Litoměřice v rámci 38. kola Chance ligy zajížděly na půdu Frýdku-Místku, kde nakonec prohrály těsně 2:3. Domácí se dostali do vedení, ale Přemysl Svoboda zvládl celkem rychle vyrovnat. Pak ale tým Miroslava Přerosta a Františka Ptáčka inkasoval dvakrát v řadě a zvládl pouze korigovat na rozdíl jediné branky.

38. kolo

3:2

0:0, 3:2, 0:0

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 23:18 Doktor (Svačina, Kowalczyk; 4/5), 29:54 Macháček (Marosz, Haman; 5/4), 32:22 Marosz (Martynek, Urbanec; 5/5) – 25:40 Svoboda (Senčák; 5/4), 34:59 Jícha (Ton, Sihvonen; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Šico – Komínek, Kráľ. Diváci: 1039. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 46:18 (18:6, 16:4, 12:8). Zblokované střely: 11:15. Vhazování: 45:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Frýdek-Místek: Švančara – Urbanec, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Havránek, Teper, Hrachovský, Homola – Macháček, Veselý, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Cedzo, Haas, Krajc – Geidl, Matěj.

HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Husák, Benda, Kroupa, Aubrecht, Černohorský – Ton, Jícha, Sihvonen – Korkiakoski, Plos, Costa – Kordule, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Hrabík, Senčák.

Frýdek-Místek hned po vhazování prošel do přečíslení dvou na jednoho. Vše na sebe vzal zkušený Vladimír Svačina, který ale z mezikruží ani netrefil branku. Na začátku páté minuty byl ve velmi podobné pozici Petr Ton, který už Švančaru překonal, ale jeho pokus zastavila branková konstrukce.

Štěstí měl i Stadion. Vzápětí totiž nahazoval od modré čáry Štěpán Havránek, jehož pokus se po menší teči odrazil od pravé Cichoňovy tyčky. Další příležitost Severočechů měl Ondřej Hrabík, který si sjel před branku, ale bekhendem trefil pouze betony brankáře.

V závěru první části hry měli rysi dvě přesilové hry a byli nebezpeční, ale Cichoň chytal velmi dobře. Asi v největší šanci byl Oskar Haas, který ale zblízka zakončoval jen do lapačky neotřesitelné jedničky Litoměřic.

Na startu druhé části měl Stadion k dispozici přesilovku, ale inkasoval v ní. Vladimír Svačina vyjel do útoku s kotoučem a i přes faul ho předal na volného Jakuba Doktora. Ten šel sám na Cichoně a pokusem do horní části branky dal první gól duelu – 1:0. Po dvou minutách ovšem vyrovnal produktivní Přemysl Svoboda, který obešel obranu a bekhendem skóroval k pravé tyčce.

O pár chvilek později byl v úniku faulován jeden z domácích a Frýdek-Místek měl k dispozici trestné střílení, to ale Rostislav Marosz neproměnil. Filip Kuťák ovšem v předcházející výhodě fauloval a domácí přesilovku využili. Pár sekund před koncem první poloviny utkání nastavil Štěpán Macháček hůl před brankou a puk se dostal za záda Cichoně.

O tři minuty později to už bylo o dvě trefy. Martynek jel s Rostislavem Maroszem do úniku dvou na jednoho. První jmenovaný si počkal na ideální pozici a nahrál Maroszovi, který se trefil přesně pod víko. O dvě branky to ale bylo pouhé dvě minuty, v dalším úniku totiž našel Petr Ton volného Josefa Jíchu a ten zakončoval do prázdné branky – 3:2.

Litoměřice do třetí části vstoupily mnohem aktivněji a měly velké šance, ale stále nemohly vyrovnat. Stadion se dostával do výhodných pozic, ale největší šanci do té doby měl Kordule. Ten z pravého kruhu napálil brankovou konstrukci. Naopak necelé tři minuty před koncem mohli rozhodnout domácí. Cichoň ale v přečíslení neuvěřitelně vychytal Martynka a Macháčka.

Stadion se pak připravil o závěrečný tlak tím, že se nechal za hru v šesti vyloučit, a to 2 minuty a 11 sekund před koncem. Cichoň vychytal Marosze, ale jeho spoluhráči již nezvládli skórovat, a tak ve Slezsku prohráli 2:3.

Jozef Daňo (HC Frýdek-Místek): Závěr zápasu byl sice ubojovaný, ale utkání jsme začali velmi dobře. Poměr střel byl po dvou třetinách nějakých 34 ku 10, takže pokud jsme soupeři nenabídli nějaký brejk, tak oni toho moc neměli. Poté se po nějakých chybách na nás dotáhli, my to však dokázali ubojovat. Říká se, že to bylo z naší strany ubojované, na klucích bylo vidět, že tam byla vidět trochu tréma, ale zvládli to výborně. Dovedli jsme nakonec ten zápas do vítězného konce, za což jsme určitě rádi.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Těsné vítězství domácích neodpovídá průběhu zápasu. Jen díky gólmanovi to dopadlo, jak to dopadlo, protože domácí byli ve všem lepší a zaslouženě vyhráli. My jsme tady málo stříleli, což je základ. Málo jsme si vytvářeli šance, nedali jsme si to na střelu z první, a když už jsme náhodou vystřelili, tak jsme se málo tlačili do brány, což je základ vstřelit branku. Na druhou stranu jsme toho soupeři darovali až moc a jak jsem již zmínil, jen díky gólmanovi to skončilo pouze tři dva.