Kališníkům se vstup do utkání proti lídrovi tabulky povedl a při vedení o pět branek nic nenasvědčovalo tomu, že by v Kalich Areně mohla Poruba bodovat. Kališníci ale i díky nedisciplinovanosti o vedení přišli a o vítězi se v základní části nerozhodlo. Nepomohlo ani prodloužení a diváci v Kalich Areně letos poprvé viděli nájezdy. V nich rozhodl jediný střelec - Frenks Razgals a pod Radobýlem zůstal jen bod.

45. kolo

5:6sn

2:0, 3:2, 0:3 – 0:0 – 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC RT Torax Poruba

Do utkání proti lídrovi tabulky vstoupily Litoměřice aktivněji, a to se také velmi brzy projevilo na skóre. Na konci 3. minuty se kotouč šťastně odrazil k Vojtěchu Střondalovi, který si ho nešťastně srazil do vlastní branky. Gól byl připsán Lukášovi Plosovi.

O necelé dvě minuty později byl v samostatném úniku faulován Přemysl Svoboda, který následně jel i trestné střílení. Bekhendovým blafákem ale na Daniela Dolejše nevyzrál a stav byl i nadále 1:0.

V čase 14:20 burácela solidně zaplněná Kalich Arena podruhé. Pavel Kordule si najel na vrchol pravého kruhu a skvělou střelou vymetl pravý horní roh porubské svatyně.

I do druhé periody vstoupily Litoměřice gólem. Přemysl Svoboda našel na levém kruhu volného Michala Vitoucha, který mířil přesně ke vzdálenější tyči.

I za stavu 3:0 byli domácí stále při chuti a nepolevovali. Ve 28. minutě se Kalich arenou nesla gólová znělka počtvrté. Tentokrát se role otočily. Michal Vitouch zpoza branky nahrával do brankoviště, kde z blízkosti vypálil Přemysl Svoboda a navýšil náskok kališníků na čtyři branky.

Těsně před polovinou základní hrací doby si fanoušci vychutnávali „Pátou“. Jakub Černohorský zachytil na pravém kruhu oražený kotouč a křižným pasem našel Petra Hausera, jehož střela zapadla k bližší tyči.

Na tento gól Poruba ale velmi rychle odpověděla. Střondalovu střelu na levém kruhu tečoval Daniel Klímek, který snižoval na 1:5 z pohledu hostí.

V podstatě se zvukem sirény, která ohlašovala konec druhé třetiny, se hosté prosadili podruhé. V době, kdy Stadion hrál čtyřminutové oslabení, do kterého se dostal po menší bitce, vypálil od modré Jiří Klimíček a trefil se přesně pod víko.

Krátce po začátku poslední periody se domácí znovu provinili faulem. Konkrétně Michael Krutil za vlastní brankou držel Vojtěcha Střondalu a byl za to potrestán. Porubě stačilo pouhých třináct vteřin, a i druhou přesilovku proměnila. Antonín Honejsek z hranice brankoviště bekhendem propálil Cichoně mezi betony a hosté snížili na rozdíl dvou branek.

Noční můra litoměřických fanoušků se naplnila na začátku 52. minuty. Cichoň se sice snažil vleže držet kotouč mezi betony, ale puk mu nakonec projel, Marek Tvrdoň ho doklepl do sítě a bylo vyrovnáno. V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo a následovalo prodloužení.

V pětiminutovém nastavení se nerozhodlo a došlo až na nájezdy. V nich rozhodl jediný střelec – Frenks Razgals a pod Radobýlem zůstal nakonec jen bod.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Na konci říkám zaplať pánbůh za bod, ale samozřejmě na začátku jsme hráli výborně, k ničemu jsme je nepustili, parádní vedení 5:0 od toho stavu jako bychom přestali hrát. Soupeř využil všechny možnosti, aby získal nějakou převahu, přesilovky. Dostal se do hry a ve třetí třetině my už jsme zase byli úplně jiným mužstvem. Stálo nás to body, je to jako den a noc, famózní začátek a o to horší konec."

Jiří Režnar (HC RT Torax Poruba): „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme šance, ale potom jsme si nešťastně srazili kotouč do brány. Znovu jsme si vytvořili tlak ale znovu jsme inkasovali. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že musíme být lepší v obraně a dostali jsme hned třetí gól. Pak se naše hra rozsypala, inkasovali jsme počtvrté a popáté. Po druhé třetině jsme si něco řekli a je vidět že ten tým má sílu. Stáhli jsme sestavu na tři lajny, celou třetí třetinu jsme hráli skoro na jednu bránu. Když jsme snížili na 4:5 bylo jasné, že síla k obratu tam je a odhodlání porvat se o body."