Kališníci výborně zvládli dohrávku 48. kola a ze Sokolova se vrací se třemi body. I když kališníci o jednobrankové vedení přišli, dokázali si ho vzít zpět a nakonec zvítězit 5:3. Dvěma góly k výsledku přispěl Michal Vitouch, prosadil se i Pavel Kordule a Josef Jícha. Trefou do prázdné branky zpečetil výhru Přemysl Svoboda.

48. kolo

3:5

1:2, 1:1, 1:2

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15:28 Bernovský (Přikryl; 5/4), 27:47 Tomeček (Mlčák, Kverka; 5/5), 58:51 Tomeček (Kverka, M. Rohan; 5/5) – 05:08 Vitouch (5/4), 18:46 Jícha (Kordule, Jebavý; 5/5), 27:08 Kordule (Costa, Jícha; 5/5), 55:23 Vitouch (Plos, Tůma; 5/5), 59:40 Svoboda (Cichoň; 5/5). Rozhodčí: Kostourek, Zeliska – Baxa, Dědek. Diváci: 506. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

HC Baník Sokolov: Hamalčík – M. Rohan, Klejna, Rulík, Weinhold, Mlčák, Tureček, Bulka – Vracovský, Kverka, Tomeček – Osmík, Přikryl, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Novotný, T. Rohan, Polák.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Krutil, Benda, Černohorský, Husák, Tůma, Tomek – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

Kališníci ve 4. minutě dostali výhodu přesilové hry, ale byli to domácí, kteří se dostali do první velké šance. Sokolovští ujeli ve vlastním oslabení dva na jednoho, ale Bernovský nezamířil přesně a Cichoň nakonec neměl moc práce.

V čase 5:07 se radovali hráči Stadionu, a to z využité přesilovky. Střelu Michala Vitoucha si srazil do branky jeden z domácích hokejistů a Severočeši se ujali vedení.

Velkou příležitost k navýšení vedení měl Josef Jícha, který se podél levého mantinelu rychle probojoval do útočné třetiny a našel na druhé straně Kalea Costu, proti kterému ale Petr Hamalčík předvedl skvělý zákrok.

Krátce po polovině první periody sehrál přesilovku i Baník. Zejména v její druhé minutě si vytvořil velký tlak, ve kterém dokonce Vracovský trefil tyčku, ale branka nepadla. Pouhou vteřinu po konci oslabení se ale Litoměřice provinily znovu, tentokrát šlo o Petra Tona, který zamířil na trestnou lavici za podrážení.

Ve druhé početní výhodě měl znovu velkou příležitost Vracovský, jenž z pravého kruhu mířil na bližší tyč, ale Cichoň se stihl rychle přesunout. Následná střela Jana Bernovského ze středu pravého kruhu ale už nalezla cíl a zaplula přesně do levého horního rohu litoměřické branky. I domácí tým tak využil početní převahu.

Čtyřiasedmdesát vteřin před koncem první třetiny si kališníci vzali vedení zpět. Přijíždějící Josef Jícha nebyl na levém kruhu nikým bráněný a domácího gólmana prostřelil mezi betony.

Krátce po začátku prostřední části měly Litoměřice tutovku. Ondřej Hrabík nahrál z levého kruhu před branku na Jakuba Žmolu, který měl před sebou úplně prázdnou klec. Kotouč ale nezpracoval dobře, a nakonec vystřelil těsně vedle pravé tyčky.

Ve 26. minutě Roman Přikryl našel přihrávkou zpoza branky u levé tyčky Martina Osmíka, který ale odkrytou litoměřickou svatyni netrefil.

Krátce po této velké šanci se do útoku dostali kališníci. Kale Costa přihrál z hranice útočného pásma na levý kruh Pavlu Kordulemu, který se nemýlil a vsítil třetí gól Stadionu.

Od inkasované branky neuběhlo ani čtyřicet vteřin a prosadili se domácí. Mlčákovu střelu od levého mantinelu nejprve tečoval jeden z kališníků, poté se kotouč odrazil od brusle Vojtěcha Tomečka za záda Oldřicha Cichoně. Rozhodčí okamžitě signalizovali zkoumání branky na videu, ale nakonec gól uznali.

Zhruba osm minut před koncem základní hrací doby se znovu provinil Michal Vitouch a Sokolov měl k dispozici přesilovku. V ní si vytvořil hodně dobrých příležitostí, ale ani jednu neproměnil. Při konci početní výhody ujel domácí obraně Michal Vitouch společně s Petrem Tonem dva na jednoho, ale první jmenovaný nedokázal zakončit.

Ve 46. minutě Lukáš Plos našel přesným pasem z vlastního pásma na hranici útočné třetiny uvolněného Michala Vitoucha, který zavěsil přesně pod víko domácí klece. Krátce poté se dostali do situace dva na jednoho Kuťák s Tonem, ale do jejich přihrávky zasáhl ještě Rulík a Hamalčík zasahovat nemusel.

Tři minuty před koncem třetí třetiny domácí odvolali brankáře a Baník hrál se šesti hráči na ledě. Devětašedesát vteřin před koncem základní hrací doby se při signalizovaném vyloučení prosadil z levého kruhu Vojtěch Tomeček a zdramatizoval závěr utkání. Stejný střelec poté zkusil i dělovku od modré, ale Cichoň ukryl kotouč v lapačce.

Zhruba dvacet vteřin před koncem netrefil odkrytou klec Jaromír Kverka, naopak Přemysl Svoboda přes celé hřiště trefil prázdnou branku domácích a definitivně rozhodl o výhře Litoměřic.