Stadion ve 20. kole zavítal do Pelhřimova, aby se utkal s Jihlavou. Kališníkům se vstup do utkání nevydařil a po první třetině prohrávali o dvě branky. Třetí branku přidali domácí ve 27. minutě a se Stadionem to nevypadalo dobře. Po gólech Vitoucha, Tona a Costy však Litoměřičtí srovnali a v prodloužení přisoudil bonusový bod pro kališníky Kordule.

20. kolo

3:4pr

2:0, 1:3, 0:0 – 0:1

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 00:21 Cachnín (5/5), 05:42 Bilčík (Havránek; 5/5), 26:05 Bartoš (Strejček; 5/4) – 29:08 Vitouch (Kordule, Svoboda; 5/5), 33:34 Ton (Hauser, Jícha; 5/5), 38:57 Costa (Pavlák, Cikhart; 5/5), 62:14 Kordule (Svoboda; 3/3). Rozhodčí: Svoboda, Grygera – Zídek, Peluha. Diváci: 653. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:24 (11:8, 19:7, 9:8). Zblokované střely: 13:13. Vhazování: 41:36. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

HC Dukla Jihlava: Gába – Strejček, Kočí, Dundáček, Kolář, Bilčík, Chvátal, Dvořák – Čachotský, Bartoš, Cachnín – Štefančík, Havránek, Šik – Harkabus, Menšík, Brož – Berger, Pořízek, Jelínek.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Husák, Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Toman, Kuťák, Chlubna – Ton, Jícha, Hauser – Korkiakoski, Costa, Cikhart – Kordule, Vitouch, Svoboda.

Na první gól se v Pelhřimově nečekalo dlouho. Richard Cachnín si elegantně obhodil obránce a střelou pod horní tyč z levého kruhu překonal Paříka. V čase 5:42 šla Jihlava do dvoubrankového vedení. Havránek vyhrál buly na Vlastimila Bilčíka, jehož střela zapadla přesně k levé tyči. Na druhé straně mohl snížit Vitouch, který však v přečíslení dvou proti jednomu nezamířil přesně.

V závěru první části hry nebezpečně vypálil od modré Krutil, ale domácí gólman puk vyrazil. Následně měl velkou šanci Cikhart, který těsně minul pravou tyč. K dorážce se navíc ještě dostal Ton, ale ani ten nedokázal nadvakrát překonat Gábu.

Hned v úvodu druhé třetiny mohl navýšit skóre Jelínek, který se dostal k odraženému puku a trefil tyč zcela odkryté branky. O další tři minuty později už to Jihlavským vyšlo. Strejček vystřelil od modré a těsně před Paříkem puk usměrnil do branky David Bartoš. V čase 29:08 se konečně prosadil i Stadion. Korduleho střelu vyrazil Gába přesně na hůl Michala Vitoucha, jenž se před prázdnou brankou nemýlil.

O čtyři minuty později se kališníci radovali podruhé. Po střele Hausera si odražený puk na hranici brankoviště našel Petr Ton a doklepl ho do branky. Minutu před koncem druhé třetiny Stadion srovnal skóre. Kale Costa obkroužil branku a z prakticky nulového úhlu neskutečně vymetl levý horní roh domácí branky.

V polovině třetí třetiny Stadion přečkal těžké chvíle při dvojnásobném oslabení, v němž Pařík předvedl několik skvělých zákroků. Pět minut před koncem základní hrací doby se před Gábou zjevil Svoboda, ale nedokázal puk zasunout mezi betony. O pár sekund později se domácí gólman vytáhl i proti bekhendovému pokusu Tona.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo a následovalo tak prodloužení. Bonusový bod mohl pro Jihlavu přidat Cachnín, který však z levého kruhu netrefil poloprázdnou branku. V čase 62:14 dokonal Stadion fantastický obrat. Svoboda našel v přečíslení Pavla Korduleho, který střelou po ledě překonal Gábu a přisoudil bod navíc Stadionu.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Ačkoli jsme dali rychlý gól, tak jsme do zápasu nevstoupili úplně dobře. Litoměřice měly lepší pohyb a byly důraznější. Postupem času se hra v první třetině vyrovnala, možná jsme potom byli i lepší, také jsme to korunovali druhým gólem. Od vedení 3:0 jsme myslím nastartovali soupeře hlavně my vlastní chybou. Ztratili jsme puk za naší bránou a hráč, který nám puk sebral, nám pak dal i gól, z naší strany nepokryté. Hodně podobná byla situace i u druhého gólu, pak ten třetí trefili kolem hlavy gólmana. Třetí třetina byla za nás odehraná velice kvalitně. Bohužel ani v tutových šancích jsme gól nedali a nerozhodli zápas, jednou jsme tam trefili spojnici. V prodloužení to samé. Měli jsme šanci do prázdné, ale nedali, soupeř proměnil situaci 2 na 1. Klukům nemůžeme vyčíst, že by nebojovali a nešli si za výhrou. Jenže bohužel, za vedení 3:0 nemůžeme soupeři dát tolik, co jsme jim dnes dali, tím jsme zápas ztratili."

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že hrajeme proti týmu, který je velmi aktivní v obranném pásmu, což nám hlavně v první třetině dělalo velké problémy. Z aktivity vzešly tři góly soupeře. Následně jsme dali branku po dvou zápasech bez gólu, což nás nastartovalo. Lukáš Pařík zavřel bránu a dotáhli jsme to do konce. Začalo nám to tam padat a dovedli jsme zápas do vítězného konce, za což jsme moc rádi."