Úplně poprvé v sezoně se domácí zápas Stadionu Litoměřic dostal do prodloužení, a to za stavu 4:4. Kališníci proti předposlednímu Znojmu jednou prohrávali a dvakrát vedli. Nakonec rozhodoval nastavený čas, ve kterém udeřil rychlonohý Kale Costa.

39. kolo

5:4pr

2:0, 0:3, 2:1 – 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC LERAM Orli Znojmo

Branky a nahrávky: 04:16 Černohorský (Sihvonen, Costa; 5/5), 09:43 P. Svoboda (Kuťák, Černohorský; 5/5), 43:54 Plos (P. Svoboda, Kuťák; 5/4), 44:42 Senčák (Ton, Vitouch; 5/5), 63:48 Costa (Krutil; 3/3) – 26:50 Jenyš (T. Svoboda, Bartko; 5/5), 34:30 T. Svoboda (Šťovíček, Jenáček; 5/5), 38:10 Lichanec (Berger, Tejnor; 5/5), 45:20 Štich (Hruška, Matuš; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Belko, Juránek. Diváci: 682. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:40 (9:14, 5:15, 6:10). Zblokované střely: 11:13. Vhazování: 39:37. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Jebavý, Černohorský, Benda, Pavlák, Aubrecht, Kroupa – Costa, Jícha, Sihvonen – Ton, Vitouch, Senčák – Plos, Korkiakoski, Cikhart – Kordule, Kuťák, P. Svoboda.

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (10. Durný) – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, Jenáček, Tejnor, Vala, Sedláček – T. Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Sklenář, Hruška, Matuš – Čermák, Adámek.

Do branky Stadionu se postavil Lukáš Pařík, který hned ze startu utkání řešil první nepříjemnosti. Hruškovu střelu vytěsnil, ale dorážka Jenyše již do branky letěla, puk ale skončil na bránícím hráči. Po čtyřech minutách se už skóre měnilo. Costa objel branku a u pravého kruhu našel Jakuba Černohorského, který se rychlou střelou prosadil a Stadion vedl.

O pět minut později bylo v Kalich Areně ještě veseleji. Filip Kuťák elegantně a technicky obhodil obránce a před brankou našel Přemysla Svobodu, který se trefil k pravé tyčce a domácí vedli již o dvě trefy. Konec to byl také pro brankáře Groha, který po necelých deseti minutách přepustil místo kolegovi Durnému.

Do druhé třetiny tak šli spokojenější domácí, ale prostřední dvacetiminutovka jednoznačně patřila Orlům. Na konci 27. minuty se odpoutal zpoza branky Tomáš Svoboda a u pravé tyčky našel úplně volného Pavla Jenyše, který prostřelil Lukáše Paříka. Ten se natahoval marně. Stadion mohl opět utéct, když hrál přesilovku pěti proti třem.

Ta trvala více než minutu a půl, nejvýraznější šanci měl Riku Sihvonen, který ale z levého kruhu nastřelil pouze pravou tyčku. Od brankové konstrukce se puk odrazil ven a po této akci se vše začalo sypat. Krátce po skončení přesilovek totiž předvedli hosté rychlou akci, na konci té byl litoměřický odchovanec Tomáš Svoboda, který skóroval u pravé tyčky.

To v naprosto hororové druhé třetině ale nebylo vše. Necelé dvě minuty před koncem prostřední části ujel Peter Lichanec, který v úniku rychlým zakončením prostřelil Lukáše Paříka a obrat byl na světě.

Jakoby to ale kališníky směrem do třetí části nakoplo. Nejdříve se domácím povedlo využít přesilovku a vyrovnat. Přemysl Svoboda dobře podržel kotouč na pravém kruhu a našel volného Lukáše Plose mezi kruhy, jehož svižné zakončení se zastavilo až o síť. O 48 vteřin později zajel za branku Petr Ton, aby mezi kruhy našel osamoceného Davida Senčáka, jenž se trefil pod víko – 4:3.

Také hosté ale skórovali a během necelé minuty a půl diváci viděli tři branky. Lukáš Pařík rozehrál jen na hůl napadajícího Hrušky, ten kotouč podržel a nabídl ho najíždějícímu Davidovi Štichovi, který z první prostřelil litoměřického brankáře a bylo opět srovnáno. Hosté se pak mohli postarat o třetí obrat duelu, ale Šťovíček nezvládl trefit prázdnou branku a následnou dorážku z mezikruží pokryl Lukáš Pařík.

Nakonec mohla duel rozseknout vlastní branka, Radim Matuš tečoval nahození Petra Tona a hostující hráč poslal kotouč do protipohybu svého brankáře Durného. Ten ale předvedl úžasný reflexivní zákrok a držel Znojmo nad vodou. Dvě minuty před koncem šel na trestnou lavici Korkiakoski a Pařík řešil dvě nebezpečné rány.

Základní hrací doba vítěze nepřinesla a poprvé v sezoně se v Litoměřicích šlo do prodloužení. V tom měl dva nadějné pokusy Šťovíček, poprvé zakončoval těsně vedle branky. Pak ho vychytal Pařík. Velké finále si tak přichystal Kale Costa, který v závěru prodloužení dostal přihrávku mezi kruhy a svižným zakončením vystřelil Stadionu bod navíc.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Měli jsme výborný začátek utkání. První třetina proběhla nad očekávání, říkal jsem si, že by to tak mohlo pokračovat, bylo mi jasné, že s tím soupeř bude chtít něco udělat a také že ano. Ve druhé třetině nás Znojmo zatlačilo, po našich chybách se dostalo do vedení, ale důležité bylo, že jsme pořád věřili tomu, že je možné vyhrát, nakonec jsme byli rádi za bod a bonusový bod v prodloužení. Jsme spokojení."

Tomáš Jakeš (HC LERAM Orli Znojmo): „V první třetině bylo vidět, že jsme se nemohli dostat do zápasu, ve všech činnostech jsme byli pomalejší. V kabině jsme o tom mluvili a říkali jsme, že musíme hrát tu naší hru. Ve druhé třetině se to otočilo, hra byla diametrálně jiná, šli jsme do toho, Litoměřice byly najednou pod tlakem. Třetí třetinu jsme začali stejně, hráli jsme dobře, aktivně, dostali jsme ale gól, který nás vyhodil z rytmu. Pak jsme dostali další, vrátili jsme se zpátky do hry, kde to bylo otevřené. Myslím si, že zápas byl nahoru dolů, šance byly na obou stranách. Jsme za bod rádi. tu přesilovku na konci základní části jsme ale měli využít. Prodloužení už je taková loterie, domácí mají šikovné útočníky, gratulujeme jim a my bojujeme dál."