Stadion se z Kolína vrací s bodem. Kališníci v utkání třikrát vedli, ale kozli se pokaždé dotáhli a muselo následovat prodloužení, které ale nerozhodlo a pokračovalo se do nájezdů. V nich o výhře domácích rozhodl Jan Kloz.

50. kolo

5:4sn

0:0, 2:4, 2:0 – 0:0 – 1:0

SC MARIMEX Kolín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 32:02 Skořepa (Chalupa; 5/4), 36:02 Ouřada (Chalupa, Skořepa; 5/4), 51:03 Mucha (Štohanzl, Chalupa; 5/5), 51:13 Pajer (Síla, Štohanzl; 5/5), rozh. náj. Kloz – 26:54 Jebavý (Hrabík, Žmola; 5/5), 33:43 Plos (Korkiakoski, Sihvonen; 5/5), 38:07 Tomek (Kordule, Jícha; 5/5), 38:16 Kuťák (Svoboda, Ton; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Skopal – Jindra, Augusta. Diváci: 1351. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4.

SC MARIMEX Kolín: Soukup – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann, Piegl, Naar, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Ouřada – Síla, Morong, Lang – D. Šedivý, Skořepa, Pajer.

HC Stadion Litoměřice: Šatný – Jebavý, Krutil, Benda, Černohorský, Tomek, Tůma, Husák – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

První velkou příležitost měli v utkání kališníci. Po špatné rozehrávce domácích hráčů se k zakončení dostal Pavel Kordule, proti kterému si ale zkušeně povyjel Jakub Soukup a uchránil domácí svatyni. Na druhé straně chtěl pálit Stanislav Vrhel, ale kotouč naštěstí pro Litoměřice netrefil.

Po vyloučení Kalea Costy si Kolín připravil dobrou pozici, ve které byl u pravé tyčky připravený Matěj Chalupa, který ale ležícího Šatného nepřekonal. Další šanci měl po polovině třetiny Štohanzl, proti kterému zasáhl Oliver Šatný ramenem.

Před koncem první dvacetiminutovky nahazoval od modré Michael Krutil, jehož střelu tečoval jeden z domácích a puk proplul až do brankoviště, kde ale nikdo nezakončil a v první periodě ke změně stavu nedošlo.

Na začátku druhé třetiny se mohl prosadit Jan Kloz, který pálil z pravého kruhu na bližší šibenici, kterou ale těsně minul. Na druhé straně byli blízko otevření skóre Ton se Svobodou. Druhý jmenovaný ale trefil pouze betony domácího gólmana. Poté v přesilovce Riku Sihvonen trefil tyčku, ale skóre se nezměnilo.

Ve 27. minutě se početná skupina litoměřických fanoušků mohla konečně radovat. Kapitán Jiří Jebavý se trefil hned po vyhraném vhazování do horního růžku domácí klece. Ve 29. minutě mohlo být vyrovnáno, Přemysl Svoboda špatně rozehrál a podél pravého mantinelu ujel Chalupa, kterého ale Oliver Šatný vychytal.

V čase 32:02 se radovali i kozli. Přesilovku využil Josef Skořepa, který se prosadil z dorážky. Z vyrovnání se domácí ale neradovali dlouho. Na druhé straně trefil odkrytou branku Lukáš Plos, který dostal skvělou přihrávku od Markuse Korkiakoskiho.

Na počátku 37. minuty bylo vyrovnáno znovu. Kozli využili přesilovku, Skořepa s Chalupou sice neuspěli, ale u levé tyčky se trefil Kryštof Ouřada. Ani tentokrát vyrovnané skóre netrvalo dlouho.

V čase 38:07 se trefil obránce Tomáš Tomek, který zamířil z vrcholku kruhů do horní části branky. O devět vteřin později kališníci poprvé odskočili na dvě branky. Hned po vhazování se z mezikruží prosadil Filip Kuťák, který zacílil přesně mezi betony.

V 52. minutě bylo vyrovnáno. Nejprve objel celé pásmo exkališník Martin Štohanzl a od modré se trefil. O deset vteřin později kozli vyrovnali. Martin Štohanzl ujel podél levého mantinelu a vystřelil, k dorážce se dostal Lukáš Pajer a bylo to 4:4. V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo a pokračovalo se do prodloužení. V něm se o vítězi nerozhodlo a následovaly samostatné nájezdy.

V nich se jako první prosadil Jan Kloz, po něm ještě Matěj Chalupa a bylo rozhodnuto. Z kališníků se nikdo netrefil a bonusový bod tak zůstal v Kolíně.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): "Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané. Z naší strany to bylo hodně podobné minulým zápasům. Bylo to aktivní pohybově i důrazem. Musíme ale zapracovat na zakončení, a to nejen v nájezdech, i když už moc času není. Minimálně v hlavě se dá ale přesvědčit, že můžeme být sebevědomější a mohlo by se nám povést střílet více gólů.