Kališníci ve 36. kole zvítězili po nájezdech na ledě Zlína a berou cenné dva body. Výhra se však nerodila snadno, když Berani hned dvakrát vedli o dvě branky. Stadion však necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby srovnal a v nájezdech urval cenný bod navíc Filip Kuťák.

36. kolo

3:4sn

2:1, 1:0, 0:2 – 0:0 – 0:1

Berani Zlín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 00:42 Paukku (5/5), 17:26 Kindl (Paukku, Novák; 5/4), 30:54 Köhler (Lang, Husa; 5/5) – 19:12 Svoboda (Korkiakoski, Sihvonen; 5/4), 49:01 Ton (Jícha, Sihvonen; 5/5), 58:19 Kordule (Svoboda, Aubrecht; 5/5), rozh. náj. Kuťák. Rozhodčí: Vrba, Maršálek – Mikšík, Augusta. Diváci: 1537. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 44:32 (15:11, 12:7, 15:10). Zblokované střely: 14:17. Vhazování: 38:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3.

Berani Zlín: Huf – Hrbas, Salonen, Čáp, Warg, Husa, Zbořil – Šlahař, Kindl, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Süss, Lang – Köhler, Gago, Sedláček.

HC Stadion Litoměřice: Pařík – Jebavý, Černohorský, Tůma, Husák, Rajgl, Aubrecht, Kroupa – Ton, Jícha, Sihvonen – Korkiakoski, Plos, Costa – Kordule, Kuťák, Svoboda – Poppel, Hrabík, Senčák.

První gól byl k vidění už po 42 vteřinách. Paříkovi se vůbec nepovedla rozehrávka u vlastní branky, čehož využil Jesse Paukku, který poslal puk do prázdné klece. První šanci Stadionu zaznamenal Svoboda, ale v samostatném úniku byl stíhán a zakončit nedokázal. O pár chvil později dostal pěkně nabito mezi kruhy Šlahař a Pařík se vyznamenal. V 9. minutě při přečíslení pálil Tomi, ale litoměřický brankář se rychle přesunul k levé tyči a zasáhl lapačkou.

O pět minut později našel Sihvonen křižně Černohorského, jehož střelu z pravého kruhu Huf vyrazil mimo tři tyče. V čase 17:26 Berani využili přesilovku a zvýšili na rozdíl dvou branek. Paukku přiklepl puk mezi kruhy Denisu Kindlovi, který střelou na lapačku překonal Paříka. O další necelé dvě minuty později kališníci snížili. Přemysl Svoboda se obtočil na brankovišti a puk doplachtil do sítě.

V polovině utkání vystřelil od modré Rajgl, ale Huf měl dobrý výhled a puk ukryl do lapačky. Ve 31. minutě Zlín opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Lang poslal puk na brankoviště, kde stál Bedřich Köhler, od jehož brusle se puk odrazil do branky.

O pár chvil později vypálil od modré Čáp a od zadního mantinelu se puk odrazil na hůl Süsse, ale Pařík se natáhl a předvedl skvělý zákrok. Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky mohl střílet do prázdné branky Werbik, avšak na poslední chvíli střelu zblokoval Rajgl.

Ve 48. minutě se k dorážce na brankovišti dostal Werbik, avšak puk namířil pouze do betonu litoměřického brankáře. Při následném protiútoku kališníci snížili. Sihvonen našel zpoza branky Petra Tona, jehož střela z mezikruží skončila v levém horním rohu branky. Pět minut před koncem základní hrací doby si na levý kruh sjel Sihvonen a střela těsně přelétla branku.

Stadion tři minuty před koncem odvolal brankáře a zkusil to v šesti. Sihvonen si všiml na pravém kruhu Svobody, ale jeho stoprocentní šanci zhatil fantastickým zákrokem lapačkou Huf. V čase 58:19 kališníci srovnali. Aubrecht přihrál na pravý kruh Svobodovi, jehož střela z první se otřela o Pavla Korduleho před brankou a zapadla do sítě.

Oba týmy měly v prodloužení velké šance, které však neproměnily a o vítězi musely rozhodnout až nájezdy. Ten vítězný si připsal Filip Kuťák, čtyři nájezdy zlikvidoval Lukáš Pařík a Stadion tak veze ze Zlína cenné dva body.