Stadion v prvním utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy otočil nepříznivý stav a má první bod! Prosadili se hned dva obránci, první branku dal Tomáš Tomek, který přidal i asistenci na třetí trefu. Skórovali také Jakub Černohorský a Petr Ton. Výhru 3:1 nad Třebíčí vidělo v Kalich Areně skvělých 1476 fanoušků.

ČF1

3:1

0:1, 1:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 37:17 Tomek (Korkiakoski, Plos; 5/4), 47:00 Černohorský (P. Svoboda, Kuťák; 5/5), 52:10 Ton (Tomek, Kuťák; 5/5) – 06:35 Michálek (M. Svoboda, Štebih; 5/4). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Kokrment, Pěkný. Diváci: 1476. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Krutil, Tomek, Tůma, Husák, Černohorský, Benda – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, P. Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Furch, Poizl – Vodný, Bittner, Psota – Dočekal, Malý, Ferda – M. Svoboda, Michálek, Ondráček – M. Svoboda, Kučera, Michalčuk.

Od začátku se hrál aktivní hokej a oba celky se hnaly dopředu. Do první šance se dostal produktivní Dočekal, ale Cichoň ho vychytal. V polovině páté minuty přišla i první potyčka, ve které byl nejaktivnější Přemysl Svoboda a Horácká Slavia hrála úvodní přesilovku duelu.

A ta byla využita přesně po dvou minutách. David Michálek si počkal na pravém kruhu a svižnou štiplavou střelou do šibenice poslal hosty do vedení – 0:1. O minutu později to mohlo být již o dva góly, ale osamocený Aleš Furch zblízka netrefil branku.

Velkou šanci na vyrovnání měl ve 12. minutě Přemysl Svoboda, který se po střele Patrika Husáka dostal k dorážce. Brankář Mičan ale jeho pokus do odkryté branky skvěle vyrazil. Na startu druhé třetiny byl v totožné pozici Sihvonen, ten pro změnu přestřelil.

Třebíč poté hodně bránila a Litoměřice se do moc šancí nedostávaly. Vše změnila až druhá přesilová hra ve druhé části. Lukáš Plos si najel mezi kruhy a přenechal kotouč pro Korkiakoskiho a střílejícího Tomáše Tomka. Ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a Kalich Arena poprvé explodovala.

Do třetí třetiny vstoupil Stadion hodně aktivně a obrana Třebíče nevěděla, kde jí hlava stojí. Vše vyvrcholilo přesně po sedmi minutách, kdy tvrdou střelu Jakuba Černohorského tečoval rukavicí za záda brankáře Mičána jeho spoluhráč Matěj Psota.

O tři minuty později mohl srovnat Bittner, ale z mezikruží trefil levou tyčku. A tak trestali domácí. Tomáš Tomek vystřelil od modré čáry a po teči se kotouč dostal před branku, kde ho do branky dopravil Petr Ton.

Navýšit mohl v oslabení Pavel Kordule, ale jeho samostatný únik byl zakončen střelou nad branku. Hosté v závěru tlačili a téměř tři minuty hráli s prázdnou brankou. Martin Dočekal byl dokonce sám před Cichoněm, který ho ovšem skvěle vychytal. Kališníci tak mají první výhru!

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že je to kvalitní a těžký soupeř, že dobře brání střední pásmo a má dobré přesilovky. Nějakým způsobem jsme se na to připravili, nějaké chyby jsme udělali, oni taky a my jsme vyhráli."