Stadion sice první dvě třetiny v Třebíči ovládl a dlouho vedl o dvě branky, ale domácí ztrátu dotáhli a muselo rozhodnout prodloužení. V něm se kališníkům vymstila nedisciplinovanost a z Třebíče si odvážejí pouze jeden bod.

43. kolo

3:2pr

0:1, 0:1, 2:0 – 1:0

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 46:18 Dočekal (Michálek; 5/5), 59:06 Vodný (Ferda, Štebih; 5/5), 64:38 Štebih (Dočekal, Bittner; 4/3) – 03:31 Costa (Jícha, Sihvonen; 5/5), 36:48 Vitouch (Hrabík, Tůma; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Šico – Štofa, Tvrdý. Diváci: 942. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Střely na branku: 47:18 (13:7, 15:8, 14:1). Zblokované střely: 6:6. Vhazování: 41:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Baláž, Furch, Poizl, Kříž, Fiala – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Vodný, Ferda – Kučera, Michálek, Ondráček – M. Svoboda, Malý, Frömel.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Benda, Tomek, Aubrecht, Tůma – Costa, Jícha, Sihvonen – Kordule, Kuťák, P. Svoboda – Chlubna, Korkiakoski, Plos – Hrabík, Vitouch, Senčák.

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, ale první se radovali kališníci. Ve 4. minutě obkroužil branku domácích Josef Jícha, předal puk na levý kruh na Kalea Costu a ten se nemýlil.

I nadále měli hráči Stadionu před brankou Třebíče hodně prostoru k pohybu. Velkou příležitost k navýšení vedení měl Markus Korkiakoski, který pálil z pravého kruhu, ale Mičán zasáhl betonem.

Ve 13. minutě měl ve vlastním oslabení skvělou příležitost Tomáš Tomek, který se dostal do samostatného úniku, ale domácí gólman lapačkou zasáhl. I po vhazování se hosté dostali do šance, ale Mičán byl opět připravený a poté se do útoku vydala Horácká Slavia.

Půl minuty před koncem první třetiny měli domácí k dispozici už třetí přesilovku, Martin Dočekal dostal nabito na pravý kruh, ale jeho dělovka jen rozezvučela tyčku Cichoňovy klece a kališníci i toto oslabení ubránili.

Svoboda dostal přihrávku do předbrankového prostoru a mířil mezi betony domácího gólmana, ale ten zasáhl hokejkou.

Po delším tlaku se Litoměřice radovaly podruhé. Tentokrát úřadovala sparťanská lajna, Hrabík našel přesným pasem u levé tyčky Michala Vitoucha, který zakončil přesně do odkryté branky.

Krátce před koncem prostřední části měli domácí znovu početní výhodu, Dočekal znovu pálil z pravého kruhu a tentokrát při Oldřichu Cichoňovi opravdu stálo štěstí. Puk se o jeho pravou tyčku odrazil k brankářovi, o kterého se odrazil ven z branky.

Ve třetí třetině měl dobrou příležitost Senčák, jenž se prokličkoval před Mičána, zkoušel forhendem zasunout puk za něj, ale brankář se stihl přesunout.

Do konce základní části zbývalo necelých čtrnáct minut, když se domácí poprvé prosadili. A nebyl to nikdo jiný než vedoucí muž ligového kanadského bodování, Martin Dočekal, který využil špatného odrazu a nedůrazu jednoho z kališníků.

Stadion byl krátce před koncem třetí třetiny už poosmé na trestné lavici, ale ani to domácí nevyužili. Do konce základní hrací doby zbývala více jak minuta a třebíčský gólman opustil brankoviště. V rohu za hostující brankou zůstal ležet David Aubrecht, hra ale pokračovala dál, z levého kruhu vypálil Michal Vodný a Cichoň se těsně nestihl přesunout.

V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo a následovalo prodloužení. Velkou šanci měl Tomek, který z levého kruhu pálil na rameno domácího brankáře, ten ale se štěstím kotouč vyrazil. Další příležitost měl Svoboda, který si vyměnil puk s Kuťákem, najel si před branku a byl připravený tečovat, Mičán ale puk ukryl pod lapačkou.

Necelé dvě minuty před koncem se před Cichoně prokličkoval Jakub Malý, ale hostující brankář se roztáhl nejvíc jak mohl. Poté zamířil na trestnou lavici Přemysl Svoboda a domácí hráli přesilovku 4 na 3. Deváté oslabení se Stadionu stalo osudným, Miha Štebih se uvolnil mezi kruhy a přesně zacílil.

františek Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Co k tomu říct. Určitě to bude mít dohru ve formě nějakých videí a podané stížnosti. Samozřejmě tak jak to tady bylo nastavené jsme rádi za bod."