Litoměřice ani v souboji s Piráty neuspěly a v přípravě stále čekají na výhru. Ačkoli kališníci měli k dispozici i trestné střílení, skvěle chytajícího Pavla Jekela překonal pouze Filip Kuťák a Stadion s Piráty těsně prohrál 1:2.

přát.

1:2

0:0, 0:2, 1:0

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 51. Kuťák (Ton, Pajer) – 23. Hübl (Berka, Kadeřávek), 40. Fronk (Hübl, Kadeřávek). Rozhodčí: Valda, Wagner – Beneš, Kettner. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 686. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Štibingr, Žovinec (C), Černohorský, Klikorka, Tomek, Jebavý, Žižka – Bernovský, Kuťák, Ton – Sihvonen, Plos, Chlubna – Costa (A), Žmola, Kordule (A) – Pajer, Fábry, Pospíšil.

Piráti Chomutov: Jekel (Vavřena) – Poizl, Kadeřávek, Němec, Eliáš, Husinecký, Ulrych, Seemann, Havel – Berka, Hübl, T. Svoboda – Tůma, Eret, Hejcman – Fronk, Vildumetz, Guman – J. Svoboda, Koblížek, Sklenář.

Oba týmy začaly utkání poměrně opatrně a brankáři byli téměř bez práce. První větší šanci zaznamenal Jakub Žmola, který ale nepřehodil Jekelův beton. Na druhé straně měl velkou příležitost Vildumetz, jenž dorážel z blízkosti, ale Michajlov lapačkou zasáhl.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté. Po střele Marka Berky se kotouč odrazil od tyče k Viktoru Hüblovi, který odkrytou klec neminul a ve svém prvním přípravném utkání otevřel skóre.

Těsně před polovinou základní hrací doby se sám před hostujícího gólmana dostal Karel Klikorka, ale bekhendovou střelou chomutovskou klec minul. Poté se na obou stranách začala množit vyloučení.

Nejprve navštívil trestnou lavici exkališník Dominik Sklenář, poté následovalo vyloučení na obou stranách. Filip Eliáš navíc po vražení na hrazení vyfasoval pětiminutový trest a osobní trest do konce do konce utkání, na druhé straně Jakub Černohorský pykal za hrubost.

Místo delší přesilovky ale kališníci naopak hráli oslabení, protože se ještě provinil podrážením Kale Costa a po něm i Dušan Žovinec. V přesilovce 4 na 3 Piráti odskočili do dvoubrankového vedení, Viktor Hübl nahrál těsně před branku na Jiřího Fronka, který pouze nastavil hůl a kotouč prošel litoměřickému brankáři mezi betony.

Na konci prostřední části byl v samostatném úniku nedovoleným způsobem zastaven Andrej Fábry a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se chopil Jan Bernovský, který Pavla Jekela nepřekonal.

Neprůstřelnost chomutovského brankáře trvala i nadále. Lukáš Pajer dostal skvělou přihrávku do mezikruží, ale hostující gólman včas vytasil svou lapačku. Na druhé straně zahrozil Eret, který se ocitl před Michajlovem zcela nebráněný, ale z dorážky neuspěl.

V 51. minutě měli domácí k dispozici další přesilovku, kterou k radosti fanoušků využili. Filip Kuťák dostal na levý kruh přihrávku zpoza branky a zacílil nad levý beton Pavla Jekela.

Na tabuli zbývající čas ukazoval 2:14, když se Tomáš Koblížek provinil nedovoleným bráněním a kališníci dostali početní výhodu. Do ní nastoupili bez gólmana, a navíc byl poté vyloučen ještě Viktor Hübl a domácí měli na ledě o tři hráče více než soupeř. I přes velké množství šancí ale gól už nevstřelili a s Chomutovem těsně prohráli 1:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Z naší strany slušná první třetina, ale bohužel totální střelecká impotence. Začátek druhé třetiny jsme nechytili, na prvních deset minut jsme z toho úplně vypadli. Byli jsme za to potrestaní, po zbytek utkání jsme se tlačili do střeleckých pozic, i šance jsme měli, ale bohužel nám to tam nepadalo. Alespoň v závěru jsme prolomili střeleckou smůlu. Jsou tam věci, které chceme vidět, ale shořeli jsme v produkitivitě.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Bylo důležité, že jsme ubránili první třetinu, kde byl soupeř o něco lepší. Měli lepší pohyb, hráli aktivní forčekink a nám to dělalo trochu problém. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a začali jsme se více tlačit do brány. Trochu jsme domácí přehrávali, dali jsme z toho dva góly. Třetí třetina zase vyrovnaná, dostali jsme náhodný gól, ale dělali jsme na konci zbytečné fauly. Brankář předvedl výborný výkon a hráči byli obětaví. Je to pro nás cenné vítězství.“