Stadionu se druhé semifinále vůbec nepovedlo a série se stěhuje do Zlína za stavu 1:1. Už po první třetině kališníci prohrávali o tři branky a ani zbytek utkání se jim nevydařil. Jedinou branku vsítil Petr Poppel. Série se ale hraje na čtyři zápasy a pořád nic není ztracené.

SF2

1:8

0:3, 0:3, 1:2

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 42:32 Poppel (Kuťák, Krutil; 5/4) – 13:42 Novák (Suhrada; 5/5), 14:07 Riedl (Holík; 5/5), 17:10 Paukku (Zbořil, Salmio; 5/5), 23:46 Paukku (5/5), 25:00 Sedlák (Kindl, Novák; 5/5), 31:57 Sedlák (Süss, Werbik; 5/4), 43:22 Novák (Süss, Kindl; 5/5), 49:53 Salmio (Sedlák, Novák; 5/4). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Kokrment, Augusta. Diváci: 1740. Vyloučení: 11:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 33:47 (14:16, 11:17, 8:14). Zblokované střely: 16:10. Vhazování: 37:40. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (18. Šatný) – Jebavý, Tůma, Tomek, Krutil, Husák, Černohorský, Benda – Poppel, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Vitouch, Cikhart.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Lang, Werbik, Süss – Novák, Kindl, Sedlák – Sedláček, Gago, Köhler.

Druhé semifinále pro kališníky vůbec nezačalo dobře. Úvodní šanci zápasu si vypracoval Mikuláš Zbořil, ale z levého kruhu trefil pouze beton Oldřicha Cichoně. Poté Stadion sehrál velmi dobrou přesilovku, která ale gólem nevyústila.

Od 14. minuty se Stadion vezl z kopce. Martin Novák naznačil objetí branky, ale nakonec vystřelil a Cichoň si srazil puk do vlastní sítě. O pětadvacet vteřin později se Berani radovali znovu. Ihned po vhazování se puku chopil Vojtěch Riedl, jehož dělovka se od Cichoňovy lapačky odrazila do branky.

V čase 17:10 propukl zlínský kotel znovu v jásot. Salmio vystřelil z levého kruhu a po sérii odrazů si kotouč na brankovišti našel Jesse Paukku a doklepl ho do branky. Po třetím inkasovaném gólu Oldřicha Cichoně v brance vystřídal Oliver Šatný.

Do druhé periody vstoupil Stadion sérií šancí. Nejprve dorážel Vitouch, poté byl po Svobodově střele kotouč už za brankářem, ale na poslední chvíli ho zastavil jeden z hostí. Ke slovu se znovu dostali Berani. Kališníci ztratili puk v útočném pásmu a hosté ujeli do přečíslení, z nějž Jesse Paukku vymetl levou šibenici.

Netrvalo to ani dvě minuty a už to bylo 0:5. Po výborné kombinaci puk skončil na levém kruhu na holi Zdeňka Sedláka, který zamířil nad lapačku litoměřického gólmana. To ale nebylo všechno. Dvakrát po sobě byl za faul potrestán Patrik Husák a byla signalizována výhoda, když se Berani radovali znovu.

Werbikovu střelu z levého kruhu vyrazil Šatný před sebe, zde byl znovu připravený Zdeněk Sedlák, jenž opět trefil odkrytou litoměřickou klec.

Ve třetí třetině se poprvé gólu dočkali i domácí fanoušci. Riedl u mantinelu sekl protihráče a zamířil na trestnou lavici. Kališníkům stačilo k využití přesilovky pouhých deset vteřin, Michael Krutil vypálil od modré a puk se od Hufa odrazil na hokejku Petra Poppela, jehož dorážka skončila ve zlínské kleci.

Záblesk naděje ale Litoměřicím nevydržel ani minutu. Süss vypálil z pravého kruhu, Oliver Šatný vyrazil puk do vzduchu, odkud ho za jeho záda srazil Martin Novák.

Kališníci si chvíli vyzkoušeli i přesilovku 5 na 3, ta jim ale dlouho nevydržela, jelikož se sekáním provinil Lukáš Plos. Berani ve zkrácené přesilovce trefili ale pouze tyčku. Když se litoměřická čtyřka vrátila na led, rozhodčí vylučoval znovu. Tentokrát šlo o Sihvonena, který protihráče sekl.

Zlín si tuto příležitost nenechal ujít a znovu navýšil vedení. Mikko Salmio dorazil kotouč pod horní tyč. Po této trefě si hosté vzali oddechový čas. Následovaly další zbytečné fauly a Stadion celkem strávil na trestné lavici 22 minut. Žádný další gól už ale nepadl a série se stěhuje do Zlína za stavu 1:1.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Je to 1:1 a je jedno, jestli prohrajeme 0:1 nebo 1:8. Začali jsme lépe než včera, ale dostali jsme góly. To je prostě sport. Pro nás to bylo kruté, máme dva dny na to se z toho poučit a uvidíme co se stane ve Zlíně.