Druhé čtvrtfinále se kališníkům nepovedlo a série se přesune do Třebíče za vyrovnaného stavu. Hosté už v první třetině odskočili na dvoubrankový náskok a i kvůli nevyužitým přesilovkám se Stadionu nepodařilo vyrovnat. Jedinou branku domácích vstřelil Petr Ton.

ČF2

1:4

0:2, 0:0, 1:2

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 43:44 Ton (P. Svoboda; 5/5) – 09:31 Psota (Dočekal, Bittner; 5/5), 19:13 Bořuta (Dočekal; 5/5), 43:23 Bittner (Bořuta, Vodný; 5/4), 59:43 Vodný (Vodička; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Polák, Komínek. Diváci: 1332. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 38:30 (7:12, 14:10, 17:8). Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Krutil, Tomek, Tůma, Husák, Černohorský, Benda – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, P. Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Furch, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – M. Svoboda, Malý, Ondráček – M. Svoboda, Kučera, Michalčuk.

Stejně jako v prvním čtvrtfinálovém utkání i v neděli skóre zápasu otevřela Třebíč. Stalo se tak téměř v polovině první periody, nadvakrát zakončoval Bittner a puk skončil na domácí brance, odkud ho Matěj Psota dorazil do kališnické klece.

Krátce před koncem první třetiny se hosté radovali znovu. Tentokrát si kališníci nepohlídali Antonína Bořutu, který se vracel z trestné lavice a jel sám na Oldřicha Cichoně, kterého překonal z mezikruží.

Druhá třetina se nesla ve velmi vyrovnaném duchu. Ačkoliv domácí měli k dispozici dvě přesilovky, ani jednu nevyužili. Největší příležitost měl Josef Jícha, který s Pavlem Kordulem ujížděl v situaci dva na jednoho, ale z mezikruží trefil pouze pravou tyčku Mičánovy klece.

Na závěr druhé dvacetiminutovky dostala početní výhodu i Třebíč, ale ani ta si v ní nepočínala nejlépe a skóre se nezměnilo.

Poslední třetina začala pro domácí nejhůře jak mohla. Jakub Černohorský zamířil na trestnou lavici za podrážení a tentokrát se Horácké Slavii v přesilovce dařilo lépe. Těsně před Cichoněm tečoval Bořutovo nahození Ladislav Bittner a zařídil třígólové vedení Třebíče.

Netrvalo ani minutu a poprvé v utkání se prosadili domácí. Z mezikruží pálil Přemysl Svoboda, hostujícímu gólmanovi puk propadl a za brankovou čáru ho dorazil Petr Ton.

Na poslední dvě minuty Litoměřice odvolaly brankáře a podpořily tak tlak před brankou hostí. To se jim ovšem vymstilo a od útočné modré prázdnou svatyni trefil Michal Vodný a zpečetil výhru hostů 4:1.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Soupeř si šel za vítězstvím, hrál organizovaně a čekal na příležitost, na naší chybu a to se mu povedlo. Jak už jsem říkal, soupeř výborně brání a tentokrát to potvrdil. Nepustili nás téměř k ničemu a zaslouženě vyhráli."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „Přišlo mi, že jsme tentokrát byli víc v zápase, máme hlavu nastavenou na šedesát minut těžkého play-off boje. Zaslouženě jsme první třetinu vyhráli 2:0 a s vedením jsme pracovali až do konce. Chci poděkovat hráčům za poctivě odvedenou práci. Pro nás se nic nemění, máme dva dny na regeneraci a ve středu máme výhodu domácího prostředí. tímto chci pozvat naše fanoušky na play-off."