Kališníci proti pražské Slavii nastoupili ve speciálních dresech, ale v utkání se jim vůbec nedařilo. Zatímco hosté se z gólu radovali hned pětkrát, zaplněné tribuny Kalich Areny pouze jednou, a to až v 50. minutě.

40. kolo

1:5

0:3, 0:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 49:42 Costa (Jícha; 5/5) – 09:40 Guman (Knotek, Holý; 5/4), 12:21 Brož (Kulda; 5/4), 18:45 Polák (Strnad, Holý; 5/5), 26:32 Kremláček (Beran, Guman; 5/5), 46:00 Beran (Guman; 5/5). Rozhodčí: Barek, Čáp – Beneš, Maňák. Diváci: 1126. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 27:33 (7:17, 12:6, 8:10). Zblokované střely: 13:17. Vhazování: 36:28. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Černohorský, Benda, Kroupa, Aubrecht, Tůma – Costa, Jícha, Sihvonen – Ton, Vitouch, Senčák – Plos, Korkiakoski, Hrabík – Kordule, Kuťák, Svoboda.

HC Slavia Praha: Volevecký – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Kremláček, Stejskal – Beran, Polák, Guman – Průžek, Knotek, Brož – Havrda, Kulda, Strnad – Všetečka, Kucharčík, Slavíček.

Kališníci do utkání proti Slavii nastoupili ve speciálních dresech. Na ledě se jim ale už od počátku nedařilo. V 10. minutě se domácí dopustili prvního faulu a sešívaní ho potrestali. Tomáš Knotek našel na levém kruhu exkališníka Tomáše Gumana, jehož střela z první skončila za Cichoněm.

Netrvalo ani minutu a Stadion měl znovu hokejistu na trestné lavici. Slavia tuto nedisciplinovanost opět potrestala. Jaroslav Brož dostal přihrávku na hranici brankoviště, odkud poslal puk nad vyrážečku domácího brankáře. Kališníci tak krátce po polovině první třetiny prohrávali už o dva góly.

Pětasedmdesát vteřin před koncem první třetiny se kotel hostů radoval potřetí. Z pravého kruhu pálil Vojtěch Polák, jenž mířil přesně pod horní tyčku domácí klece.

Ani do prostřední periody nevstoupili litoměřičtí hokejisté úspěšněji. Sice zpočátku ubránili oslabení, které zavinil Jakub Černohorský krosčekem, ale v čase 26:32 prohrávali už 0:4. Vladimír Kremláček pálil od modré čáry a kotouč vymetl levý horní roh Cichoňovy klece.

Stadion byl proti Pražanům úplně bezradný, i ve třetí třetině inkasoval. Po současném vyloučení se sice pokračovalo pět na pět, ale Slavia se znovu radovala. Do útočného pásma se proháčkoval Tomáš Guman a nahrál na pravý kruh Matěji Beranovi, který mířil přesně po víko.

V 50. minutě se poprvé mohli radovat i domácí. Kališníci vyrazili dva proti jednomu, Kale Costa vzal celou akci na sebe a překonal Voleveckého střelou na vyrážečku. Krátce po vstřeleném gólu měli domácí přesilovku, která začala velkou rvačkou Lukáše Plose a Maxima Havrdy. Oba bojovníci skončili bez helmy na ledě a obdrželi pět minut na trestné lavici za bitku. Do konce třetiny už se skóre nezměnilo a Stadion tak se Slavií prohrál 1:5.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Soupeř přistoupil k utkání lépe než my, už od začátku zápasu chtěl víc vyhrát, bylo to vidět a od první branky nás k ničemu nepustil. První třetina byla z naší strany hodně špatná, něco jsme si k tomu řekli, druhá třetina se malinko zlepšila, ale pořád to na nic nestačilo a soupeř naopak své vedení navýšil. Ve třetí třetině už si to Slavia zkušeně pohlídala a my jsme se celý zápas k ničemu nedostali, ten výsledek odpovídá tomu, jak jsme hráli, takže hodně špatně. Určitě z předvedené hry radost nemáme, musíme si k tomu něco říct i kluci si o tom musí promluvit a musíme začít od jednoduchých věcí a snažit se urvat co nejvíc bodů, abychom se dostali někam, kam by si asi všichni přáli. To znamená co nejvýš. Nebudu říkat kam, ale čím výš, tím lépe."

Aleš Totter (HC Slavia Praha): „My jsme měli dobrý vstup do zápasu, byli jsme disciplinovaní, pomohli jsme si přesilovými hrami, hráli jsme zodpovědně a přineslo nám to tři body. Víme, jak je v ofenzivě Stadion silný a až na nějaké drobné výjimky jsme domácí nepustili do zápasu. Máme pocit z dobře odvedené práce a jsme rádi, že jsme tu získali tři body.“