Litoměřice dokázaly prodloužit vítěznou sérii na pět zápasů a udržely tak páté místo v tabulce. Stadion vstoupil do utkání lépe, a i když soupeř dokázal vyrovnat tak do vedení se ani jednou nedostal. Kališníci dokázali zvítězit 4:2. Vítěznou premiéru zapsal v brance dobře chytající Josef Kořenář.

13. kolo

4:2

1:1, 1:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC LERAM Orli Znojmo

Branky a nahrávky: 01:14 P. Svoboda (Korkiakoski; 5/4), 25:12 Chlubna (Costa, Strejček; 5/5), 43:09 Kordule (Toman, Černohorský; 5/5), 54:35 Toman (Ton, Guman; 5/4) – 10:36 Hruška (Tejnor; 5/5), 48:56 Karlsson (T. Svoboda, Remta; 5/5). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Kokrment, Juránek. Diváci: 852. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 24:31 (8:14, 7:10, 9:7). Zblokované střely: 5:7. Vhazování: 36:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: Kořenář – Krutil, Aubrecht, Černohorský, Husák, Strejček, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Cikhart, Koláček, Guman – Korkiakoski, Costa, Chlubna – P. Svoboda, Toman, Kordule.

HC LERAM Orli Znojmo: Groh – Bartko, Mareš, Remta, Tejnor, Stránský, Sedláček, Jenáček – T. Svoboda, Hruška, Matuš – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Špaček, Havlát, Sklenář – Čermák, Kučera, Adámek.

Hned v úvodu utkání si kališníci svou aktivitou získali přesilovou hru, kterou v čase 1:14 proměnil tvrdou ranou do pravého horního rohu Přemysl Svoboda. Hráčů Stadionu byl plný led, byli všude první a dokázali si vytvářet souvislý tlak v útočném pásmu.

Znojmo dokázalo úvodní nápor domácích přečkat bez další obdržené branky, a naopak samo udeřilo. V jedenácté minutě se Tomáš Svoboda probil přes dva protihráče a krásnou křížnou přihrávkou vyzval Jana Hrušku ke skórování a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Ve zbytku první třetiny iniciativu převzali Orli a jen díky dobře chytajícímu Kořenářovi se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhé části vstoupilo Znojmo velmi aktivně a ve třiadvacáté minutě se Martin Šťovíček dostal do vyložené šance, ale Kořenář dokázal včas zaklapnout betony. Gólovou příležitost si vypracoval Beránek, ale jeho teč skončila jen na brankové konstrukci.

Remízový stav zlomil až Tomáš Chlubna, který převzal při signalizované výhodě kotouč na útočné modré a jeho přízemní střela zaplula za brankáře Groha. Po zbytek hracího času druhé třetiny si ani jeden z týmu nevypracoval větší souvislý tlak a oba gólmani dokázali všechny puky zneškodnit. Do šaten se šlo za stavu 2:1.

Stadion se dokázal prosadit zkraje třetí periody, když si Pavel Kordule najel na levý kruh a poslal puk nad lapačku hostujícího gólmana. Znojmo se nevzdalo a v čase 48:56 se po skrumáži před brankou dokázal prosadit Anton Karlsson. Litoměřice dokázaly v čase 54:35 zvýšit na konečných 4:2, když se v přesilové hře prosadil Matěj Toman. Vítěznou premiéru v dresu s kalichem zapsal Josef Kořenář, který předvedl výborný výkon.

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): ,,Měli jsme výborný vstup do utkání a hned z úvodu zápasu jsme v přesilové hře dali gól. Vzápětí jsme ale byli v oslabení, kde se soupeř dostal do hry a zbytek zápasu jsme se tahali o výsledek. Díky naší docela povedené třetí třetině se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce."

Václav Baďouček (HC Leram Orli Znojmo): ,,Úvod utkání poznamenalo naše rychlé vyloučení a využitá přesilovka domácích. První třetina z naší strany nebyla úplně povedená, ale myslím si, že od druhé periody jsme byli rovnocenným soupeřem. Bohužel pro nás domácí lépe naložili s gólovými příležitostmi a dokázali proměnit to, v čem jsme my selhali. Proto si nevezeme domů žádný bod."