Stadionu to proti Frýdku-Místku nevyšlo a v posledním domácím zápase základní části prohrál. Hosté se ujali vedení už po devíti vteřinách první třetiny a ačkoliv se kališníci snažili dotahovat, vyrovnat se jim nepodařilo. Slezané se tak s jistotou udrželi a Chance ligu opustí Znojmo.

51. kolo

3:5

1:2, 1:3, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 08:43 Žmola (Tomek, Vitouch; 5/5), 22:35 Plos (Korkiakoski, Sihvonen; 5/5), 56:23 Korkiakoski (Tomek, Sihvonen; 5/3) – 00:09 Ramik (Šenkeřík, Haman; 5/5), 04:43 Marosz (Svačina, Doktor; 5/5), 21:27 Doktor (Kowalczyk; 5/5), 23:06 Svačina (TS), 26:16 Ramik (Macháček; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Maštalíř, Roischel. Diváci: 932. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Střely na branku: 44:29 (13:11, 15:11, 16:7). Zblokované střely: 22:7. Vhazování: 34:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (27. Šatný) – Jebavý, Krutil, Benda, Černohorský, Tomek, Tůma, Husák – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

HC Frýdek-Místek: Mokry – Šenkeřík, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Homola – Krajc, Macháček, Ramik – Doktor, Marosz, Svačina – Cedzo, Walega, Haas – Hotěk, Šuhaj, Martynek.

V utkání 51. kola viděli fanoušci v Kalich Areně branku velmi brzy, avšak do litoměřické sítě. Už po devíti vteřinách hry se prosadil Michal Ramik, který si najel na vrchol pravého kruhu a zamířil nad lapačku domácího gólmana.

Ještě v 1. minutě hry byl odeslán na trestnou lavici obránce Jakub Tůma, který se provinil podrážením. Hosté sice přesilovku nevyužili, ale nemuselo je to příliš mrzet, v čase 4:43 se totiž radovali z druhé branky. Tentokrát se trefil Rostislav Marosz, který vyslal puk nad beton Oldřicha Cichoně.

V 9. minutě se poprvé zaradovali podporovatelé Stadionu. Tomkovo nahození od modré šikovně tečoval Jakub Žmola, který si připsal svou první branku v dospělém hokeji.

I do prostřední části vstoupili lépe hosté. Téměř v polovině 22. minuty se po Kowalczykově střele dostal k dorážce Jakub Doktor, jenž umístil kotouč k pravé tyči. Litoměřice se ale brzy dotáhly na dostřel. Markus Korkiakoski našel na levém kruhu Lukáše Plose, který si zkušeně počkal, najel si k levé tyči a zasunul puk za ležícího brankáře.

V čase 23:06 se hákováním provinil Patrik Husák a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil Vladimír Svačina, který zkušeně poslal puk nad levý beton domácího brankáře.

Ve 27. minutě se skóre změnilo znovu. Z pravého kruhu vypálil dělovku Michal Ramik a rysi vedli 5:2. To byl poslední inkasovaný gól pro Oldřicha Cichoně, kterého vystřídal Oliver Šatný.

Třetí perioda byla velmi vyrovnaná, první gól v ní padl až necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby, kdy měli domácí dvojnásobnou početní výhodu. Po střele Sihvonena se kotouč odrazil na hůl druhého z Finů Markuse Korkiakoskiho a přízemní střelou rozvlnil síť hostí. Kališníci poté ale neudrželi nervy na uzdě a krátce před koncem základní hrací doby byli na trestné lavici najednou tři. Kamil Walega ještě trefil tyčku, ale skóre už se nezměnilo a Stadion prohrál 3:5.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Od začátku jsme tahali za kratší konec, chvíli to vypadalo, že bychom se mohli nadechnout k lepšímu výkonu. Měli jsme hodně přesilovek, využili jsme jen jednu dvojnásobnou, to je málo. Takže tady bychom se rozhodně mohli zlepšit. Zápas nám celkově nevyšel, doufám, že jsme se poučili. Něco jsme si k tomu řekli. Utkání nám dobře ukázalo, na čem bychom měli zapracovat. Soupeř zaslouženě vyhrál."

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): „Měli jsme výborný vstup do zápasu, věděli jsme, co nás tu čeká. Poslední zápasy nám nevycházely podle představ. Věděli jsme, že když tu vyhrajeme za tři body, tak se zachráníme, to byla naše priorita. Výborně jsme k tomu přistoupili, měli jsme výborný úvod, byla vidět velká obětavost všech hráčů, podřídili všechno taktice. Zvládli jsme těžký zápas i závěrečný tlak domácích. Tímto by jsem chtěl poděkovat všem, co se podíleli a chodu týmu, od vedení, přes trenéry, hráče a samozřejmě domácí diváky."