Kališníci v dalším venkovním přípravném zápase nestačili na Sokolov a prohráli po nájezdech. Stadionu se sice podařilo v první třetině otevřít skóre, ale Baník utkání otočil. Ve třetí třetině se však trefil Pajer a utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí.

přát.

3:2sn

0:1, 2:0, 0:1 - 0:0

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 26. Kupčo (Šik), 28. Kopta (Rohan, Vracovský), rozh. náj. Adámek – 10. Žižka (Kordule, Tomek), 50. Pajer (Sihvonen, Costa). Rozhodčí: Zubzanda, Hlinka – Tichý, Baxa. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 293. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Baník Sokolov: Hamalčík – Krajčík, Pulpán, Bulka, M. Rohan, Šedivý, Anton – Tomeček, T. Rohan, Vracovský – Kupčo, Kopta, Šik – Csamangó, Osmík, Křemen – L. Adámek, M. Adámek, Šlechta.

HC Stadion Litoměřice: Volevecký – Štibingr, Žovinec, Černohorský, Klikorka, Tomek, Žižka, Beran – Costa, Vitouch, Kordule – Bernovský, Žmola, Ton – Sihvonen, Bareš, Plos – Pajer, Fábry, Pospíšil.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Hluchou část hry přerušilo až vyloučení Stadionu, ale Baník si v přesilové hře žádné větší ohrožení branky nepřipsal. První šanci měl Sokolov v 7. minutě, kdy se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Tomáš Rohan, ale Volevecký zasáhl i vleže.

V čase 9:06 šel Stadion do vedení. Tomek našel na pravém kruhu Tomáše Žižku, jehož přízemní pokus prošel Hamalčíkovi mezi betony. O pár minut později si početní výhodu zahrály i Litoměřice. Nejdříve v dobré pozici minul Pajer a následně si na dobrou křižnou nahrávku najel Štibingr, avšak taktéž minul.

Na začátku prostřední části hry měli další velkou šanci kališníci. Kordule vystihl rozehrávku a našel před brankou úplně volného Žmolu, jehož střela těsně minula branku. Ve 26. minutě se poprvě prosadil Sokolov. Lubomír Kupčo vyslal prudkou střelu od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

O necelé tři minuty se Baník radoval znovu. Ondřej Kopta ztečoval střelu Martina Rohana od modré a puk skončil až v síti. Následně nastaly pro Litoměřice těžké chvíle. V přesilovce pět na tři nejprve trefil tyč Šik a o pár vteřin později i Vracovský.

Kališníci nezačali závěrečnou dvacetiminutovku dobře, když si hned vyzkoušeli oslabení, které však ubránili. V 50. minutě Stadion vyrovnal. Lukáš Pajer využil velké chyby domácího gólmana a zametl puk do prázdné branky.

Jelikož o vítězi nerozhodlo šedesát minut a ani následné prodloužení, tak se šlo do nájezdů. O vítězi rozhodla až 12. série nájezd, kdy Voleveckého překonal Matyáš Adámek a Stadion tak v Sokolově prohrál 2:3 po nájezdech.

Jaroslav Nedvěd (HC Stadion Litoměřice): "Dobrý přípravný zápas, hodně bruslivý, ale bohužel máme pořád stejný problém s proměňováním šancí i s jejich vytvářením. Málo se tlačíme do brány a málo se snažíme ohrožovat soupeřovu branku. Myslím si, že když povezeme puk a budeme kombinovat někde, tak vznikne ta situace lepší, ale bohužel soupeři jsou kvalitní a moc nás k tomu nepouští. Budeme muset trošku změnit naší mentalitu z hravé na více střeleckou a pojmout víc agresivně zakončení, ve kterém moc gólů nedáváme, tam musíme přidat."