Stadion jde přímo do čtvrtfinále play-off! Kališníci díky gólům Korduleho a Svobody zvítězili ve Znojmě 3:1 a vybojovali si v konečné tabulce po základní části čtvrté místo. Ve čtvrtfinále tak vyzvou Horáckou Slavii.

52. kolo

1:3

0:0, 0:2, 1:1

HC LERAM Orli Znojmo - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 42:40 Čermák (Adámek, Lichanec; 5/5) – 21:24 P. Svoboda (5/5), 25:30 Kordule (Kuťák, P. Svoboda; 5/4), 59:59 Kordule (P. Svoboda, Černohorský; 5/5). Rozhodčí: Maršálek, Rapák – Roischel, Tvrdý. Diváci: 1290. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC LERAM Orli Znojmo: Groh – Zahradníček, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Tejnor, Remta, Sedláček – T. Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš – Sklenář, Hruška, Čermák – Lichanec, Adámek.

HC Stadion Litoměřice: Šatný – Jebavý, Krutil, Pavlák, Černohorský, Tomek, Tůma, Husák – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, P. Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

První velkou šanci Litoměřic měl Pavel Kordule, který obdržel přihrávku na pravý kruh. Domácí brankář ho ale dobře viděl a ukryl puk ve své výstroji. Poté kališníci dostali výhodu pětiminutové přesilovky. Zahradníček dal u mantinelu Pavlu Kordulemu loktem do obličeje a zamířil rovnou do šatny.

Na počátku přesilovky několikrát od modré pálil nejproduktivnější obránce Severočechů Tomáš Tomek, před brankou se puk snažil tečovat Josef Jícha, ale bez úspěchu. Další šanci měl Korkiakoski, kterému křížem na levý kruh nahrával Jícha, ale finský útočník nevystřelil dobře.

Třiaosmdesát vteřin před koncem dlouhé přesilovky zamířil na trestnou lavici Matuš a Stadion hrál dvojnásobnou početní výhodu. Z hranice kruhu pálil těsně před koncem výhody Plos, ale i jeho pokus Groh vytěsnil a Stadion přesilovku nevyužil.

Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny se ocitl úplně sám před znojemskou brankou Filip Kuťák, který zahrozil ve vlastním oslabení. Bekhendovým blafákem ale Dominika Groha nepřekonal. Na druhé straně mohl využít přesilovou hru Dominik Sklenář, ale trefil pouze tyč litoměřické klece.

Do druhé třetiny vstoupili Orli přesilovkou, ale po jejím skončení se radovali hosté. Přemysl Svoboda se po špatné rozehrávce domácích dostal k puku a z mezikruží zacílil přesně do pravé šibenice domácí svatyně.

Poté po úniku dva na jednoho byl faulovaný Pavel Kordule a Litoměřice měly k dispozici další přesilovou hru. Tu sice nezačaly nejlépe, ale Filip Kuťák z předbrankového prostoru skvěle našel zadovkou Pavla Korduleho, který navýšil kališnické vedení na dvě branky.

Do poslední dvacetiminutovky vlétli lépe Orli. První střelu dokázal Oliver Šatný vyrazit, ale napodruhé už inkasované brance nezabránil. Patrik Čermák se nejrychleji zorientoval a zasunul kotouč za ležícího litoměřického brankáře.

Necelé tři minuty před koncem periody byl ošklivě kolenem faulován Petr Ton a Stadion měl k dispozici přesilovku. Na konec utkání ještě domácí odvolali gólmana a do prázdné branky se znovu trefil Pavel Kordule. Zpečetil tak litoměřickou výhru 3:1.

Václav Baďouček (HC LERAM Orli Znojmo): Osobně utkání moc hodnotit nechci. Samozřejmě jsme chtěli divákům darovat v posledním utkání sezóny vítězství. Tím bych však chtěl hned navázat, že jim vyslovuji obrovský respekt. To co v této situaci předvedli, je něco neuvěřitelného. Když bychom celou sezónu hráli stejně tak, jako oni fandili, nedopadlo by to takto.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Byl to těžký zápas. My jsme hlavně potřebovali bodovat. Bylo vidět, že domácí hráli útočný hokej a chtěli zvítězit. Jakmile jsme odskočili na rozdíl dvou branek, tak se kluci uklidnili. Ve třetí třetině dokázali domácí snížit na 1:2 a zápas zdramatizovat, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. My jsme věděli, že Znojmo už o nic nehraje. I přesto bylo nepříjemným soupeřem, a proto jsme se snažili hrát zodpovědnou hru. Myslím si, že právě tohle rozhodlo o našem vítězství.