – Plos, Žmola (A), Costa.

HC Baník Sokolov: Altrichter (Novák) – Pulpán, Šedivý, M. Rohan, Anton, Bulka, Klejna (A) – Vracovský, Kopta, Kern – Šik (A), M. Adámek, Kupčo – T. Rohan, Osmík, Křemen (C) – Varvařovský, L. Adámek, Šmajda.

Kališníkům se podařilo otevřít skóre už v první třetině. V čase 15:52 nahrál Petr Ton z levého kruhu přesně na hůl Tomáši Chlubnovi, který se nemýlil a prostřelil Martina Altrichtera. Prostřední periodu začali úspěšněji hosté. Ve 25. minutě druhé třetiny se po nahrávkách Osmíka a Kopty prosadil Adam Křemen, který překonal Michajlova a vyrovnal skóre.

Netrvalo dlouho a hráči Stadionu si vzali vedení zpět. Ve 28. minutě střílel od modré čáry Nino Tomov, jehož ránu tečoval Filip Kuťák a usměrnil puk do sokolovské svatyně. V poslední minutě druhé třetiny odskočili kališníci na rozdíl dvou branek. Costa nahrál do mezikruží na Filipa Kuťáka, který si počkal a následně vyslal dělovku přímo do pravého rohu Altrichterovy klece.

V poslední dvacetiminutovce se Sokolovští opět ozvali. Kern přihrál Matyáši Adámkovi, který vyslal puk na hůl Lubomíra Kupča, jenž umístil puk za záda domácího maskovaného muže. Napjatá atmosféra mezi oběma týmy vyvrcholila v 55. minutě utkání, kdy se v litoměřickém brankovišti strhla bitka mezi Pavlákem a Kernem, po níž se oba hráči odebrali rovnou do kabin.

Sokolov zkoušel v závěru hru bez brankáře, která ale skončila radostí pro domácí. Do prázdné svatyně hostí se po nahrávce Hrabíka a Tůmy trefil Riku Sihvonen a zpečetil první litoměřické vítězství v přípravě.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): „Kluci si o víkendu odpočinuli, jinak jsme pracovali na věcech, kde nás tlačila bota. To je práce na vhazování i po vhazování, ale i přechod do útočného pásma. Bylo to mnohem lepší a nedělali jsme tolik chyb, prosadili jsme se i gólově. Škoda, že nám rozhodčí odepřeli minimálně dvě přesilovky, abychom si je ještě více zkusili. V té jedné jsme měli dobrý pohyb a četnost střel. Škoda jen, že byla jen jedna.“