Stadion zvládl další důležitou bitvu o body a na domácím ledě porazil zlínské Berany. Ačkoliv kališníci ještě v polovině třetí třetiny o gól prohrávali, zásluhou Filipa Kuťáka a Pavla Korduleho zápas otočili a vybojovali další důležité body do tabulky.

49. kolo

2:1

0:1, 0:0, 2:0

HC Stadion Litoměřice - Berani Zlín

Branky a nahrávky: 52:08 Kuťák (Svoboda, Krutil; 5/4), 56:48 Kordule (Jícha, Tomek; 5/5) – 01:15 Süss (Sedlák, Kindl; 5/5). Rozhodčí: Ondráček, Kosnar – Štěpánek, Teršíp. Diváci: 1006. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Krutil, Benda, Černohorský, Tomek, Tůma, Husák – Kordule, Jícha, Costa – Ton, Kuťák, Svoboda – Hrabík, Vitouch, Žmola – Plos, Korkiakoski, Sihvonen.

Berani Zlín: Huf – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, Novotný, Suhrada – Novák, Holík, Paukku – Lang, Werbik, Šlahař – Kindl, Süss, Sedlák – Sedláček, Gago, Köhler.

K nelibosti domácích fanoušků se skóre v Kalich Areně měnilo brzy po začátku utkání. Už ve druhé minutě šli do vedení hosté. Jan Süss byl úplně volný před brankou domácích a po přesné přihrávce vystřelil z první nad beton Oldřicha Cichoně.

Berani dostali i jednu početní výhodu po tom, co se faulem provinil Ondřej Hrabík, ale nezužitkovali ji a v první periodě už se nic významného nestalo.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky hodně opatrně, ale po její polovině se provinili zdržováním hry hosté a na trestnou lavici usedl Mikuláš Zbořil. Ačkoliv kališníci sehráli přesilovku dobře a vytvořili si velké množství šancí, branku nevstřelili.

Ve třetí třetině měli kališníci k dispozici hned několik přesilovek. Berani se dobře bránili, ale ve třetím oslabení k radosti domácích fanoušků inkasovali. Přemysl Svoboda nahrál z levého kruhu křížem na Filipa Kuťáka, který se trefil k pravé tyči a vyrovnal.

Ani vstřelená branka Litoměřice neuspokojila, a tak dál nepolevovaly v tlaku. To brzy vyústilo v další trefu, konkrétně Pavla Korduleho, který přijížděl ve velké rychlosti a dostal nahrávku na pravou stranu, kam se Huf nestihl včas přesunout a litoměřický útočník měl před sebou odkrytou branku. Kalich Arena poté propukla v obrovskou radost.

Zlín to v poslední minutě zkusil bez brankáře, ale v powerplay se neprosadil a důležité tři body zůstaly v Kalich Areně.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Znovu šlo o těžký zápas, soupeř na tom byl s body podobně jako my. V první třetině bylo vidět, že jde o silného a zkušeného soupeře, ale poté jsme přidali na tempu a bylo to znát. Ve druhé třetině jsme byli trochu neschopní vstřelit branku, ve třetí třetině jsme pokračovali v tom, co jsme nastavili v té druhé. Hráli jsme agresivní, rychlý a útočný hokej, dali jsme krásné dva góly a otočili jsme to a zaslouženě jsme vyhráli."

Richard Kapuš (Berani Zlín): „Dlouho jsme vedli 1:0, měli jsme utkání pod kontrolou. Zbytečnými vyloučeními jsme domácím dali šance, kterých využili a my kvůli tomu přišli o body."